Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

SDman

Banned
... A te komunikaty o poborze energii. Ciekawe jak zmniejszenie jasności lub podświetlenia matrycy może spowodować zwiększenie poboru prądu ..
Odbiorniki LCD różnią się od OLED czy starszej PDP, że pobierają prąd w sposób nie dynamiczny.
Nie oznacza to jednak, że nie reagują na ustawienia jasności czy podświetlenia tym bardziej.
Pomiar z miernikiem to pokazuje, 55" dobrego LCD pobiera +- 120-140W ale jak dać po gałach to bez problemu przekracza 220W
 

Michu30

New member
Odczekałem prawie minute jak czarno tak czarno bez żadnego komunikatu nawet nie wiadomo czy telewizor włączony czy nie... Nigdy więcej Sony... A te komunikaty o poborze energii. Ciekawe jak zmniejszenie jasności lub podświetlenia matrycy może spowodować zwiększenie poboru prądu ... Ehh inżyniery z Sony.. Cierpliwie czekam na restart bo od 22 01 nie miałem czyli na najnowszym sofcie 😜

Ja ręcznie zaktualizowałem swój tv do najnowszego softu poprzez USB i u mnie wszystko jest ok plansze w hdmi są jak były. Wszystkim zalecam po aktualizacji przywrócić ustawienia fabryczne w tv i plansze raczej powinny wrócić.
 

czarek89

New member
Po moich przygodach z tv chciałem dołożyć więcej i mieć spokój. Obraz na tym Sony ok, lecz oddałem tv bo za takie pieniadze nie jest wart. W nocy kilkukrotnie włączal się sam budząc nas. Nigdy ale to przenigdy nie kupię gowna zwanego Sony. Te gowno powinno być warte max 1800 zł.
 

Petru23

Banned
Parowales urządzenia typu głośnik, tel? Masz ustawione wybudzenie dodatkowy urządzeniem? Trafiłem na głosy, że to może powodować włączenie tv.
Mając Samsunga oraz Panasonica po sparowaniu tv córka kilka razy uruchomiła go telefonem będąc w innym pokoju jak oglądała YT. Samsung potrafił się włączyć przy uruchomieniu notebooka, którego wcześniej sparowałem.
 

Petru23

Banned
Pytanie do wszystkich. Czy ktokolwiek w opcjach programistycznych wyłączał aktualizacje automatyczne, ew w ustawieniach aplikacji?
Czy jeśli tak, to czy miał restarty?
 

j@j

Member
Ja nie widziałem tam opcji wyłączenia aktualizacji,
Czy próbował ktoś wgrywać poprzednią aktualizację z pena? ciekawe czy tv ją przyjmuje czy zgłosi że nieaktualne czy coś w tym stylu, gdybym miał drugi tv to spróbowałbym,a tak nie wiem czy coś się nie spieprzy, w razie czego zgłosić że padł przy aktualizacji.
 

Petru23

Banned
Z tego co wiem, to nie da się zrobić downgreade softu.

Ja cichaczem liczę na to, że serie 2021 będą wolne od większości wad opisywanych w tym watku. Do sprzedaży trafiają ostatnie partie produkcyjne przed prezentacja nowych modeli 2021. Mój xh85 jest z 2021/01.

Obawiałem się, że sony wypychało wadliwe partie z racji przestojów w produkcji lub braków komponentów dopuścił do obrotu partie wcześniej odrzucone licząc się z ew problemami ale też z tym, że X% z partii bedzie sprawne i klient nie zwróci.

Niby xh85 ma te same cyrki co xh90 ale ja nic nie uświadczyłem. Może dlatego, że wylaczylem wszelką komunikację tv z siecią i urządzeniami jak wyłączony BT, aktualizacje systemu itp. Używam tylko Netflix z dodatków i podpięty nam jedynie dekoder przez hdmi. TV włączam rano i wyłączam przed świtem ;)
Czyli taki monitor bardziej.
 

sharezz

New member
Po moich przygodach z tv chciałem dołożyć więcej i mieć spokój. Obraz na tym Sony ok, lecz oddałem tv bo za takie pieniadze nie jest wart. W nocy kilkukrotnie włączal się sam budząc nas. Nigdy ale to przenigdy nie kupię gowna zwanego Sony. Te gowno powinno być warte max 1800 zł.

Wypowiedz na poziomie.

Ja nie widziałem tam opcji wyłączenia aktualizacji,
Czy próbował ktoś wgrywać poprzednią aktualizację z pena? ciekawe czy tv ją przyjmuje czy zgłosi że nieaktualne czy coś w tym stylu, gdybym miał drugi tv to spróbowałbym,a tak nie wiem czy coś się nie spieprzy, w razie czego zgłosić że padł przy aktualizacji.


Gdzieś powinienem mieć listopadowy soft na penie, jak chcesz to wrzucę gdzieś na dysk i sprawdzisz. Zepsuć się nic nie zepsuje, co najwyżej będzie komunikat, ze nie idzie zainstalować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rafallo777

New member

Dla mnie w wiekszosci scen sony jest lepszy od oleda lg.
Albo ja jestem slepy i lubie ,,cukierkowe,, kolory jak przy ammoled samsunga na telefonie?

W sony obraz lepszy ale jakim cudem w testach lg ma oceny 9,9,9,9, a sony 7,7,6,7 np?
Czy testerzy na stronach www sa przekupieni?
Na tym tescie z youtuba lg wygral tam gdzie biale tlo bylo. Tylko tam bo kolory dla mnie lepsze w sony
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Bo testy mierzą określone wartości. Poziom kontrastu, jasność szczytowa taka a taka, przy tylu % i tylu, milisekundy, Hz, Stopień podświetlenia, % szarości bla la la. Stąd masz oceny takie a nie inne.
Ale jak na te wszystkie wartości spojrzymy ogółem, czyli odpalimy tv i na niego popatrzymy to okazuje się, że pomiary są o kant kaczego zada obić. Doskonale wychodzi to w IT w benchmarkach GPU czy CPU, gdzie zbierze mln pkt a jak odpalimy grę to okazuje się... Dupa. Bo w benchmarki się nie gra.

Dlatego mówię, że xh80 jest jednym z najlepszych tv do 3k, że czerń jest czarna a kolory mega. Dlatego mówię, że hx940 jest rewelacyjnym tv z bardzo dobra czernią itp. Bo widziałem na żywo a nie na papierku.

A kolory miałeś takie jakie ma sprzęt, na którym oglądasz ten filmik ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszyscy testerzy są przekupieni - ha, ha !
A może oled jest zwyczajnie lepszy ?
Udowodnione na wielu testach, porównania , ślepych testach !
[youtube]xSMDjf7kZ1Q[/youtube]
Na wszystkich jest podobnie.
 

Petru23

Banned
Wszyscy testerzy są przekupieni - ha, ha !
A może oled jest zwyczajnie lepszy ?
Udowodnione na wielu testach, porównania , ślepych testach !
[youtube]xSMDjf7kZ1Q[/youtube]
Na wszystkich jest podobnie.

Kiki, z tymi testerami to było pytanie retoryczne. A kwestia testów to oddzielny temat.
 

Michu30

New member
Dla mnie w wiekszosci scen sony jest lepszy od oleda lg.
Albo ja jestem slepy i lubie ,,cukierkowe,, kolory jak przy ammoled samsunga na telefonie?

W sony obraz lepszy ale jakim cudem w testach lg ma oceny 9,9,9,9, a sony 7,7,6,7 np?
Czy testerzy na stronach www sa przekupieni?
Na tym tescie z youtuba lg wygral tam gdzie biale tlo bylo. Tylko tam bo kolory dla mnie lepsze w sony

Patrząc na ten test i porównanie to jak dla mnie sony xh90 ma bardziej prawdziwsze odwzorowanie kolorów niż ten oled cx od lg. No tylko tv są wykonane w dwóch różniących się od siebie technologiach. Oba tv są godne uwagi i warte zakupu zależnie od tego kto co woli. Ja miałem obawy o matrycę, wypalenia i powidoki i dlatego wybrałem xh90.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja miałem potrzebę obcowania z jakością - wybrałem Oleda .
Ale szanuję oczywiście każdy wybór.
 
Do góry