Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

conqest

Well-known member
Bez reklam
Z wgraniem nie ma najmniejszego problemu. Problem podobno jest taki że później nie wygrasz już softu od xh90 tylko trzeba będzie wgrywać od x90j
 

pit237

New member
@conqest - jesteś strasznie oszczędny w słowach.

Na jakimś zagranicznym forum było napisane, że aby wgrać soft od X90J do XH90 to należy najpierw wymienić w TV jakąś płytkę.
Dlatego chciałem się upewnić jaką metodą ty wgrałeś soft do swojego TV.

A skoro już wgrałeś do swojego XH90 soft od X90J to napisz:

- jaką wersję softu masz obecnie wgraną - czy jest to v6.4048 ???
- jak się sprawuje soft w twoim telewizorze, tzn. czy nie ma zawieszek, czy nie ma opóźnienia w reakcji na nacisnięcie klawiszy na pilocie ?
- jak działają aplikacje zainstalowane na Anroidzie (czy też Google TV), czy wszystko działa tak jak należy (bez zbednych opóźnień) ?
- czy Google TV mocno się różni od Android TV 10 ?
- czy na twoim telwizorze po wgraniu softu z Google TV jest aplikacja, gdzie po zalogowaniu się jest bezproblemowy (bezpłatny) dostęp do kolekcji filmów SONY ???
- czy po wgraniu softu robiłeś przywracanie ustawień fabrycznych ?

Pytam się bo wczoraj wgrałem do swojego XH90 soft v6.1288 i widzę, że jedynie zmieniła sie grafika funkcji - Ustawienia.
Po wgraniu softu nie przywracałem ustawień fabrycznych.
Na razie odnoszę wrażenie, że mój TV zaczął wolniej reagować na działania pilota (czyli spowolnił swoje reakcje) o jakieś 20%, w stosunku do poprzednio wgranego softu v6.0414.
Jestem z tego powodu mocno nie zadowolony, bo nikt z kolegów na tym forum nie wspomniał o takiej przypadłości.
 

Coolek33

Member
No z tym działaniem to też ostatnio odnoszę takie wrażenie. Trochę przymula momentami. Dlatego zastanawiam się nad ustawieniami fabrycznymi. Jak głębiej pogrzebać to znajdziesz więcej nowości prócz zmienionych ustawień.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego nie doczytałes dokładnie. Płytka jest potrzebna jeśli chciałbym wrócić do softu od xh90 a nie do wgrania softu od x90j. Moja wersja softu to 6.3800. W tej chwili robię aktualizację do nowszej wersji. Na tej którą miałem nie było najmniejszych problemów z zamieszaniem czy przycinaniem. Nie było opóźnień pilota i nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych. Teraz wgrywam nowsza wersję 6.4048 i sprawdzę jak będzie na tamtej.
c6de5405a261766f57f96e00ab17e0be.jpg
d72ced50d989f7b8bcf049da01276917.jpg

I już mam...
aa518dcad083201c36d44e5661e500d9.jpg
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
Czy tegoroczna seria X90J jest pozbawiona problemu z soundbarem? Czytałam wątek i piszecie, że w przypadku xh90 są problemy z soundbarem,rozłącza się. A mnie zależy na nowym tv i nowym sounbarze i braku stresu, którego w życiu nie brakuje.mowimy o 65" jeśli to ma znaczenie
 

pit237

New member
@conqest – napisz coś więcej o sofie 6.4048, tzn. jak ten soft działa na XH90.

1. czy Google TV mocno się różni od Android TV 10 ???
2. czy na twoim telewizorze po wgraniu softu z Google TV jest aplikacja, gdzie po zalogowaniu się jest bezproblemowy (bezpłatny) dostęp do kolekcji filmów SONY ???
3. czy po wgraniu softu 6.4048 robiłeś przywracanie ustawień fabrycznych ?
4. czy polecasz, aby pozostali użytkownicy tego forum posiadający XH90 wgrali sobie soft od X90J ?
5. czy po wgraniu softu 6.4048 działanie telewizora nie zwolniło w stosunku do softu 6.3800 ?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
1. Nie wiem, aż tak dokładnie nie testowałem. Wg mnie( i nie tylko mnie) obraz jest lepszy i to dla mnie jest najważniejsze
2. Z tego co wiem to dotyczy tylko tv z procesorem xr
3. Nie
4. Nie, nic nikomu nie polecam
5. Nie
 

Sluper

New member
Czy zauważył ktoś takie pomarańczowe kontury np. na twarzach na nie których materiałach netflix czy player? To wina materiałów?
 

kerios83

Member
Witam, mam pytanie odnosnie KD65XH9096BAEP - czy wersja HDMI v2.1 daje rade z obrazem 4K@120Hz ? Bo ponoc sa problemy z VRR u Sony, ktory nie kwapi sie z aktualizacja. Jakiego cepa ma ten TV, ile ramu?

Tak ogolnie to przymierzam sie do jakiegos TV - oczywiscie teraz nie kupie bo na swieta wszystkie ceny leca w gore (o okolo 1000zl na telewizor), moze polecilibyscie cos z 120Hz matryca, 4K@120HZ, 65", HDR mnie az tak nie interesuje bo wole ciemny obraz - od jasnego HDRa oczy mnie bola, ale duza ilosc stref podswietlenia (rownomierne) i dobra czern jak zwykle w cenie.
 
Ostatnia edycja:

kerios83

Member
Dziekowac, wszystko jasne w takim razie, dodatkowo po przewertowaniu forum, widze duzo problemow z serwisem i softem... wiec trzeba sie zastanowic czy na pewno wchodzic w ten TV. Plusem jest to, ze jak mowia ze cos bedzie wprowadzone to wprowadzaja.
 

arek810316

New member
A czy może być tak ,że mniejszy brat 55 calowy ma ich np 24 ? Gdzieś czytalem i nawet w google jak się wpisze Sony xh 9005 to ma ich tylko 24 ale przy teście 55 cali
 
Do góry