Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

kamskow

New member
Reset był? Wyłączyłeś/włączyłeś TV?
Czyżby moduł WiFi poszedł w tango z kaczorem?

Z resetem się jeszcze wstrzymuje, chce zobaczyć czy jak ostygnie coś się zmieni. Jeżeli to nic nie da to reset, a jak to nie o może no to zwrot do MM.

Edit:
Zrobiłem reset i pomogło. Zobaczymy czy to jeszcze wystąpi.
 
Ostatnia edycja:

miszka87

New member
Z wifi tak miałem, czasem rwało połączenie. W tym modelu i w modelu XF także. Pomagało jedynie właśnie reset z poziomu tv.
 

Michu30

New member
Podświetlanie w tym tv jest ok No oprócz narożników ale podczas grania czy oglądania tego też znacznie nie widać więc u mnie jest ok.
 

Petru23

Banned
Podświetlanie w rochach zachowuje się jak chce. Nieraz jest idealnie, nieraz aż czarno. Wrzucałem foto przecież z idealnie doświetlonymi rogami.
Z DSE to sprawa dyskusyjna, bo powinno występować to zawsze w określonych warunkach a widziałem to tylko na niektórych materiałach, gdzie po zastanowieniu śmiem twierdzić, że to materiał był do dupy. Nocą jak zapuściłem testy dse to raczej oczy wariowały niż ekran wykazywał wady. Przestałem testować na planszach a zacząłem oglądać tv po prostu i obraz jest zaskakująco ostry, czysty, przyjemny itp.
Ale kolory fajne wyłącznie na wprost. Lekki odchyl i płowieją. To xh85 zdecydowanie lepiej. Aż pomylić sobie można z IPS.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Tu z a bardzo nie ma co kombinować. Standardowy jest ok z lekka korekta w podstawowym menu pod siebie takich opcji jak Nasycenie koloru, działanie wygaszania, temperatura barw czy przestrzeń kolorów (srgb/bt.709 można zmienić na dci. Subtelna ale odczuwalna różnica. Kolory ciut "lżejsze"). Do filmów załączam tryb własny z korekta lekka.
Stety lub nie zróżnicowanie materiału z tv jest spore i trzeba korygować odrobinę pod to, co się ogląda. Co ramówka to inne kolory, jasność, jakość, ruch itp.
Nie ma jednych ustawień dla wszystkiego. Na szczęście główne opcje jak tryb obrazu można wyciągnąć do podręcznego menu.

Niby własny ma dobre odwzorowanie w HDR, ale możliwości sprzętu wymiękają. Musiałby być projektor kinowy :)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Może ktoś sprawdzić Dzień zagłady, początkowa sxena jak patrzą przez lunety oraz teleskop z obserwatorium? Takie kwiatki mam

Powiększająca się szara łuna przy teleskopie oraz w słabym materiale pixele układają się w bloki w ciemnych miejscach. Na starszych filmach to wychodzi. Na xh85 czy hx940 tego nie było...

I filmik
https://drive.google.com/folderview?id=1RnX0-s4MN12ZVjwz2VzxsqQ92IlBthMt
 

Attachments

  • IMG_20210202_223916.jpg
    IMG_20210202_223916.jpg
    20,1 KB · Wyś: 38

Petru23

Banned
Poradziłem zwiększeniem kontrastu za pomocą dodatków typu kontrast dynamiczny, ustawienia czerni, wygaszanie ale wtedy... Widać działające Stefy wygaszania w ciemnych scenach. I nie dość, że paski kinowe wręcz migoczą to strefy zapalają się w różnych miejscach ekranu i efekt finalny przypomina losowe rozbłyski podświetlania przechodzące w migotanie. Najgorzej, jeśli występuje to poza punktem patrzenia ale będące w jego polu. Jak pulsującą żarówka w lampce czy np jarzeniówka.
I ten fakt, mimo naprawdę świetnego skalowania, ostrości i braku artefaktow praktycznie skreśla ten tv z użytkowania. To już wolałem jednorazowy wylew w xh85 niż takie cuda wianki na patyku. Za mało stref.

A szczerze, to nie mam pojęcia skąd taki zachwyt nad tym TV. Podświetlanie jest skopane wręcz. A wyłączać to? To po co w takim razie kupować taki tv?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Może ktoś sprawdzić Dzień zagłady, początkowa sxena jak patrzą przez lunety oraz teleskop z obserwatorium? Takie kwiatki mam

Powiększająca się szara łuna przy teleskopie oraz w słabym materiale pixele układają się w bloki w ciemnych miejscach. Na starszych filmach to wychodzi. Na xh85 czy hx940 tego nie było...

I filmik
https://drive.google.com/folderview?id=1RnX0-s4MN12ZVjwz2VzxsqQ92IlBthMt



zalatwie sobie ten film, to sprawdze u sieebie

chyba jednak nie zalatwie, bo moje zrodlo juz nie posiada tego filmu :-(
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
Poradziłem zwiększeniem kontrastu za pomocą dodatków typu kontrast dynamiczny, ustawienia czerni, wygaszanie ale wtedy... Widać działające Stefy wygaszania w ciemnych scenach. I nie dość, że paski kinowe wręcz migoczą to strefy zapalają się w różnych miejscach ekranu i efekt finalny przypomina losowe rozbłyski podświetlania przechodzące w migotanie. Najgorzej, jeśli występuje to poza punktem patrzenia ale będące w jego polu. Jak pulsującą żarówka w lampce czy np jarzeniówka.
I ten fakt, mimo naprawdę świetnego skalowania, ostrości i braku artefaktow praktycznie skreśla ten tv z użytkowania. To już wolałem jednorazowy wylew w xh85 niż takie cuda wianki na patyku. Za mało stref.

A szczerze, to nie mam pojęcia skąd taki zachwyt nad tym TV. Podświetlanie jest skopane wręcz. A wyłączać to? To po co w takim razie kupować taki tv?

Witam obejrzealem dokładnie co podałeś i jakos nic takiego nie widzę. Jedna rzecz to rozświetlenie górnego czarnego paska tak jak masz ale w momencie kiedy znika informacja o kategorii wiekowej pasek się ładnie wygasza. Na zdjęciu moje ustawienia, zdjęcia do końca nie oddaja tego co widze na żywo
 
Ostatnia edycja:

juzeg76

Member
Miałem dokładnie te sama scenę z tą luneta i tam też w porządku ale to może kwestia ustawień jasności. Być może gdybym rozjaśnił to wyszło by to samo ale ja już nie kombinuje próbowałem przez miesiąc różnych ustawień z neta i jednak wyszło że ustawiłem na swoje oko i warunki i tak mi pasuje... Ale też jakiejś specjalnej rewelacji w tym telewizorze nie widzę. Mam jeszcze q70r i uważam że tam jest lepszy obraz
 
Do góry