Sony xr65a80kaep - uszkodzone gniazdo anteny i piski z tyłu obudowy przy podbitych kolorach i mocnym białym tle

Eraeste1

Member
Witajcie,

Mam 3 pytania.

1. Zauważyłem, że tv emituje z tyłu obudowy dziwne piszczenie (fakt słychać to jak jest telewizor bardzo cicho ustawiony) pojawia się one w momencie podbitych kolorow lub mocno białego - czy bagatelizować to i jest to jakaś specyfikacja technologi czy myślicie, że to może być jakaś usterka? , gdzieś wyczytałem, że ktoś podobnie miał i wymieniali mu zasilacz , ale nie wiem czy to pomogło i wspominał że przy HDR to miał…

2. Jaka może być przybliżona cena naprawy uszkodzonej anteny zakładając najczarniejszy scenariusz?
- (mogę go kupić ze sklepu z tym uszkodzonym gniazdem taniej (cena tv wtedy 6400), ale nie wiem czy gra jest warta świeczki, bo tv idzie kupić już za 7200 sprawny , pewnie nigdy tego gniazda bym nie użył, ale kiedyś chcąc np sprzedać tv chciałbym wiedzieć jakie są koszty naprawy)

3. Czy godny polecenia jest ten model telewizora?

Bardzo dziękuję za pomoc

Dodaje zdjęcia z wyrwanym gniazdem i jak powinno ono wyglądać sprawne

P.S. czy do tego oleda warto dokupić dodatkową gwarancję na 5 lat? (Cena gwarancji 1200 zł), czy raczej już te matryce się tak nie wypalają jak kiedyś.
 

Attachments

  • IMG_7308.jpeg
    IMG_7308.jpeg
    216,4 KB · Wyś: 17
  • IMG_7307.jpeg
    IMG_7307.jpeg
    684,3 KB · Wyś: 15

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie warto ! (Uszkodzenie może być szersze -znam takie przypadki)
Musiałbyś mieć wycenę serwisu. A może to kosztować więcej i za nowy.
W klasie cenowej masz najnowsze modele Mini Led za 5599 zł - z pełną gwarancją,
  • LG 65Qned 913
  • TCL 65C845

Jeśli masz na dopłatę do owych 7200 zł - to i tak warto .
Gwarancja rozszerzona - sam musisz zdecydować.
Ja nie korzystam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kasy wówczas wystarczy na dobry mini LED 75" bez dopłaty na potrzebę dodatkowej gwarancji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Twoja interpretacja.
W cenie 8400 zl ma 75 mini LED bez konieczności kupowania dodatkowej gwarancji.
Ma świetny, duży ekran.
 

Eraeste1

Member
Dziękuję za podjęcie wątku,

Sklep jak kontaktował się z serwisem to nie wiem, na jakiej podstawie wycenili naprawę tego gniazda na 1600 zł (nie wiem czy nie jest ono połączone z satelitą?)

„Kiki” a Ty co masz na myśli pisząc, że uszkodzenie może być szersze i nieopłacalne? - fakt faktem nikt tam do środka nie zaglądał i jest to ocena wizualna z zewnątrz tylko, ale chciałbym być mądry.

Druga sprawa jest taka, że mówili w sklepie, że tv stał na ekspozycji max 5 miesięcy gdzie miałby około 1250 godzin pracy a okazuje się, ze ma 2600 czyli dwa razy więcej niewiem czy dla OLEDa to sporo godzin pracy czy nie?, z drugiej strony kiedys jak się ludzie bali kupować z ekspozycji to potem kupowali, że niby sprawdzony… - nie wiem jak się do tego odnieść, fakt faktem licznik jest nabity.

Wydaje mi się że taki telewizor sklep powinien sprzedać (bez tej gwarancji) nie za 6400 tylko jak sprzedają z outletow też za 7199 to powinni odjąć te cenę uszkodzenia i wyglądało by to tak:

7199-1600 = 5599 do tego trzeba pamiętać , że jeszcze telewizor ponad połowę dłużej pracował na wystawie niż powiedzieli…

Doradźcie coś.

Jakby opuścili to warto wtedy brać i brać gwarancje?, gwarancja ma myk, że wysokość uszkodzenia jest brana w dniu zdarzenia czyli za 3 lata tv może kosztować połowe mniej a za 5 lat to już nie wiem… poza tym tv ma uszkodzone gniazdo i jak doszłoby do uszkodzenia matrycy to przewyższało by to cenę tv i pewnie kasę by wypłacili - jakaś tam…
-Czy w ogóle wypalenie matrycy to jest normalny objaw czy uznawany, za wadę i gwarant sumienia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy uszkodzeniu złącza zdarzało się że uszkodzenia dotyczyły płyty.użo
Nie był to jeden przykład.
I wówczas kosz naprawdę duży.
Ryzykujesz.
Jak dla mnie za duże ryzyko
 

Eraeste1

Member
Telewizor ostatecznie nie został zakupiony.

A pytanie z ciekawości czy wchodząc w ustawienia serwisowe tv kombinacja na pilocie traci się gwarancje?, i czy jest gdzieś odnotowana data? Mówię o samym przeglądaniu menu serwisowym.
 
Do góry