SONY XR-75X90K czy 75PUS8818

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za mało informacji.
Podaj proszę jakie masz warunki i potrzeby .
Inaczej możemy tylko zgadywać.
 

louder

New member
@kiki 3m od kanapy do tv. Potrzeby bardzo uniwersalne chciało by się najlepszy za najmniej :p. Głownie serwisy streamingowe. Fajnie by było gdyby kąt patrzenia był akceptowalny bo czasami jedząc zerkamy. Oby głośniki grały w miarę - stary miał 3 basowy głośnik - i jakoś to grało. Zależy mi żeby skalowało dobrze także słabe treści oraz była głęboka czerń.
Sytuacja wygląda tak, że przechodzę z LG 55LB671V. Kupiłem 75PUS8818 i było wszystko super: pięknie kolory, super kąt (matryca ips chyba w 75") dźwięk jak na mnie bardzo ok (basowy 3 głośnik) ale przyszedł wieczór i odpaliłem filmy. Nie dało się filmów oglądać bo z góry i dołu świeciły plamy jasnego światła. TV zwrócony. Brak wygaszania swoje robi.Ale refleksja, że w tej cenie ciężko o coś lepszego. Na TCl 805 narzekają ze nie radzi sobie z obróbką obrazu... więc odpuściłem. I albo poczekam i kupie coś dopiero za rok albo jakimś cudem ktoś mi poleci cudo w akceptowalnych dutkach. Uwaga poszła na XR-75X90K. Pytanie czy jest sporo lepszym TV od Philipsa...Dziękuję wszystkim z góry za podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Marlo

Active member
@kiki 3m od kanapy do tv. Potrzeby bardzo uniwersalne chciało by się najlepszy za najmniej :p. Głownie serwisy streamingowe. Fajnie by było gdyby kąt patrzenia był akceptowalny bo czasami jedząc zerkamy. Oby głośniki grały w miarę - stary miał 3 basowy głośnik - i jakoś to grało. Zależy mi żeby skalowało dobrze także słabe treści oraz była głęboka czerń.
Sytuacja wygląda tak, że przechodzę z LG 55LB671V. Kupiłem 75PUS8818 i było wszystko super: pięknie kolory, super kąt (matryca ips chyba w 75") dźwięk jak na mnie bardzo ok (basowy 3 głośnik) ale przyszedł wieczór i odpaliłem filmy. Nie dało się filmów oglądać bo z góry i dołu świeciły plamy jasnego światła. TV zwrócony. Brak wygaszania swoje robi.Ale refleksja, że w tej cenie ciężko o coś lepszego. Na TCl 805 narzekają ze nie radzi sobie z obróbką obrazu... więc odpuściłem. I albo poczekam i kupie coś dopiero za rok albo jakimś cudem ktoś mi poleci cudo w akceptowalnych dutkach. Uwaga poszła na XR-75X90K. Pytanie czy jest sporo lepszym TV od Philipsa...Dziękuję wszystkim z góry za podpowiedzi.
Sony 75X85L ME 6999
Samsung 75Q80C ME 6999
 

Marlo

Active member
Jak stawiasz na Sony to 75X90K , bo Samsung 75Q80C ma lepszy obraz ,
TCL 75C805 będzie miał najlepszy kontrast i czerń , trzeba iść na kompromisy,
co dla ciebie jest najważniejsze pod względem jakości obrazu.
 

louder

New member
Dziękuję za podpowiedzi 🙂 znalazłem w akceptowalnej cenie tcl c835. Lepszy Twoim zdaniem od powyższych? Ciężko mi powiedzieć co dla mnie jest najważniejsze...aż tak się nie znam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepiej zagra zawsze mini LED.
Tcl 75c805 spokojnie da sobie radę z tym sygnałem i warto sprawdzić na własne oczy.
I mieści się w klasie cenowej.
Masz też dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł, plus montaż i dostawa.
 

louder

New member
Jeszcze nie wisi,późnym wieczorem przywiozłem 🙂 odwrócę pytanie - a Ty co sądzisz o takim wyborze? Dźwięk wiem że nie będzie cudowny przy 2 pierdziochach
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację że każdy OLED zagra extra, mogłeś tylko wybrać 65b33 na nowej matrycy.
Ale i tak świetny wybór.
 
Do góry