Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

drosophilia

Active member
Bez reklam
to szukaj poznymi nocami akcji promocyjnych w najwiekszych elektromarketach online, sa duze znizki przy zakupie 2 produktow , np TV i cos z agd i cena spada min. kilkaset zl
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
za ile? 150000000 zl? Tak napisales, dodales slowo tys. i doszly u mnie zera :)
Myslales chyba o 15000 (bez tys.). Posledz dzis, piatek, niedziele. Nie ma reguly, musisz czasu troch poswiecic na to niestety. Trzeba sledzic rynek, no chyba, ze ma sie kase, a zalezy na czasie...

Mowiac noc, chodzi mi od godz. 23 do rana nastepnego dnia
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
za ile? 150000000 zl? Tak napisales, dodales slowo tys. i doszly u mnie zera :)
Myslales chyba o 15000 (bez tys.). Posledz dzis, piatek, niedziele. Nie ma reguly, musisz czasu troch poswiecic na to niestety. Trzeba sledzic rynek, no chyba, ze ma sie kase, a zalezy na czasie...

Mowiac noc, chodzi mi od godz. 23 do rana nastepnego dnia

20-10/11. W takich godzinach są nocne promki. Do tego nawet dodatkowo obniżają cenę i wtedy często wskazaną jest data z godzina trwania promocji.
Skoro ceny wróciły do premierowych czy też SRP to szykuje się jakaś promocja za chwilę.
 

rafallo777

New member
Żona ma lepsze, także looz ;)
Zdjęcia cykałem 22.39 jeśli chodzi o dzień zagłady, cycki są z 22.20 i 35s będąc szczegółowym :D

No 2019 ten Samsung, poprzednik q80t, który jakoś za lepszy nie jest uważany a że względu na dse to chyba wręcz przeciwnie ;)

Cos pomieszales. Sprawdzalem teraz to minuty nie pasuja.
Jak dziewczyna patrzy przez teleskop to 02:20 minuta.
A przy Bad Boys to na hbo go ogladales?

Ps. Przy tej kobiecie z Dnia Zaglady to na philips mam lepszy obraz, kolory lepsze niz na tym sony
 

Petru23

Banned
Przecież oglądasz zdjęcie zrobione przeciętnym telefonem w słabym świetle to raz, a dwa to oglądasz je na jakimś urządzeniu, które też przekłamuje kolory ;) i zależało mi na pokazaniu problemu a nie pochwaleniu się kolorami.

I tak, pomieszałem w oby przypadkach podając godzinę wykonania zdjęcia a nie filmu :) dzień zagłady to ok 2 minuty, jak dzieciaki oglądają niebo nocne i później scena z teleskopem.
W BB nie mam pojęcia która to minuta filmu. Ale po czasie zrobienia zdjęcia + kiedy był w Tv można mniej więcej wyliczyć chyba...

A i to, czy kolory są lepsze czy nie to raczej kwestia indywidualna. Jak ktoś do mnie przychodził jak miałem plazme to na początku że jakieś tak mało kolorowo. A po jakimś czasie ogladania, że jednak zarabiacie bo naturalnie, jakby się było na miejscu sceny. Na HBO kiedyś był jakiś film, gdzie scena ukazywała kamerę wyglądająca przez okno na ulicę, padający deszcz w nocy i kamera przechodzi przez okno i porusza się w zdluz ulicy. Efekt niesamowity, jakbyśmy to my stali w tym oknie i następnie przez nie wyszli. Mega naturalne wrażenia. Tam gdzie nasze oko już nie widzi w zaciemnieniach to tak było na ekranie. Żadnych rozjaśniaczy, wyciągaczy szczegółów itp.
Z tym, że ja zawsze dożyłem czy to w aparacie w telefonie czy w obrazie aby było jak najbliżej tego, co widzi moje oko łącznie z ciemnością itp.

Bad Boys oglądałem na Polsacie.

Słuchajcie, tak czy inaczej ten Sony oferuje najwyższa jakość (nie kolory) obrazu że względu na ostrość, czystość i brak artefaktow. A to bardzo dużo w stosunku do innych. Ten tv jako jedyny moge oglądać z metra nie mając uwag jak w przypadku poprzednich tv. Ale to jedno. Drugie to kwestia właśnie kolorów i podświetlania.

I mając ten tv zastanawiam się nad czym Wy się tak zachwycacie w jego przypadku. Szału nie ma. Panasonic zrobił wow, ten nie, chociaż cięży wspomniana jakość skalowania.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
zdjecia z tel. robione obrazowi przeklamuja, widac odbica, nie lampy blyskowej. W rzeczywistosci, to wyglada lepiej niz na zdjeciach
 

Petru23

Banned
Zdjęcia z zenfone 4 są wierniejsze i nim robię jak mam coś konkretnego pokazać. A że był rozładowany to cyknąłem nova 5t, który sobie po prostu nie radzi w słabym świetle.
Sony kolorki ma ok aczkolwiek na xh85 było lepiej. Właśnie kminie, jak podbić czerwień 100% tak jak było w xh85. Będzie to chyba 10 plansza z zaawansowanych ustawień, bo one są chyba Co 10% nasycenia. Qrcze, o tym pojęcia nie mam.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
@Petru23 jak tu się odnieść do zdjęć jak sam je dyskredytujesz !
Oczekujesz ze coś tam się zobaczy a dodajesz ze mamy złe monitory !
Piszesz abyśmy pisali merytorycznie ale jakoś jak Ci już kiedyś napisałem
Nie można tego zrobić wisząc te Fotografie !
Wszystko i Przepraszam za oftopik a tak poza tym to temat dobry i ciekawe opisy 😉👍
 

Petru23

Banned
@Petru23 jak tu się odnieść do zdjęć jak sam je dyskredytujesz !
Oczekujesz ze coś tam się zobaczy a dodajesz ze mamy złe monitory !
Piszesz abyśmy pisali merytorycznie ale jakoś jak Ci już kiedyś napisałem
Nie można tego zrobić wisząc te Fotografie !
Wszystko i Przepraszam za oftopik a tak poza tym to temat dobry i ciekawe opisy ����

Nie rozumiem. Problem, który chciałem pokazać widać na zdjęciach i filmiku. A ktoś poruszył kwestię kolorów to sprostowałem.
Nie twierdzę, że macie złe monitory tylko że zdjęcie z mojego telefonu + wyświetlacz urządzenia na którym są oglądane mają się nijak do kolorów, jakie faktycznie generuje TV. Skoro jednak się upierasz to zapytam - jakie odwzorowanie barw posiada sprzęt, na którym oglądasz? I na którym każdy z Was ogląda? Do tego jak wyliczyć barwy na zdjęciu robionym w takich warunkach? Rozumiesz? Kwestii kolorów w tym przypadku nawet nie powinno się poruszać.


Ale zdjęcia, które wrzuciłem wczesniej z kazdego z telewizorów i robione zenfone 4 oddają w dużej mierze faktyczny obraz i wskazywałem na odstępstwa od tego, co widze. Do tamtych zdjęć można się już odnosić w kwestii kolorów. W przypadku xh90 i tego zaszarzenia przy teleskopie już nie.
 

Petru23

Banned
Bo jak wskazywałem na zdjęciu, aktualizacje wypuszczane są dla modeli konkretnych i etapami.

Ja nawet nie sprawdzam. TV działa a nie chce tych komunikatów Eco. Miałem je na xh85 i masakra jakaś.
 

Petru23

Banned
Jeśli wciąż jest się na etapie dostosowywania obrazu to są. Mnie z xh85 szlag chciał trafić bo jednak korekty obrazu robiłem często.
Swojego zaktualizuje jak zobaczę jakieś anomalie.

A Wy poza tymi komunikatami widzicie różnice w działaniu czy poprawa obrazu? Coś zmieniło się w systemie zarządzania podświetlaniem, upscaling, kolory itp itd?
 

juzeg76

Member
Mi wydaje się że lepiej działa Motionflow mam teraz ustawione, własne, góra 2, dół 1 i jakby mniej tego sztucznego teatru jak było na popszedniej wersji. I nawet mi to odpowiada
 
Do góry