Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

miszka87

New member
Po aktualizacji mam te kwadraty przy wyborze tła, a dwa przestał cykać podczas włączania i wyłączania. Ogólnie szybciej chodzi szybciej.
 

kshychopata

New member
Poszły aktualizacje i ceny w górę. Musiałem czekać aż spłacę raty i teraz znów chciałem wziąć na 30x0 a tu cena 4300 za 55cali. Czytam ten wątek od początku i już się napalilem na ten tv. Nie chce już znowu szukać.
Pozostalo mi czekać - co zrobić.
Kiedy wchodzą modele 2021? We wrześniu?
 

Petru23

Banned
spokojnie, ceny poszły w górę bo walentynki zaraz i z czegoś muszą zrobić promocję ;)
I nie masz się czym przejmować ze nie kupiłeś taniej. Ja swojego oddaję, już idzie do mnie nano90 bo cena świetna (wyszedł mnie 3050zł) to musiałem sprawdzić a czekam na obniżkę xh80, którego miałem bo po prostu ma lepszy obraz.
ogólnie nie rozumiem skąd takie wow odnośnie tego TV. Już lepiej oglądało się HX940. Co mi po mega czerni na sony skoro wszystko psuje śmieszna ilośc stref? A jak się kółko zakręci np przy wczytywaniu filmu na czarnej planszy to myślałem, ze obudze dzieci ze śmiechu.
jedyne co jest godne pochwały, co jest najlepsze to częśc materiału z UPC ale... dziś jest gorzej, nie lepiej niż na XH80 i Xh85. I kąty fajne, trzeba przyznać

2020 to tragedia jeśli chodzi o TV. A modele 2021 bedą w cenach do kupienia na przełomie roku - listopad/luty.

i dla przyprawienia wypowiedzi mojej dodam, ze właśnie oglądam sobie Ocean eleven i dyskusję o Tess i jakie niebo jest po lekkim zejściu z osi? Granatowo/fioletowe :D
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
W maju prezentacje czy w maju na półkach? Data podana pewna uwzględniająca opoznienia covid? Maj tuż tuż a widziałem nowe modele sony ma stronie i ciekawie się zapowiada. Ale cena pewnie z żąda wzięta na start

Pisząc o przełomie roku miałem na myśli normalne ceny, bez podatku od nowości
 

Michu30

New member
No nie ogarniam kolorów. Niby wkleoane ustawienia z rtings, niby kolory bliskie wzorcowi i troszkę dupa.
Zastanawiam się nad powrotem do xh80. Głównie z tego powodu. Zobaczcie i samo sobie odpowiedzcie. A i za dnia brakuje kolorow, gdzie wracają noca.

https://m.youtube.com/watch?v=8mkI003weFs

Bo do obrazu w tym tv trzeba się przyzwyczaić mi to zajęło około 2 tygodni zanim obraz mi przypadł w gust. I zdałem sobie sprawę jak moja stara bravia przekłamywała kolory.
 

kshychopata

New member
I nie masz się czym przejmować ze nie kupiłeś taniej. Ja swojego oddaję, już idzie do mnie nano90 bo cena świetna (wyszedł mnie 3050zł) t :D

A jak ten LG nano 903? Prócz gorszej czerni bo o tym już słyszałem. Różnica w cenie znaczna. Ja mam samsunga 40D6500 (z 8 lat i nie chce się zepsuć 😉) wiec każdy nowy będzie lata świetle lepszy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bo do obrazu w tym tv trzeba się przyzwyczaić mi to zajęło około 2 tygodni zanim obraz mi przypadł w gust. I zdałem sobie sprawę jak moja stara bravia przekłamywała kolory.

Coś w tym jest. Ja ze swojej starej 11-letniej bravi (Z5500) byłem bardzo zadowolony. Kolory dla mnie były fantastyczne, dobrze nasycone i ze szczegółami w ciemnych scenach. Po zakupie XH9505 i oglądaniu przez miesiąc tylko na nim, nie mogę teraz już patrzeć na stary TV. Kolory dla mnie stały się słabe, nienaturalne, jakieś takie zażółcone, ble... Tydzień go kalibruję na wzór XH9505 ale efekt jest marny.
Oczywiście, lepsze jest wrogiem dobrego ale przyzwyczajenie też odgrywa tu dużą rolę.
 

Petru23

Banned
Bo do obrazu w tym tv trzeba się przyzwyczaić mi to zajęło około 2 tygodni zanim obraz mi przypadł w gust. I zdałem sobie sprawę jak moja stara bravia przekłamywała kolory.

Wiesz, po 14 dniach to musialbym się przyzwyczaić bo nie mogę już oddać :D
Kolory właśnie są zażółcone troszkę ale to wina upc. I jakby na ostrości stracił. Wczoraj nawet przywracałem fabryczne ustawienia trybów i wciąż jakoś tak dziwnie.

I zauważyłem migotanie obrazu, chyba podświetlanie.
Dokładnie to, co na tym filmiku od 4 minuty w lewym dolnym rogu na tafli wody
https://m.youtube.com/watch?v=rgPvUFAxCi4
 

Petru23

Banned
2Przecież przy Xh95 wszystko tak wygląda....

No Kiki zachwala co najmniej jak Philipsy, także coś w tym musi być a i tak wie, że od niego nie kupie. No ale zachwala :)

Poza tym slav7, 3050pln dałem. No musiałem go sprawdzić, o czym byśmy gadali? ;)
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Przecież przy Xh95 wszystko tak wygląda....

No Kiki zachwala co najmniej jak Philipsy, także coś w tym musi być a i tak wie, że od niego nie kupie. No ale zachwala :)

Nie wszystko.
https://www.youtube.com/watch?v=ZZV2-Z7GtGE&t=425s

Lg nano to skopany model tv i nie jeden test już to wykazał ;)

Kiki zachwala bo ma marze dobra i promocje.
W rtv jak poszedłem do sklepu to gadali o nano86, pomimo ze obok stal xh80 i świecił duzo lepiej.
Albo sprzedawcy chcieli zabrać sobie słuchawki albo dobra marza, bo w styczniu już o samsungu gadali a nie o lg ;)

Ale przynajmniej dasz porownnie tego lg względem innych tv ;)
 

Petru23

Banned
Cały czas analizuje co w którym i w jakim stopniu przeszkadzało. Ciężki temat jak cholera...

A co tu będziemy dywagowac. Wrócimy do tematu jak będzie stał obok (pod) sony xh90
 

kshychopata

New member
Dziś w ME gość mi powiedział, ze cena poszła w górę bo nie ma tych telewizorów. W centralnym tez maja pustki. Wszystko przez COVID. Nie wiadomo kiedy będą modele 2021 bo fabryki maja problemy.
 

Petru23

Banned
Oni nie mają pojęcia co się dzieje w większości przypadków a skoro zapytałeś to coś odpowiedzieć musiał. Ja zamawiałem kilka dni temu i też gadałem że sprzedawca to po podobnej regułce jednak się przyznał, że nie na informacji odgórnych.
A sprawa wygląda mniej więcej tak (tu kiki najprędzej się wypowie, bo ma kontakt z dystrybutorami i producentami). Partie 2020 się kończą o ile już się nie skoczyly tak samo jak styczeń 2021, z którego jest np mój tv.
Do premiery nowych tv (marzec kwiecień) produkcja modeli wciąż trwa ale...
Masz zaburzony łańcuch dostaw podzespołów i wyprodukowanych sprzętów. Są limity na przepływ towarów, niektóre kanały zostały ograniczone lub wyłączone na czas covid. To powoduje wzrost kosztów logistycznych.
Same ceny surowców się zmieniły i do tego kursy walut.
Dystrybutorzy najpierw wyzbywają się poprzednich partii nie chcąc zamawic kolejnych w związku ze zmianą tendencji zakupowych. Ceny wszystkiego idą i pójdą w górę i to jest tak pewne jak to, że woda jest mokra, poza tą w proszku oczywiście.
Do tego nowa generacja konsol która jest ściśle związana z xh90, bo tylko on ma hdmi 2.1 u sony i ceny są różnie sterowane.
Kwestia naszego rynku i praktyk związanych z promocjami. U nas nie ma promocji, u nas są pozorne promocje wynikające z podwyższenia ceny i następnie obniżenia jej z SRP lub nawet premierowej do normalnych, obowiązujących na codzień. Za tydzień będą walentynki to i ceny spadną do tych 4k za xh90 i 3000-3200zl za xh80.
Mechanizmy sterujące cenami są skomplikowane i zależne od wieku czynników, które w czasie covid są nie do przewidzenia.
 

Michu30

New member
Wiesz, po 14 dniach to musialbym się przyzwyczaić bo nie mogę już oddać :D
Kolory właśnie są zażółcone troszkę ale to wina upc. I jakby na ostrości stracił. Wczoraj nawet przywracałem fabryczne ustawienia trybów i wciąż jakoś tak dziwnie.

I zauważyłem migotanie obrazu, chyba podświetlanie.
Dokładnie to, co na tym filmiku od 4 minuty w lewym dolnym rogu na tafli wody
https://m.youtube.com/watch?v=rgPvUFAxCi4

Ja nie wiem co tam oglądasz na tym tv. Ja np mało oglądam zwykłej telewizji a bardziej netflix oraz gram. Tv głównie kupowany z myślą o ps5 i jak dla mnie w grach tv sprawia się znakomicie na ps4. Jak będę miał ps5 to się zobaczy jak to będzie ze sobą działało. Dla mnie obraz jest ok. Tak naprawdę nie ma tv idealnego.
 
Do góry