Sony XH95 dziwny dźwięk

Axi25

New member
Kupiłem wczoraj telewizor Sony XH95 i podczas włączania i wyłączania jest dziwny dźwięk takiego przełączenia czegoś. Czy to normalne czy jednak trzeba się martwić? Plus cały czas swieci się pomarańczowa dioda obok logo Sony..
 

Ampersand

New member
O diodzie było wielokrotnie pisane, poszukaj. Co do dźwięku to u mnie nic takiego nie ma. Poza tym jeśli oczekujesz porady to należało by opisać swoją konfigurację TV, co jest podłączone i przypadki itd. Jeśli masz na myśli pstryczek przy włączaniu to normalne zachowanie.
 

Axi25

New member
Tak, chodzi mi o pyknięcie podczas włączania i wyłączania. Do telewizora podłączony jest tylko dekoder cyfrowego polsatu i soundbar samsunga po optyku. Ta dioda to coś poważnego czy tylko błąd z tym wyszukiwaniem głosowym? Nie uśmiecha mi się przeglądać 100 stron forum w poszukiwaniu odpowiedzi.
 

Axi25

New member
No to nie trafiłeś bo po zrobieniu aktualizacji dioda nadal była a żadnego timera nie ustawiałem zamiana formatu godziny sprawiła ze dioda zgasła.
 

pawel_krakow

New member
Kupiłem wczoraj telewizor Sony XH95 i podczas włączania i wyłączania jest dziwny dźwięk takiego przełączenia czegoś. Czy to normalne czy jednak trzeba się martwić? Plus cały czas swieci się pomarańczowa dioda obok logo Sony..

Co do diody to od mikrofonu zapewne. Jest sposób na całkowite jej wyłączenie. Trzeba się natrudzić ale da się... Przesyłam link do opisu https://community.sony.pl/t5/android-tv/pomaranczowa-dioda-xh9505/td-p/3726211
A co do przełączania czegoś to jest normalne takie pstryknięcie przy włączaniu i wyłączaniu TV. Miałem model 55 cali a teraz mam 65 i jest identycznie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Najwyraźniej masz przekaźnik (stycznik) w TV. Pierwszy raz spotykasz się tym "pstrykaniem"? Przekaźniki występują w wielu urządzeniach. Mam go w TV, wzmacniaczu, zasilaczu komputera (nawet w karcie dźwiękowej na PCIe mam pstrykający stycznik), pralce.... Za każdym razem przy włączani/wyłączaniu tych urządzeń słychać pstryknięcie.
Chociaż w moim 49XH9505 akurat nie ma stycznika (załącza się bezgłośnie) ale możliwe, że większe modele mają.
 
Ostatnia edycja:

Axi25

New member
Najwyraźniej masz przekaźnik (stycznik) w TV. Pierwszy raz spotykasz się tym "pstrykaniem"? Przekaźniki występują w wielu urządzeniach. Mam go w TV, wzmacniaczu, zasilaczu komputera (nawet w karcie dźwiękowej na PCIe mam pstrykający stycznik), pralce.... Za każdym razem przy włączani/wyłączaniu tych urządzeń słychać pstryknięcie.
Chociaż w moim 49XH9505 akurat nie ma stycznika (załącza się bezgłośnie) ale możliwe, że większe modele mają.
Właśnie pierwszy raz się z tym spotykam stąd też moje pytanie :niewiem:
Co do diody to od mikrofonu zapewne. Jest sposób na całkowite jej wyłączenie. Trzeba się natrudzić ale da się... Przesyłam link do opisu https://community.sony.pl/t5/android-tv/pomaranczowa-dioda-xh9505/td-p/3726211
A co do przełączania czegoś to jest normalne takie pstryknięcie przy włączaniu i wyłączaniu TV. Miałem model 55 cali a teraz mam 65 i jest identycznie.

Dzięki wielkie!
 

Axi25

New member
Czy u was tez ten telewizor tak strasznie strzela przy rozgrzewaniu się i potem jak już jest wyłączony? Masakra jakaś, zastanawiam się czy można to gdzieś jakoś zgłaszać.
 

adam555

New member
Czy u was tez ten telewizor tak strasznie strzela przy rozgrzewaniu się i potem jak już jest wyłączony? Masakra jakaś, zastanawiam się czy można to gdzieś jakoś zgłaszać.

Strzela i chyba będzie strzelał zawsze. Obudowa jest prawdopodobnie na zatrzaski, śrub nie widać. Przynajmniej u mnie przez 2 miesiące nie jest lepiej, gorzej też chyba nie.

Poza tym w zależności od sztuki (chyba nie wszystkie tak mają, co za lipne wykonanie), to stoi prosto lub krzywo. Mój krzywo, odchylony górą do tyłu. To jest chyba z 10cm miedzy dolną a górną krawędzią. Jak ktoś postawi na podłodze to może ok, ale jak na jakiejś szafce to jest lipa. Moim zdaniem są źle zagięte przykręcane elementy nóg które wsuwają się od dołu. Pisałem do supportu, odesłali do serwisu. Serwis kazał robić zgłoszenie. Na razie dałem sobie siana i podłożyłem z tyłu pod nogi podkładki. Stoi prosto, ale nie jestem pewien czy to jest prawidłowe i eleganckie rozwiązanie problemu. Dla firmy drobnostka i powinienem mieć przesłane te elementy na drugi dzień. Złożone chyba raczej dobrze bo nie da rady chyba złożyć inaczej. Za grosze można sobie nie stargać opinii a tak, jak patrzę na tą partyzantkę, to różnie sobie myślę.
 

Petru23

Banned
Odchylenie do tyłu nie jest wada a zamysłem producenta. W moim xh85 również jest odchylony. Ma to poprawić kat patrzenia na tv z przyjętej wysokości dla oczu osoby siedzącej.

https://community.sony.pl/t5/android-tv/odchylony-ekran-do-tylu/td-p/2689128

Środek ciężkości znajduje się na odpowiedniej wysokości, aby się nie przewrócił. Sprawdź samemu. Zaasekuruj go i niech ktoś delikatnie pchnie do tyłu, oczywiście z oby stron jednocześnie. Z głową gwarantuje Ci, że się nie przewróci

Dodatkowo trzaski. Kto pamięta, ten pamięta dyskusję o 49" i dlaczego zasilacz jest zewnętrzny. Tłumaczyłem i tłumaczyłem. A teraz powiem tak. Właśnie dla tego ;) źródło ciepła poza obudową, nie ma efektu rozszerzania się obudowy oraz jej elementów.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko dlaczego mój 49XH9505, który ma wbudowany zasilacz, nie strzela? Mam ten TV ponad 2 miesiące i jeszcze ani razu nie usłyszałem najmniejszego strzału obudowy.
 

adam555

New member
Odchylenie do tyłu nie jest wada a zamysłem producenta. W moim xh85 również jest odchylony. Ma to poprawić kat patrzenia na tv z przyjętej wysokości dla oczu osoby siedzącej.

https://community.sony.pl/t5/android-tv/odchylony-ekran-do-tylu/td-p/2689128

Środek ciężkości znajduje się na odpowiedniej wysokości, aby się nie przewrócił. Sprawdź samemu. Zaasekuruj go i niech ktoś delikatnie pchnie do tyłu, oczywiście z oby stron jednocześnie. Z głową gwarantuje Ci, że się nie przewróci

Dodatkowo trzaski. Kto pamięta, ten pamięta dyskusję o 49" i dlaczego zasilacz jest zewnętrzny. Tłumaczyłem i tłumaczyłem. A teraz powiem tak. Właśnie dla tego ;) źródło ciepła poza obudową, nie ma efektu rozszerzania się obudowy oraz jej elementów.


No nie wiem do końca czy zamysł. Gdy napisałem do Sony to przysłali mi instrukcję składania a serwis kazał robić zgłoszenie. Nie chodzi mi też o przewrócenie bo stoi stabilnie czy przechylony czy z podkładkami. Mam stolik o wysokości 70cm i taka krzywizna mi nie pomaga i wygląda jak przetrącony.

Co do strzelania to wydaje mi się że ja mam strzały z lewej strony. Gdy wezmę krawędź na zimnym to mogę ręcznie "strzelić" delikatnie, więc chyba są luzy a z tej strony są złącza a więc płyta główna. Zresztą, jeśli to te krawędzie strzelają to chyba od nagrzewającego podświetlenia. Te krawędzie są wyraźnie cieple dookoła.
 

Axi25

New member
W sklepie jak stał XH95 obok 90 w tym samym rozmiarze to 95 była zauważająco przechylona do tylu. Mój egzemplarz w domu tak samo, ogólnie te trzaski czasem są w miarę ciche ale czas jak już wyłącze telewizor i chcę pójść spać to na głowę można dostać normalnie, nie wiem czy jest sens pisać do supportu albo robić zgłoszenie w serwisie... Ten plastik z tylu to jest chyba najtańszy jaki tylko był, pod naciskiem wszystko się ugina no i trzeszczy. Zauważyłem że właśnie ten plastik z tylu strasznie się elektryzuje?? Widać punkty w których łapie bardzo dużo kurzu z powietrza a w innych nic. Plus mam wrażenie że tył telewizora jest lekko uwypuklony na samym środku. Coś czuję, że zgłoszenie poleci. Powiedzcie mi czy tez jak wycieracie matryce i delikatnie przyciśniecie przy dolnej krawędzi to matryca się rusza? U mnie ma luz i to zdecydowany największy nad logo Sony.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Siemka panowie. Mam mega problem posiadam wasz model tv sony xh9505 + ps5 . Konsole mam podłączona przez hdmi 2 w tv po w 3 hdmi earc mam soundbar. Przy każdym graniu co jakiś czas wyłącza mi się tv co jest poprostu irytujace
 

rafallo777

New member
. Powiedzcie mi czy tez jak wycieracie matryce i delikatnie przyciśniecie przy dolnej krawędzi to matryca się rusza? U mnie ma luz i to zdecydowany największy nad logo Sony.

Jak oglądałem w sklepie tv to naciskalem na matryce xh80 i xh90.
Tylko w sony matryca na krawedziach sie rusza. Po prostu naciskasz i matryca się wciska.
Ogólnie to mnie przestraszylo, bo jak chciałbym psiknac plyn jakis i nie daj Panie Boże polcialo by cos za matryce to zwarcie murowane i tv nawet na gwarancje nie przyjmą.

Samsungi, philipsy, lg tego nie miały. Tylko u sony to zaobserwowalem.

Kiedys kuzyn kupil sony i czyścił matryce i mu zwarcie zrobiło. Ale po dniu tv zaczął działać i dzia do dziś. Tylko nie mam pojęcia czy u niego tez tak się wginala matryca pod naciskiem czy nie.
 

adam555

New member
A w jakim sensie matryca się rusza? Nie widać u mnie aby coś się ruszało np względem ramki. Chyba, że trzeba jakoś konkretnie nacisnąć. Podczas przecierania nie widać aby coś się uginało, specjalnie poszedłem przetrzeć.
 

rafallo777

New member
A w jakim sensie matryca się rusza? Nie widać u mnie aby coś się ruszało np względem ramki. Chyba, że trzeba jakoś konkretnie nacisnąć. Podczas przecierania nie widać aby coś się uginało, specjalnie poszedłem przetrzeć.

Nie rusza a wgina.
Weź naciśnij lekko na matryce koło ramki. I matryca się wgina lekko.
W innych tv tego nie zauważyłem. Matryca przy philips, lg jest sztywna do ramki. W sony lekko się wdusza/wgina.

W sklepie testowałem bo się nie balem. W domu bym się bal tak naciskać i sprawdzać wiec uważaj co robisz
 

Petru23

Banned
Jak oglądałem w sklepie tv to naciskalem na matryce xh80 i xh90.
Tylko w sony matryca na krawedziach sie rusza. Po prostu naciskasz i matryca się wciska.
Ogólnie to mnie przestraszylo, bo jak chciałbym psiknac plyn jakis i nie daj Panie Boże polcialo by cos za matryce to zwarcie murowane i tv nawet na gwarancje nie przyjmą.

Samsungi, philipsy, lg tego nie miały. Tylko u sony to zaobserwowalem.

Kiedys kuzyn kupil sony i czyścił matryce i mu zwarcie zrobiło. Ale po dniu tv zaczął działać i dzia do dziś. Tylko nie mam pojęcia czy u niego tez tak się wginala matryca pod naciskiem czy nie.

W moim egz 55xh9005 rogi nie uginają się pod naciskiem. Ale w sklepach patrzyłem to jest dramat u praktycznie wszystkich. Te z metalową ramką najlepiej się prezentują. Plastik niekiedy nawet nie dotyka ramki, są szczeliny ok 1mm między ramką a matrycą i widać np. diody jak spojrzy się od góry. W jednym tv po delikatnym dotknięciu matrycy na dole słychać było, jakby się od ramki odklejała.
XH85 i XH95 mają metalową ramkę i większych uwag nie mam. Poza tym po kiego dotykać rogów? ;)
 
Do góry