Sony xr65x90j biała poświata

poltek

New member
Witam mam takie pytanie mam ten tv i naprzyklad podczas włączenia netflix odpalenia filmu w szczególności jeśli film jest w dolby Vision na początku pojawia się biała poświata na czarnym wokół loga netflix i grupy wiekowej w rogu. Tv mam ustawione skalibrowano z Netflix czy to jest normalne??Czy to wina ustawień czy mam wadliwy tv dziękuję za pomoc.
 

poltek

New member
Witam mam takie pytanie mam ten tv i naprzyklad podczas włączenia netflix odpalenia filmu w szczególności jeśli film jest w dolby Vision na początku pojawia się biała poświata na czarnym wokół loga netflix i grupy wiekowej w rogu. Tv mam ustawione skalibrowano z Netflix czy to jest normalne??Czy to wina ustawień czy mam wadliwy tv dziękuję za pomoc.

Tutaj przesyłam zdjęcia jak to wygląda ustawienia skalibrowano z netflix film dolby Vision. Nie wiem czy oddać tv czy to normalne dziękuję za odpowiedź
 

Attachments

  • 20211227_094716.jpg
    20211227_094716.jpg
    445,9 KB · Wyś: 74
  • 20211227_094710.jpg
    20211227_094710.jpg
    284,1 KB · Wyś: 70

emigrant

Member
To jest tzw. blooming w LCD. Nic z tym nie zrobisz poza wyłączeniem podświetlania strefowego lub jego zmniejszeniem - wtedy tracisz czarny kolor. Aktualnie produkowane LCD z direct led, czy podświetlaniem krawędziowym(pinowe strefy) mają 24-32 strefy podświetlania co jest jakąś kpiną. Kupowanie takich TV to kasa w błoto. Na tę chwilę rozsądny zakup jak to ma być LCD to mini led, który mam kilaset stref podświetlania, albo jak kasa nie gra roli to OLED. W każdym razie takie jest moje zdanie.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Aż dziw że ludziska dalej brną i zachwalają ledy , bo ile on jaśniejszy od oleda i się nie wypali powidok [emoji3061][emoji3061][emoji3061] mini ledy to taki pół środek albo kompromis od wad oledą ale ceny prawie jak oled [emoji1]

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

poltek

New member
To jest tzw. blooming w LCD. Nic z tym nie zrobisz poza wyłączeniem podświetlania strefowego lub jego zmniejszeniem - wtedy tracisz czarny kolor. Aktualnie produkowane LCD z direct led, czy podświetlaniem krawędziowym(pinowe strefy) mają 24-32 strefy podświetlania co jest jakąś kpiną. Kupowanie takich TV to kasa w błoto. Na tę chwilę rozsądny zakup jak to ma być LCD to mini led, który mam kilaset stref podświetlania, albo jak kasa nie gra roli to OLED. W każdym razie takie jest moje zdanie.
Czyli to jest normalne nie da się tego zmienić??
 

emigrant

Member
Normalne, to nie jest jakaś wada fabryczna. Po prostu telewizor ma za mało stref podświetlania. Sony ma chyba 24 a Lg 32 strefy w ich TV LCD. Możesz to podświetlanie strefowe całkowicie wyłączyć to wtedy z czarnego koloru zrobi się szary... Ogólnie śmiech na sali z tymi LCD. Moja rekomendacja nie kupować takich TV. Czekać co ciekawego pokażą na CES w styczniu, albo jak pisałem LCD z mini ledami, gdzie jest kilkaset stref podświetlania i blooming prawie, że nie występuje, albo kupić OLED. Tyle w temacie.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam mam takie pytanie mam ten tv i naprzyklad podczas włączenia netflix odpalenia filmu w szczególności jeśli film jest w dolby Vision na początku pojawia się biała poświata na czarnym wokół loga netflix i grupy wiekowej w rogu. Tv mam ustawione skalibrowano z Netflix czy to jest normalne??Czy to wina ustawień czy mam wadliwy tv dziękuję za pomoc.


To nie jest wada, ten model telewizora ma 20 stref lokalnego wygaszania, aby zniwelować ten efekt
musisz ustawić lokalne wygaszanie na max , model X95J ma 100 stref i tam już ten efekt tak nie razi
w oczy. Jeśli chcesz mieć dobrą czerń i by przy oglądaniu w nocy blooming i efekt halo Cię nie wyprowadzał z równowagi musisz raczej patrzeć na miniledy na matrycach VA lub oledy.
Samsung QN91 lub TCL 825 czy Philips 9506
 

poltek

New member
To nie jest wada, ten model telewizora ma 20 stref lokalnego wygaszania, aby zniwelować ten efekt
musisz ustawić lokalne wygaszanie na max , model X95J ma 100 stref i tam już ten efekt tak nie razi
w oczy. Jeśli chcesz mieć dobrą czerń i by przy oglądaniu w nocy blooming i efekt halo Cię nie wyprowadzał z równowagi musisz raczej patrzeć na miniledy na matrycach VA lub oledy.
Samsung QN91 lub TCL 825 czy Philips 9506
Z tego co wyczytałem to ma podobno 32 strefy
Ale myślałem że będzie to mniej widoczne da się z tym żyć Ale słabo to wygląda
Zastanawia mnie jedno że oglądałem testy tego tv i czytałem nawet tutaj artykuł nikt nie pokazał jak to wygląda chyba że coś przeoczyłem
A może ktoś ma ustawienia jak najlepiej ustawić obraz
Z góry dziękuję
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
Co to za różnica, czy 32 strefy, czy 20 stref. To śmiech na sali. Takie TV do apteki, do recepcji, żeby leciało tvn24, albo tvp info, imho. Jakby było 3200 stref to co innego... Trochę wpakowałeś się w gó..., więc albo to akceptujesz, albo jak nie minęło 14 dni, czy ile to zwróć go - o ile był zamawiamy przez neta.

BTW, czasy dobrych LCD już minęły. Każdy producent ten segment sprzedał dla Chińczyków. Jedynie coś tam próbuje Samsung i to w 2022 wyskoczy ze swoim OLED-em a LCD odda dla Chińczyków.
Przecież kiedyś były LCD z 1000, czy 1200 strefami. Gdzie one zginęły?
 
Ostatnia edycja:

Sawa81

New member
Czyli jeśli nie stać mnie na miniled to lepiej już brać bez strefowego wygaszania z w miarę wysokim kontrastem i jasnością? np. Sony 65X85J
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
To jest tzw. blooming w LCD. Nic z tym nie zrobisz poza wyłączeniem podświetlania strefowego lub jego zmniejszeniem - wtedy tracisz czarny kolor. Aktualnie produkowane LCD z direct led, czy podświetlaniem krawędziowym(pinowe strefy) mają 24-32 strefy podświetlania co jest jakąś kpiną. Kupowanie takich TV to kasa w błoto. Na tę chwilę rozsądny zakup jak to ma być LCD to mini led, który mam kilaset stref podświetlania, albo jak kasa nie gra roli to OLED. W każdym razie takie jest moje zdanie.

Co za bzdury. Właśnie w trybie Netflix ma wyłączone podświetlenie strefowe i lokalne przyciemnienie, stąd taki efekt podświetlonych kwadratów - wybierz inny tryb i ręcznie ustaw local diming i inne opcje dotyczące czerni - podświetlenie nie będzie widoczne lub w bardzo małym stopniu - ilość stref niewiele zmienia, w SONY X95J różnica na tyle mała że szkoda wydawać prawie 3000 zł więcej za dodatkowych 10 stref.
Co do miniledów to jeśli masz dużo kasy to kup minileda, ja już się wyleczyłem z tanich miniledów ( po kilku miesiącach matryca wypalona (chyba od super jasnego HDR), a w cenie dobrych OLEDów mnie nie stać ;)
Z kolei LG OLED C1 jest jest dość jasny, ale nie zaryzykowałbym oglądać na nim z jasnością maksymalną abym widział efekt HDR
 

AdrianPOR

New member
Witam mam takie pytanie mam ten tv i naprzyklad podczas włączenia netflix odpalenia filmu w szczególności jeśli film jest w dolby Vision na początku pojawia się biała poświata na czarnym wokół loga netflix i grupy wiekowej w rogu. Tv mam ustawione skalibrowano z Netflix czy to jest normalne??Czy to wina ustawień czy mam wadliwy tv dziękuję za pomoc.


I jak udało się to ogarnąć przez wskazówki od kolegów z forum?
Bo właśnie planuje kupić tego TV.
 

poltek

New member
I jak udało się to ogarnąć przez wskazówki od kolegów z forum?
Bo właśnie planuje kupić tego TV.
Po komentarzach widzisz sam tutaj nikt nie pomoże!!!
Na to wygląda ze ten tv to najlepiej spakować w karton i oddać do sklepu!! Ja pytałem ludzi którzy też kupili ten tv i mają to samo pomaga wyłączenie local daiming lub jego zmiejszenie ale wtdy poświata wraca może troche w miejszym stopniu inni na to nie zwracją uwagi im to nie przeszkadza!! Jak chcesz kupić ten tv to już wiesz że taki efekt jest i tyle.Przykre jest tylko to że na forum gdzie można coś podpowiedzieć pomóc jeden drugiemu a tutaj masz tylko lawinę komentarzy i zero pomocy. Ja chyba wstawię tv na olx za 4tys plus 100zł wysyłka jak jesteś zainteresowany to zapraszam tv kupiny 24grudnia
 

AdrianPOR

New member
Po komentarzach widzisz sam tutaj nikt nie pomoże!!!
Na to wygląda ze ten tv to najlepiej spakować w karton i oddać do sklepu!! Ja pytałem ludzi którzy też kupili ten tv i mają to samo pomaga wyłączenie local daiming lub jego zmiejszenie ale wtdy poświata wraca może troche w miejszym stopniu inni na to nie zwracją uwagi im to nie przeszkadza!! Jak chcesz kupić ten tv to już wiesz że taki efekt jest i tyle.Przykre jest tylko to że na forum gdzie można coś podpowiedzieć pomóc jeden drugiemu a tutaj masz tylko lawinę komentarzy i zero pomocy. Ja chyba wstawię tv na olx za 4tys plus 100zł wysyłka jak jesteś zainteresowany to zapraszam tv kupiny 24grudnia
Dzięki za info no to w takim razie myślę o TCL 65c825 gdzie niby ma 160 stref
 

AdrianPOR

New member
Chociaż wydaje mi sie że ustawieniami moze coś zdziałasz, każdy TV bedzie miał jakis efekt podświetlania chyba ze kupisz z podświetleniem krawedziowym ale ucierpi czerń.
 
Do góry