Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Tocki

Member
Jak można go zaprogramować aby używać jednego pilota. Nc+. Musi być konkretne hdmi?
 
Ostatnia edycja:

mkkermit

New member
Witam,
czy ktoś miał przypadek, że po odpaleniu aplikacji Eurosport Player nie działa pilot ? po każdym wciśnięciu pilota widać reakcję na diodzie na telewizorze i nic więcej, aplikacją w żaden sposób nie daje się sterować. Na żadnej innej apce ten problem nie występuje.
 

Petru23

Banned
Jako, że w tym wątku sporo się rozpisywałem to wypadałoby też i tu napisać. Postawiłem nano90 obok xh90.

Zgadnijcie co oddaje do sklepu ;)
 

Petru23

Banned
Nie mam pojęcia ale lg ma jedną niepodważalne zaletę nad sony albo odwrotnie, to Sony ma jedną wadę - ostrość obrazu, co zobaczyłem dopiero jak postawiłem obok lg.
Jak czytałem że obraz jest mało ostry to nie rozumiałem i pisałem, że przecież jest. No to na lg jest ostrzejszy, przede wszystkim tło jest bardziej wyraźne. Kolory też są ok. Dzwiek to już inna liga, gdzie lg gra lepiej.

A jeszcze nie przysiadłem nad lg, muszę popracować nad szczegółowością obrazu.

I zle się wyraziłem. Na ten moment sony wylatuje jeśli można to tak powiedzieć. Gdybym miał dziś wybierać.
Ale muszą troszkę postać obok siebie, wtedy się okaże.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To mnie zaskoczyłeś z tym LG, a tyle osób go skreśla na starcie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Jestem po dokładniejszych ustawieniach i mam praktycznie identyczny obraz na obu. Łącznie z ostrością
W lg ostrość była ustawiona dosyć wysoko, stąd takie a nie inne wrażenia. Przy słabym sygnale sypnęło jednak kasza na konturach, i aby to zredukować ostrość musiała iść w dół.
Weźcie w sony ostrość na Max, identyczny efekt

LG z pudła lepiej po prostu ale ustawienia troszkę zmieniają.
Sysyem muli troszkę.

Ale nie zmienia to faktu, że lg kozak, tym bardziej za takie pieniądze. Jak na razie sprawdzam, oglądam i ciężko stwierdzic, który lepszy. Jedno co odnrwzunrzyca się w oczy to rogi. W lg nie ma z tym problemów.
 

Petru23

Banned
903 nano. Dorzuciłem a dysk mecz z tvp1

Jak to jest, że lg jaśniej świeci? Mam w obu jasność na Max i lg ma żywsze kolory, jest jaśniej.

Na obu czerni jak w du...

Jak mi czarnymi plamkami ekran zachodzi w trakcie meczu, jakby kto ziemi sypnal pod ekran to dse?
 

Petru23

Banned
Jak ten LG radzi sobie z zwykłym obrazem z naziemnej DVB-T ?

A zaraz Ci powiem, tylko kabel przepnę.

Ogólnie to siedzę wlepiony w Paramount i oglądam gwiezdny pył. LG znów na podłodze, sony ma ścianie. W lg laty jedkab bdb jak stanął na komodzie. Dużo traci w pionie.

Dla mnie obraz jest praktycznie taki sam na obu, kwestia jakiś ustawień, gdzie w sony chyba wyczerpałem możliwości a w lg jeszcze odkrywam.

Edit
Z kabla tak samo. Czyli dobrze.

Edit
Pytałem, czy nie zauważyliście pulsowania obrazu, jego jasności w jasnych stałych scenach, jak np postać stanie i kamera jest nieruchoma. Przed chwilą na xh90 to widziałem, takie delikatne właśnie pulsowanie
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Taki piękny zielony paseczek mnie się na Sony objawił. Nie patrzcie na rozświetlenie ekranu, bo to aparat tylko widział ;) a dopiero na zdjęciu zobaczylem, że lampki się sweica z boku. A na prawdę jak się człowiek przyjrzy to widzi,, że się żaróweczki ledwo tlą. Przy całkowitej ciemni.

Zniknął wraz z zakończeniem filmu.

I różnice, a raczej ich brak jeśli chodzi o obraz z kablówki. Pysk
 

Attachments

  • P_20210209_011604.jpg
    P_20210209_011604.jpg
    18,3 KB · Wyś: 40
  • P_20210209_013037.jpg
    P_20210209_013037.jpg
    37,4 KB · Wyś: 44
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwsze zdjęcia mówią , że nic nie mówią .
Są prześwietlone.
Dobre zdjęcia to takie na których napisy są czytelnie i w rzeczywistym kolorze. Wówczas pojawia się właściwa jakość podświetlenie matrycy.
 

Petru23

Banned
To nie podlega dyskusji. Ale są mniej więcej w równym stopniu prześwietlone i zapewniam, że można porównać obraz na obu po tych fotkach. Nie zobaczyć jak on wygląda w rzeczywistości ale jak się różni. I foto z postu wyżej ma pokazać zielny pasek na telewizorze i było tobione nova 5t a nie zenfone 4.
Oczywiście sam ustawiałem, lg bez zabawy Biela. Nie czuję potrzeby.

Kiki, czemu nie zrobisz takich porównań przy kalibracji klientom telewizora przed wysyłką? ;)

Więcej zdjęć w ori rozmarze na dysku googla.
 

Attachments

  • P_20210209_014619.jpg
    P_20210209_014619.jpg
    32,2 KB · Wyś: 38
  • P_20210209_014634.jpg
    P_20210209_014634.jpg
    45,1 KB · Wyś: 34
  • P_20210209_014640.jpg
    P_20210209_014640.jpg
    49,2 KB · Wyś: 34
Ostatnia edycja:

miszka87

New member
Wczoraj znów mi wyrzucił dziwięk z dekodera. Jest na yt, jest systemowy na kinie a z dekodera nie ma. Uruchomienie ponowne pomaga. Czy podłączenie dekodera cp po kablu optycznym, bezpośrednio do kina pomoże? Teraz dekoder jest podłączony do tv po przez hdmi, a kino po przez hdmi pod hdmi arc.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Taki piękny zielony paseczek mnie się na Sony objawił. Nie patrzcie na rozświetlenie ekranu, bo to aparat tylko widział ;) a dopiero na zdjęciu zobaczylem, że lampki się sweica z boku. A na prawdę jak się człowiek przyjrzy to widzi,, że się żaróweczki ledwo tlą. Przy całkowitej ciemni.

Zniknął wraz z zakończeniem filmu.

I różnice, a raczej ich brak jeśli chodzi o obraz z kablówki. Pysk

hej, u mnie tez taki pasek czasem jest, prawa i dolna krawedz obrazu, ale tylko na YT, jak sa ciemne sceny
 

miszka87

New member
Problem dalej jest, ale zauwazylem że mija po zmianie portu HDMI z 1 na 2 dźwięk wraca bez uruchomienia tv. Sprawdzone na dwóch dekoderach. Dźwięki systemu oraz inne idą na kino. Problem kabla?
 
Do góry