Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

L

lukas1985

Guest
Ja na starym tv miałem często problem z soundbarem kiepsko się łączył, z XH90 nie ma problemu łączy się od razu HDMI arc.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Po odłączeniu telewizora z sieci soundbar się nie włącza sam wiec to telewizor to powoduje ale czy można jakoś to zmienić? Nie ukrywam ze nie uśmiecha mi się ciagle odłączać go od zasilania zwłaszcza gdy wieczorem leżę w łóżku.

Wieczorem, to chyba wiekszosc lezy w lozkach :). Sprawdz na innym kablu optycznym oraz ustawienia w TV i soundbarze
 

Axi25

New member
Wieczorem, to chyba wiekszosc lezy w lozkach :). Sprawdz na innym kablu optycznym oraz ustawienia w TV i soundbarze

W tv mam ustawione po prostu jako „system audio” a w soundbarze „d.in” żadnych innych ustawień nie ma. Musiałbym kupić nowy kabel optyczny bo tylko ten mam w domu który był właśnie w zestawie z tym soundbarze.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Pisalem pare tygodni temu ze stracilem cierpliwosc do mojego 75XH9096 po tym jak sie zawiesil po wgraniu trzeciej! najnowszej wersji oprogramowania. TV był przez miesiac! w serwisie. Panowie serwisanci nic z nim nie zrobili poza wgraniem wersji oprogramowania ktora rzekomo jest dostepna tylko dla serwisow! Testuje od tygodnia i poki co tv sie nie zawiesza i nie gubi dzwieku po earc. Raz tylko (na poczatku po powrocie z serwisu) nie zalaczyl sie obraz po wlaczeniu tv i raz tylko zgubil dzwiek po przejsciu z netflix na tryb ogladania tv. Zrobilem restart i do tej pory wszystko gra i hula.
...ostatnio jak tu pisalem ze u mnie przestal sie zawieszac to pare godzin pozniej sie zawiesil. Az boje sie go dzisiaj wlaczyc po moim wpisie
 

Petru23

Banned
Jak u Was DSE?
Trafiłem aż na takie przypadki a wciąż zastanawiam się, czy aby nie zaryzykować kupna tego tv...
 

Attachments

  • Screenshot_20201017-102345__01.thumb.jpg.d23393eb18905dea18cfc004efc629fc.jpg
    Screenshot_20201017-102345__01.thumb.jpg.d23393eb18905dea18cfc004efc629fc.jpg
    9,4 KB · Wyś: 53

SEBOL74

Member
Bez reklam
ja mam 75". Przy takiej wielkosci ciezko nie miec dse ale biel i podswietlenie mam bardzo rownomierne. Na planszach i materialach testowych jest u mnie widoczny dse ale nie ma jakiejs tragedii. W codziennym ogladaniu tv nie rzuca sie to w oczy. A co najwazniejsze u mnie jest zupelny brak "vertical banding" co juz moze przeszkadzac w ogladaniu tv, szczegolnie meczow. Ogladalem wiele testow innych marek. w q-ledach o i oledach tez trafia sie dse i czesto banding wlasnie. Nie ma dzis idealnych tv. Wszystko to jest loteria na jaką sztuke trafisz.
 

Petru23

Banned
No.. Ja na razie nic takiego ani innych kwiatków nie zauważyłem u siebie, a sprawdziłem kupę plansz testowych. Myślę czy właśnie nie sprawdzić jeszcze xh90 ale już do xh85 jestem sceptycznie nastawiony a będzie jutro max wtorek. Tak to bym jeszcze kleonsl 90-tke...
Ale dam sobie raczej spokój.
 

ubity

New member
Cześć czy miał ktoś z was problem z samo włączającym się soundbarem? Podłączyłem soundbara pod optyka bo inaczej się nie łączył z telewizorem i gdy wyłączę telewizor i soundbara to on po jakimś czasie sam się włącza i tak w kółko. Ktoś tak miał? Jest jakieś rozwiązanie?


Witam.Ja tak mam czsami z kinem onkio 686 ,ale myślałem że to po aktualizacji onkio ,a tu sie okazuje że sony może wysyłać jakieś sygnały.
 

miszka87

New member
Ponawiam pytanie:
Jak zrobić by głośność obsługiwać pilotem z tv aby się regulowała jednocześnie na tv i kinie? Nie działa mi to nawet pod podłączenie pod hdmi3, tak samo regulacja głośności z dekodera cp.
W XF działało bez problemu pod hdmi 1
 

pit24316

Member
Byłem mocno zainteresowany ww modelami ale z uwagi na ciągle występujące niedociągnięcia w oprogramowaniu pozostanę przy moim Panasonicu EX700. Zobaczę co w tym roku się pokarze.
 

miszka87

New member
Xbox one pod jakie hdm najlepiej podpiąć? I dekoder nc+? Czy mimo braku kina domowego /soundbars nie ma znaczenia?
Xbox pod hdmi 3 lub 4 jeśli jest to sereies x lub series s , inaczej obojętne jeśli konsola starszej generacji Te dwa porty maja hdmi 2.1, działa u mnie na sereies x 120 hz.
Dekoder pod każde hdmi
 
Do góry