Sony xr65x90j biała poświata

arczi81

Member
Popieram..nie wiem co tak narzekacie? Posiadam model 75xh9005 i jest ok .. oprócz problemu z saundbarem po ostatniej aktualizacji nie włącza się razem z tv po dłuższym wyłączeniu np po nocy ,a jak wyłączę i włączę np po ok 1 godz lub dwóch wszystko jest ok...
Poza tym czerń,kontrast ,obraz ,kolory w tym tv mega...
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ja mam 75XH9096. Po pierwotnych problemach z dzwiękiem, wejściem CI+ oraz zawieszającym się obrazem w wyniku kilku aktualizacji jestem zadowolony z jakości obrazu i bardzo przyzwoitej czerni. Wszystko jest kwestią ustawień. Alternatywa jest jedna. Albo swietny kontrast i czerń albo dobra jasność. Blooming przy logo NF wynika z nieaktywnego local dimming czyli lokalne przygaszanie. Nie ma czegoś takiego jak lokalne podświetlanie w tv LED. Matryca LED świeci cały czas. W trakcie odtwarzania materiału lokalne przygaszanie zaczyna działać, o ile nie jest w trybie "off".
W załączeniu przykład logo Canal + po zakończonym filmie i właczonym local dimming na "max".
 

p3k074

New member
Popieram..nie wiem co tak narzekacie? Posiadam model 75xh9005 i jest ok .. oprócz problemu z saundbarem po ostatniej aktualizacji nie włącza się razem z tv po dłuższym wyłączeniu np po nocy ,a jak wyłączę i włączę np po ok 1 godz lub dwóch wszystko jest ok...
Poza tym czerń,kontrast ,obraz ,kolory w tym tv mega...


Tylko niestety dla każdego stwierdzenie "jest OK" znaczy co innego. Dla mnie osobiście jak dla autora wątku widoczne poświaty wokół np. napisów to efekt nie do zaakceptowania. 100% filmów oglądam właśnie z napisami i to w nocy. Ktoś inny woli lektora i nigdy nie ogląda filmów z napisami i problem go nie dotyczy. I nawet nie zna problemu. Lub po prostu mu to nie przeszkadza.



Więc po przeczytaniu kilkudziesięciu wpisów na tym forum dochodzę do wniosku że nie ma sensu opierać się w 100% na tych opiniach bo niestety można się zdziwić :)


I nie chodzi o narzekanie tylko o zwrócenie uwagi innym potencjalnym kupującym na właśnie takie bolączki.



Dzięki temu postowi właśnie weryfikuje swój przyszły zakup i zastanawiam się czy wogóle ma sens przesiadanie się na coś nowszego tylko dla zasady że to nowsze...
 

poltek

New member
Ja mam 75XH9096. Po pierwotnych problemach z dzwiękiem, wejściem CI+ oraz zawieszającym się obrazem w wyniku kilku aktualizacji jestem zadowolony z jakości obrazu i bardzo przyzwoitej czerni. Wszystko jest kwestią ustawień. Alternatywa jest jedna. Albo swietny kontrast i czerń albo dobra jasność. Blooming przy logo NF wynika z nieaktywnego local dimming czyli lokalne przygaszanie. Nie ma czegoś takiego jak lokalne podświetlanie w tv LED. Matryca LED świeci cały czas. W trakcie odtwarzania materiału lokalne przygaszanie zaczyna działać, o ile nie jest w trybie "off".
W załączeniu przykład logo Canal + po zakończonym filmie i właczonym local dimming na "max".
Chyba tutaj masz rację przy samym starcie filmu jeszcze nie działa lokalne podświetlane jak należy i dlatego tak mocno świeci szczególnie jak jest skalibrowano z Netflix na swoich ustawieniach trochę mniej
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ja mam 75XH9096. Po pierwotnych problemach z dzwiękiem, wejściem CI+ oraz zawieszającym się obrazem w wyniku kilku aktualizacji jestem zadowolony z jakości obrazu i bardzo przyzwoitej czerni. Wszystko jest kwestią ustawień. Alternatywa jest jedna. Albo swietny kontrast i czerń albo dobra jasność. Blooming przy logo NF wynika z nieaktywnego local dimming czyli lokalne przygaszanie. Nie ma czegoś takiego jak lokalne podświetlanie w tv LED. Matryca LED świeci cały czas. W trakcie odtwarzania materiału lokalne przygaszanie zaczyna działać, o ile nie jest w trybie "off".
W załączeniu przykład logo Canal + po zakończonym filmie i właczonym local dimming na "max".


Dodaje wspomniane zdjęcie, którego wczoraj nie mogłem załączyć. Przy kompromisie ustawień można uzyskać dość głęboką czerń i mały blooming.
 

Attachments

  • foto 1.jpg
    foto 1.jpg
    5,4 KB · Wyś: 101

VitoCx

Member
Tak reaguje człowiek, któremu brakuje argumentów w rozmowie.
Zacytowałem twoje wypowiedzi.. Ty twierdzisz ze to manipulacja.
Trollowanie polega na wpływaniu na innych userów w taki sposób, aby powodować kłótnie i nieporozumienia. Właśnie przez wymyślanie rzekomych testów i podawanie sprzecznych wyników w stosunku do ogólnej wiedzy można nazwać trollowaniem. Pisanie, że jesteś w stanie sam skalibrować każdy tv bez pomocy specjalistycznego sprzętu to też trollowanie. Pisanie, że twój tv na twojej kablówce daje taki sygnał że treści 4k na streamie nie mają podjazdu to też trollowanie. Więc jesteś TROLLEM czystej wody, który świadomie publikując tego typu rewelacje powoduje niepotrzebne zamieszanie w tematach na forum.
Nikt oprócz ciebie nie uważa się na specjalistę i eksperta od wszystkiego. Większość pisze jeśli ma wiedzę na dany temat, natomiast ty próbujesz leczyć swoje kompleksy związane z szeroko rozumianą branżą rtv, robiąc jednocześnie z siebie pośmiewisko, bo wypisujesz bzdury.
Tak jak tu:
Przy twojej manipulacji "obraz na twoim q90t dorównuje treściom 4k" zapomniałeś dodać, że napisałem warunki: 55" i odległość 3 metry. :roll:
Z trzech metrów to na 55 możesz mieć wyskalowane i 8k.. nie dostrzeżesz z takiej odległości żadnej różnicy, wiesz o tym?
 

AdrianPOR

New member
Witam mam takie pytanie mam ten tv i naprzyklad podczas włączenia netflix odpalenia filmu w szczególności jeśli film jest w dolby Vision na początku pojawia się biała poświata na czarnym wokół loga netflix i grupy wiekowej w rogu. Tv mam ustawione skalibrowano z Netflix czy to jest normalne??Czy to wina ustawień czy mam wadliwy tv dziękuję za pomoc.
Właśnie kupiłem tego Tv i zmień w w suawieniach podczas korzystania z apki na max automatyczne lokalne przyciemnianie na max lub wyłącz całkowicie ale stracisz na czerni trochę :) daj znać czy teraz zadowolony.
 

leech10

New member
Hej

Z Local Dimming na max to mi mało przeszkadza. Ale widać. Jak wyłączę local dimming to czerń jest tragiczna. W sumie jest szary i to dość jasny. Mnie przeszkadza, ale komuś może nie przeszkadzać. Z tym, że uważam, że z local dimming na max to bardzo dobry tv.

Pozdrawiam
Piotrek
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
I przede wszystkim jak komuś zależy bardziej na kontrascie i czerni kosztem jasnosci i wiekszosc czasu tv oglada po zmroku w zaciemnionym pokoju to ustawiajcie podswietlenie maksymalnie w przedziale 6-8. Jak ktos ma np ustawione na 40 to czern zawsze bedzie mocniej swiecic i gorzej wyglądac. Oczywiscie nie dotyczy to materialow HDR bo tam musi byc raczej na maxa by poczuć różnice.
 

AG100

New member
Dzięki za info no to w takim razie myślę o TCL 65c825 gdzie niby ma 160 stref

Po ostatniej aktualizacji w TCL C825 chyba lepszym wyborem będzie SONY X90J- nie widziałem ale piszą że wygaszanie strefowe jest tragiczne. Miałem przez 6 miesięcy TCL 65C825 i powiem że czernie były troszkę lepsze, jasność też większa, ale co z tego jak matryca nie wytrzymała temperatury i straciła jednorodność koloru ;( , całe szczęście, że Serwis TCL zadziałał sprawnie i po 2 tygodniach nastąpił zwrot kasy. Zmieniłem TCL na SONY 75X93J i w porównaniu do TCL jestem zadowolony z jakości obrazu ;)
 

AdrianPOR

New member
Po ostatniej aktualizacji w TCL C825 chyba lepszym wyborem będzie SONY X90J- nie widziałem ale piszą że wygaszanie strefowe jest tragiczne. Miałem przez 6 miesięcy TCL 65C825 i powiem że czernie były troszkę lepsze, jasność też większa, ale co z tego jak matryca nie wytrzymała temperatury i straciła jednorodność koloru ;( , całe szczęście, że Serwis TCL zadziałał sprawnie i po 2 tygodniach nastąpił zwrot kasy. Zmieniłem TCL na SONY 75X93J i w porównaniu do TCL jestem zadowolony z jakości obrazu ;)
Właśnie czytałem wcześniej Twój komentarz i jednak sonego 65 cali kupiłem :D Co prawda trochę mi przeszkadzają te poświaty więc muszę się przyzwyczaić.
 

AG100

New member
TCL 65C825 jako mini led - z pewnością ma lepsze parametry.

potwierdzam, ale jednak SONY tylko ciut odstaje pod względem TCL a jest o 1000 zł tańszy.
Na filmach demo HDR obraz w SONY jest równie ładny jak w TCL, fakt na logo np. POLSATu czy wąskie czarne paski widać kwitnienie ale w TCL też było tylko mniejsze.
 

AG100

New member
Właśnie czytałem wcześniej Twój komentarz i jednak sonego 65 cali kupiłem :D Co prawda trochę mi przeszkadzają te poświaty więc muszę się przyzwyczaić.


Jak ustawisz odpowiedznio opcje- obraz i czerń będą naprawdę dobre !! Złączam przykładowe zdjęcia, gdzie widać już efekt HDR a czernie są całkiem dobre !! Przy napisach nie ma poświaty po odpowiednim ustawieniu.
 

Attachments

  • IMG_20220105_235653.jpg
    IMG_20220105_235653.jpg
    303,5 KB · Wyś: 71
  • IMG_20220106_000613.jpg
    IMG_20220106_000613.jpg
    302 KB · Wyś: 67
  • IMG_20220106_002912.jpg
    IMG_20220106_002912.jpg
    360 KB · Wyś: 70

AG100

New member
Ustawienia własne bez kalibracji

Ustawienia można wprowadzić dla trybu obrazu żywy lub własny:
1 Tryb obrazu auto - wył
2 Czujnik światła wył. w dzień można włączyć jeśli zmienia się nasłonecznienie w pokoju to ładnie TV reguluje jasność
3 Jasność:
- 10 do 15 nie sugerować się że obraz stanie się na pierwszy rzut oka ciemny - po chwili TV sam reguluje jasność - ustawienia ustawieniami a ,,inteligentny,, procesor w TV i tak zmieni to tak żeby odbiór był optymalny - zresztą tak reklamują ten TV
4 Kontrast 90 (można zmienić według własnych upodobań )
5 Gamma 0
6 Poziom czerni 50
7 Dostosowanie czerni małe lub wyłączone
8 Zaawansowane zw. kontrastu wył.
9 Automatyczne lokalne przyciemnienie -Duże
10 Luminancja szczytowa - mała lub wyłączona
11 Nasycenie 55
12 Odcień 0
13 Temperatura barw Ekspert 1
14 Żywy kolor średni lub duży- jak kto woli
15 Ostrość 50
16 Tworzenie realizmu wył.
17 Redukcja losowych zakłóceń wył.
18 Cyfrowa redukcja zakłóceń wył.
19 Łagodna gradacja średnia
20 Motionflow -automatyczne
21 Tryb kliszy mała lub duża
22 Temperatura barw Podstawowe
Wzmocnienie niebieski B: - 10

Pozostałe ustawienia bez zmian.
 

Attachments

  • IMG_20220106_175236.jpg
    IMG_20220106_175236.jpg
    379,4 KB · Wyś: 76
  • IMG_20220106_175112.jpg
    IMG_20220106_175112.jpg
    503,7 KB · Wyś: 43
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pisałem o tym wielokrotnie na forum że po poprawnym ustawieniu poświaty nie ma!!

10pkt nie zmieniałeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry