Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Michu30

New member
W kolejnych modelach pewnie będzie ich jeszcze mniej może z 12 haha to wszystko jest cięcie kosztów produkcji i kiedyś było ich dużo a teraz będzie ich co raz mniej. I to u każdego producenta. Tak jak mi to w sklepie człowiek powiedział że jak chcę mieć perfekt czerń to poleca oled ale dodał że do gier to oled nie bardzo bo dużo reklamacji mają na te wypalenia. I od razu wciskał mi ubezpieczenie tv warte 20% lub 30% wartości tv jakbym brał oleda. Zresztą do tego sony xh90 też próbował namówić na dłuższą gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

Rafal8

Member
Drugi raz w ciągu dwóch dni musiałem uruchomić ponownie tv, że względu na brak dźwięku z dekodera co. Dźwięk na kino z YT i systemu szedł z ale z dekodera i tv nie. Pomogło uruchomienie z menu tv. Jakieś pomysły?
Udało się ten problem rozwiązać bo niestety u mnie to samo zaczęło się dziać. Najnowsza aktualizacja zrobiona reset też muszę wyłączyć i włączyć dekoder a jak zmienię kanał znowu nie ma dźwięku
 

Petru23

Banned
Udało się ten problem rozwiązać bo niestety u mnie to samo zaczęło się dziać. Najnowsza aktualizacja zrobiona reset też muszę wyłączyć i włączyć dekoder a jak zmienię kanał znowu nie ma dźwięku

Ja wczoraj sparowałem horizona z pilotem ale na hdmi 3 arc. Wcześniej w ustawieniach dekodera w menu telewizora musiałem akceptować jakieś zgody itp. Wielokrotnie wyłączałem już tv i problemu nie mam z obsługą. Może troszkę szybciej mogłby reagować na pilota ale w końcu główny wkurwiacz opanowany.
Dziś po mojej nocnej zabawie obraz rewelka na np TVP czy tvn 7 w srodku dnia.
I tu znów zagadka. Czy oddawać? Strefy, które można wyłączyć i widzę ich działanie sporadycznie czy jak do tej pory najlepsza jakość obrazu w codziennym oglądaniu. I to migotanie jasnych obszarów na ciemniejszych scenach po aktualizacji nie widziałem. Dziś będę oko wytężał ;)
I nie chodzi o to, że widać działanie stref tylko sposób w jaki je widać. Migotanie czy błyski są bardziej drażniące niż działanie krawędziowego podświetlania.
 

garibaldi

Member
No i stało się....
Długo myśałem co kupić Q80, nanocela, XH90 i jak zestawili mi 3 tv obok siebie w ME to nie było o czym dyskutować - obraz z sony pozamiatał. W piątek przyszedł data produkcji styczeń 2021. Po grudniowej aktualizacji śmiga. Jednak mam jeden problem.
Nie jestem w stanie skonfigurować dekodera (turbo box nc+) niby to ADB ITI-5720SX ale kompletnie nim nie steruje. Przechodzi całą procedure dodawania ale na oknie spróbuj zmienić kanał nic się nie dzieje. Generalnie w jaki sposób TV chce sterować dekoderem jak pilot wygląda na pasywny i nic w nim nie koduje.
 

garibaldi

Member
65XH9096 - nic się nie resetuje. Żadnych lagów czy opóźnień w wyświetlaniu ekranów, dźwięku. Steruje amplitunerem ale nie dekoderem :pPPP jeszcze muszę z tym powalczyć.
 

garibaldi

Member
Tylko jak ??? Centrum sterowania to amplituner Z jego hdmi OUT leci do TV do gniazda 3(ARC). Dekoder, BD, konsola podłączona do amplitunera do jego wejść. Z dźwiękiem nie mam problemu - działa dobrze przed anynet. Chodzi tylko by pilota TV zmieniać kanały na dekoderze.
Z tego co wiem ARC to tylko kanał audio zwrotny - wiec nie ma jak tym przesyłać sygnałów do sterowania dekoderem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Podłącz dekoder pod tv bezpośrednio i sprawdź czy da radę pilotem od tv. Mi na Sony 9096 pilotem od tv obsługiwał dekoder bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Tylko jak ??? Centrum sterowania to amplituner Z jego hdmi OUT leci do TV do gniazda 3(ARC). Dekoder, BD, konsola podłączona do amplitunera do jego wejść. Z dźwiękiem nie mam problemu - działa dobrze przed anynet. Chodzi tylko by pilota TV zmieniać kanały na dekoderze.
Z tego co wiem ARC to tylko kanał audio zwrotny - wiec nie ma jak tym przesyłać sygnałów do sterowania dekoderem.

Mordowałem się na hdmi 1 aż prawie zrezygnowałem. Ale przy okazji aktualizacji że dwa dni temu przywróciłem TV do stanu fabrycznego i zacząłem parować horizona ponownie. W pewnym momencie pojawił się komunikat na 90% po ustawianiu rodzaju źródła (wybór sprzętu i dostawcy), że urządzenie musi być podłączone do hdmi 3 aby można było obsługiwać je pilotem. Po przepięciu na z hdmi 1na hdmi 3 pojawiło się dotąd nieznane mi onko z podglądem obrazu z dekodera, zmiana kanałów i zatwierdzeniem poprawności działania. (jakby drugie podczas procesowania, wcześniejsze wyglądało trochę inaczej). I od tego czasu działa bez problemu.

Możliwe, że jest jakiś problem z komunikacją tv - ampli - dekoder. Pomiń ampli i sprawdź.

Aha, tworzyłem również listy kanałów jak tv wykrył dekoder. Jeśli dekoder idzie przez ampli to tv wykrywa ampli a nie dekoder. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
 

Petru23

Banned
Odnoszę wrażenie, że obrazu pulsuje. W szczególności jasne sceny. Myślałem, że aktualizacja to poprawiła ale jednak. Nie wiem jak na YT czy Netflix ale ale z dekodera UPC już któryś film tak migocze. Jakby podświetlanie nie mogło utrzymać stałej wartości przez okreslony czas.
Zwróćcie proszę uwagę na to
 

pit237

New member
Obecnie w moim 65XH90 mam zainstalowany soft 6.0414, który działa stabilnie.

Zauważyłem jednak, że na kanałach Polsat, Super Polsat oraz TV4 nadawanych naziemnie, nie działa HBB TV.
Po naciśnięciu przycisku czerwonego, a następnie zielonego, zamiast pojawić się Polsat News, to pojawia się tylko czarny ekran. Na szczęście telewizor nie robi zwiechy, zaś po ponownym naciśnięciu przycisku czerwonego, w telewizorze wraca obraz i dźwięk jednego z ww. kanałów.

Mam pytanie - czy w waszych TV też tak macie ?

Mocno się zdziwiłem, że XH90 nie potrafi sobie na poradzić z ww. problemem, gdyż moi rodzice posiadają 65XG8096 z 2019 roku, który wyświetla Polsat News z HBB TV bez najmniejszego problemu.

Na innych kanałach DVB-T, telewizja hybrydowa działa mi bez problemu na XH90.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony podniosło ceny o 10% w grudniu i o około 10% w styczniu.
Więc nie zawsze warto czekać, że będą spadać ceny każdego miesiąca.
Nowe modele wchodzą w maju więc .
 

garibaldi

Member
OK działa już dekoder z pilota i to podłączony do amplitunera.
Dekoder który musiałem ustawić to ITI a nie ADB chociaż oba identycznie wyglądają :)
 
Do góry