Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Petru23

Banned
Moim zdaniem nie poradzisz. Taka szt. Miałem tak w każdym praktycznie. Jak pisałem, na trzy xh90 tylko jeden był ostry. W sumie to że wsyztskich 13 tv najostrzejszy.
Oddaj sam tv, Przelicza ceny raz jeszcze i najwyżej dopłacisz, chyba że chcesz zostać z takim tv.

Ja mam tak ostro, że jak dzis patrzyłem na reklamę majonezu Kielcego trzymając takowy w ręku to tylko micha mi się cieszyła :D
miałem zgłoszonego Xh95 na serwis, centrala po zdjęciach już uznała te czerwień jako wadę ale wolałem zostawić ostrego xh90 niż dostać nowego, z dobra Bielą ale tak samo mniej ostrego Xh95.

Wybór tv to loteria. Lepiej brać po dwa egz do selekcji.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Ja stoję przed dylematem czy brać XH8505, do poniedziałku promocja. Po tylu zwrotach to mi się już odechciewa cokolwiek kupować ;)
 

arekkk

New member
Dekoder 4K ultrabox nc +. Ale te rozmyte litery mam i na netflixie i na ps4.

Petru a jak masz na netflixie włączone napisy to tez ostre?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Aż z ciekawości sprawdziłem u siebie i napisy są na na Netflix. Daj zdjęcie tych swoich.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

arekkk

New member
Jak robię zdjęcie telefonem to jest jeszcze inaczej.
Ja już nie wiem, może mam jakaś wadę wzroku ale na telefonie są jeszcze mniejsze litery i nic mi się nie rozmazuje :) mam w domu i LG 42 całe i phillipsa 55 i tam nie ma takich akcji... jak oglądam z z odległości 2,5 metra to do około liter tworzy się taka „aura” ze robią się nieczytelne. Tylko litery. Obraz jest super, kolory tez. Sorry ze tak lamentuje ale próbuje dojść co tu jest nie tak. A męczy mnie to niesamowicie.
 

Petru23

Banned
Ale czekaj, w jakim rozumieniu nie ostre. Czy są ostre, ale nie tak jakbyś chciał czy są całkowicie rozmazane, jak na jakimś tam filmiku z xh90 i właśnie rozmazanym literami nfx.
 

Michu30

New member
W moim egzemplarzu ja nie mam takich problemów, oglądam netflix, mam podpięty PC, oraz ps4, nintendo switch a i będę miał ps5 i ja nie widzę nic takiego wszystko jest ostre i wyraźne. Ustaw sobie wejścia HDMI na tryb rozszerzony, zaawansowany bo zapewne masz te wejścia w trybie standardowym.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dekoder 4K ultrabox nc +. Ale te rozmyte litery mam i na netflixie i na ps4.

Petru a jak masz na netflixie włączone napisy to tez ostre?

Inni podzielają Twoje spostrzeżenia? Mój ojciec również chciał reklamować TV. Rozmywały mu się napisy ale jak się okazało - tylko jemu. Wymiana okularów całkowicie rozwiązała problem (zniszczone powłoki w soczewkach).
 

12jojko

Banned
Jak robię zdjęcie telefonem to jest jeszcze inaczej.
Ja już nie wiem, może mam jakaś wadę wzroku ale na telefonie są jeszcze mniejsze litery i nic mi się nie rozmazuje :) mam w domu i LG 42 całe i phillipsa 55 i tam nie ma takich akcji... jak oglądam z z odległości 2,5 metra to do około liter tworzy się taka „aura” ze robią się nieczytelne. Tylko litery. Obraz jest super, kolory tez. Sorry ze tak lamentuje ale próbuje dojść co tu jest nie tak. A męczy mnie to niesamowicie.

Zmień kolor napisów na Netflix to zniknie ci aura wokół nich.
 

arekkk

New member
Każdy w domu mówi że się rozlewają napisy. Może każdy ma wadę wzroku a na tym tv może to uwydatnia. Brat ma 75 cali phillipsa i tam też się rozmazują napisy na netflixie ale nie w takiej skali jak u mnie w sony. Nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem ale może czas to zbadać :(
 

Petru23

Banned

Attachments

  • IMG_20210314_151417.jpg
    IMG_20210314_151417.jpg
    20,8 KB · Wyś: 49
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
U mnie napisy na NF ostre i czyste. Fragment filmu Firefly lane. Dolby V-A. Rozdzielczość 15,25 mb/s.
 

Attachments

  • 20210316_171122.jpg
    20210316_171122.jpg
    529,2 KB · Wyś: 75

tomwega

Member
Warto dopłacić do 65xh9505 w kwestii jakości obrazu względem 9005.
Nie zależy mi na konsoli.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

12jojko

Banned
Ma ktoś z forumowiczów 49XH8505 i mógłby się podzielić informacjami o nim na priv? Kiedyś mi tu ktoś mignął, że miał/ma ten model, ale nie pamiętam nicku. I nie chodzi mi o Petru.
 

ralotm

New member
Do użytkowników sony xh90. Nie chce mi sie czytać całego tematu, własnie odesłałem lg 65 cali i strasznie z tym zachodu jest bo cięzkie to. Zadowoleni jesteście z tego sonego w tej cenie 5k za 65 cali ? czy jeszcze poszukać coś innego ?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ja jestem bardzo zadowolony. Kupiony w listopadzie za 4450. Sam duzo czytalem, przegladalem YT i zdecydowalem sie wlasnie na ten model
 
Do góry