Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

juzeg76

Member
Witam sprawdziłem dokładnie otóż jak włączę telewizor mam te kwadraty załączam dekoder i jest telewizja. Natomiast jak wyłączę dekoder na telewizorze mam czarno. Czyli masz rację. Wydaje mi się że w każdym wypadku były te kwadraty
 
Ostatnia edycja:

j@j

Member
Jak ta plansza była i informacja o wyborze źródła to wiadomo było albo przełączyć na tv albo inne źródła HDMI,a teraz ciemność, mogło by to powrócić w następnej aktualizacji.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
To znaczy, że w ogóle nie wyświetla się wam menu po wciśnięciu na pilocie "źródło sygnału" jak na zdjęciu poniżej? Jaką macie wersje oprogramowania aktualnie?
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Ja to mam, akurat uważam ten skrót za najlepsze co ma android od Sony... ale tez nie widzę ostatniej aktualizacji (tej z zeszłego tygodnia)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Najnowsza wersja to v6. 4141. Mi zainstalował ją serwis jakiś miesiąc temu. Powiedzieli, że jest "dostępna" tylko na poziomie serwisu. A na stronie sony widzę, że "nowa" wersja to v6. 0429.
 

sharezz

New member
6.4141 nigdzie nie ma. v6.0414 to była aktualizacja z listopada, która naprawiała wycofana aktualizacje z października. Tej nowej 6.0429 mój tv nie widzi, ale póki mi wszystko chodzi to nic nie instaluje.
Albo serwis ma faktycznie jakieś swoje wersje, albo jebli się sami w numeracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Oki, kumam. Faktycznie dziwna rzecz, że jest black out na tv.
Poniżej zdjęcie mojego tv z numerem obecnej aktualizacji.
 

Attachments

  • 20210126_120636.jpg
    20210126_120636.jpg
    450,6 KB · Wyś: 28

j@j

Member
Działać to dobrze działa jak i na poprzedniej, ja nie mam konsoli ani sounbara. Ale pojawia się denerwujący komunikat o poborze energii jak chcesz ustawić różne parametry obrazu i znikł ten komunikat o wyborze źródła po wyłączeniu np.satelity.
 

adam555

New member
Na XH95, po wcześniejszej aktualizacji na planszy nagrywania, takie "buraczkowe" kwadraty w tle, te kwadraty ostro mi migały. Myślałem, że tak ma być, taka tam animacja, ale szło nerwicy dostać. Ale byłem zmuszony przez inne problemy do przywrócenia ustawień fabrycznych i tło się naprawiło.
Może i w tym przypadku jest to lekarstwo na to tło.
 

j@j

Member
Tylko z tym tłem szarym kwadratami ruchomymi mogłeś wiedzieć że że jak wylaczysz np.tuner sat to trzeba wybrać inne źródło, zresztą pisałem o tym na poprzedniej stronie, chyba nie zrozumiałeś.
 

Michu30

New member
Wersję oprogramowania sprawdzą się pod przyciskiem na pilocie HELP tam w dolnym lewym rogu jest numeracja i wersja oprogramowania. Mój tv też nie widzi jeszcze tej najnowszej aktualizacji ale to dla mnie nie problem bo u mnie tv po przywróceniu ustawień wabrycznych działa dobrze już chyba z 3 tygodnie albo dłużej.
 

garibaldi

Member
Witajcie
Jestem na kupnie telewizora i moje rozważania na początku stanęły na 65xh9005 ale jak czytam co piszecie to albo macie pecha albo faktycznie cała seria jest felerna - zwisy, restarty itd.



Musze mieć pewny telewizor gdyż dużo czasu spędzają przy nim dzieciaki i żona. Teraz mam PS51F8500 Plazma ale wypadły jej pionowe pasy i czas zmienić. DO niej jest podpięty dekoder NC+ i Yamaha amplituner. Jeden pilot od TV steruje dekoderem (TV ma wyjście do nadajnika IR który ustawia dekoder a sam dekoder wpisuje się w TV - typ itd) natomiast yamaha poprzez ARC i HDMI control odczytuje co chce z pilota TV i się sama włącza, reguluje głośność i wyłącza jak TV wyłączę . Żadnych lagów przesunięć. Do tego tak samo steruje BD i Google chromecast.
Jak żona powie w telefonie do google asystena by odtworzył jakis utówr z Spotyfi to tel sam poprzez chroomcasta włączy TV, amplituner i ustawi ten utwór i zacznie ładnie grać.



Na kilku forach już wyczytałem że Sony źle steruje ampli Yamaha A1080 nie włącza go albo są przesunięcia lub reakcja po kilku minutach. Nie wiem czy to jest 1 post na milion czy nikt tak nie ustawia sprzętu w domu ale tego typu wątków jest sporo



Dlatego mam pytanie do znawców .. czy brać tego sony czy jak kupię np QE65Q80 bardzo strace na jakości ?? i czy funkcjonalność obecnego zestawu zachowam ? A jak nie ten to co ? kwota do ok 5500 zł
 

Kleikadam

New member
U mnie po ostatniej aktualizacji tez jest czarna plansza po wyłączeniu dekodera. Jeśli poczeka się około 15 sekund pojawiają się kwadraty jak przed aktualizacją.
 

juzeg76

Member
U mnie po ostatniej aktualizacji tez jest czarna plansza po wyłączeniu dekodera. Jeśli poczeka się około 15 sekund pojawiają się kwadraty jak przed aktualizacją.

Odczekałem prawie minute jak czarno tak czarno bez żadnego komunikatu nawet nie wiadomo czy telewizor włączony czy nie... Nigdy więcej Sony... A te komunikaty o poborze energii. Ciekawe jak zmniejszenie jasności lub podświetlenia matrycy może spowodować zwiększenie poboru prądu ... Ehh inżyniery z Sony.. Cierpliwie czekam na restart bo od 22 01 nie miałem czyli na najnowszym sofcie 😜
 
Do góry