Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

miszka87

New member
Jak ustawić by dźwiękiem sterować pilotem od tv na kinie,i z dekodera cp też działało? Na xf działało mi bez problemu a tu niestety;/ kino podłączone optycznie do tv.
 

sharezz

New member
Kiki jak to się ma ta kalibracja? Podajesz godowe ustawienia ale czy to będą w miarę poprawne ustawienia? Jak to się ma do tv przecież w internecie jasno piszą że powinno się robić kalibrację oddzielnie do każdego jednego tv.


To nie taka kalibracja, ta o której piszesz kosztuje kilkaset zł i generalnie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. To co ma Kiki to rekomendowane ustawienia, w tym balans bieli przygotowane przy pomocy tablicy Calmana. To samo co ma Np Media Expert dzięki współpracy z pewnym portalem o tematyce TV. W ME to kosztuje 80 zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

j@j

Member
Mógłby ktoś wrzucić ustawienia od kikiego czy nawet ze sklepu jak oni to nazywają kalibracją i bysmy sobie wszyscy mogli porównać coś może poprawić w ME chyba 99zł takie coś.Ja swoje podawałem w temacie xh9096.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nasza kalibracja - wg opinii tych co skorzystali - ma się ciągle dobrze !
Kto chce korzysta , kto nie chce - nie musi !
 

Petru23

Banned
zacznijmy od tego, że nie kalibracja a wklepanie ustawień. Kalibrację to KiKi robisz wtedy, jak u pacjenta rozkładasz sprzęt i jedziesz z jego TV ;)

Równie dobrze wszystcy mają skalibrowane TV, bo z rtings wklepują sobie ustawienia bez bycia niebieskim czy płacenia za cokolwiek.
Z drugiej strony jak najbardziej Cię rozumiem. Biznes to biznes a nie kółko wzajemnej adoracji ;)
 

Tocki

Member
Dzień dobry. Dzisiaj pojawił się problem z moim xh9005. Podczas oglądania netflix 3 razy tv się wyłączył a raczej sam się włączył dekoder nc+. Po około 10 minutach oglądania serialu. Ktoś spotkał podobny problem? Wcześniej tego problemu nie było, użytkuje tv od półtora miesiąca. Odłączyłem dekoder z zasilania i na razie problemu nie widzę po 30 minutowym seansie.
 

Petru23

Banned
Czekaj...
Masz podpięty dekoder NC+, który był wyłączony podczas oglądania przez Ciebie Netflix z wbudowanej w TV apki. W trakcie oglądania TV wyłączył się 3 razy oraz dekoder NC+ samoczynnie się uruchomił po ok 10 min oglądania netflixa j/w.

Wychodzi na problem z komunikacją z urządzeniami zewnętrznymi. Soundbary też się włączają i wyłączają, amplitunery, teraz dekodery TV.
Dekoder możesz wyeliminować zmieniając go na kartę CI+ aczkolwiek to wciąz urządzenie zewnętrzne.

W sumie musze Ci podziękować. Cały czas waham się nad tym sony, ale właśnie moje niezdecydowanie minęło. Ten TV jest wadliwy.
 

Tocki

Member
Czekaj...
Masz podpięty dekoder NC+, który był wyłączony podczas oglądania przez Ciebie Netflix z wbudowanej w TV apki. W trakcie oglądania TV wyłączył się 3 razy oraz dekoder NC+ samoczynnie się uruchomił po ok 10 min oglądania netflixa j/w.

Wychodzi na problem z komunikacją z urządzeniami zewnętrznymi. Soundbary też się włączają i wyłączają, amplitunery, teraz dekodery TV.
Dekoder możesz wyeliminować zmieniając go na kartę CI+ aczkolwiek to wciąz urządzenie zewnętrzne.

W sumie musze Ci podziękować. Cały czas waham się nad tym sony, ale właśnie moje niezdecydowanie minęło. Ten TV jest wadliwy.

Mniej więcej tak. Oglądam serial na netflix nagle dekoder się włącza i zmienia się źródło, i leci Polsat :)) tv chyba się nie wyłącza... Muszę za obserwować bo zbyt szybko
Się to dzieje. Przy okazji dekoder nc plus mam podłączony do HDMI 4 a xbox do HDMI ARC (3)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
bo w niektórych aspektach ma rację a w niektórych się z nim nie zgadzam. Co tu rozumieć?
Kalibracja to profejonalnie przeprowadzona czynność na sprzęcie docelowym. Fizycznie.
A podanie ustawień aby sobie wklepać to juz nie kalibracja w rozumieniu znaczenia tej czynności.

Dla zobrazowania - wizyta u specjalisty i badanie specjalistycznym sprzętem typu usg wobec teleporady i informacji, że kolano spuchło.

Co innego jak Kiki przyjedzie do pacjenta ze sprzętem, siądzie i zacznie ustawiąć - wtedy jest kalibracja. Jego gadanie, że na wszystkie problemy poradzi sobie jego kalibracja - tego chyba nie musze wyjaśniać.

Z drugiej strony rozumiem jego zachowanie, zabiegi itp bo przecież chłop prowadzi biznes, forum jest jego sposobem na znalezienie klientów i budowania swojej marki. To rozumiem jak najbardziej i nie mogę mu mieć za złe, że chce po prostu zarabiać. Nikogo nie okłamał, nikogo nie oszukał i chwała mu za to. Mogę się z nim zgadzać lub nie, możemy mieć różne zdanie na wiele kwesti ale przede wszystkim - szanuję jego pracę i sposób, w jakki to robi. Dwie oddzielne kwestie, dwa różne spojrzenia.
Sam jestem handlowcem dlatego doskonale rozumiem jego zabiegi i działania.
Zauważcie, że Kiki nie wdaje się w dyskusje, nie komentuje itp nawet moich wpisów dotyczących niego. Szacun ;)
możemy go nie lubić, możemy się nie zgadzać ale uszanujmy jego pracę.
 

Petru23

Banned
@kiki nikogo nie oszukał - może nie oszukał, ale wielu wprowadza w błąd, traktując kalibrację jako panaceum na wiele problemów z wyświetlaniem obrazu. Nie tędy droga przyzwoitego handlowca, podobnie jak hołdowanie jednej marce... Kasa kasą, biznes biznesem, ale osoba z takim doświadczeniem, nie powinna wprowadzać w błąd swoich klientów - obecnych i potencjalnych..
.

To, że rozumiem nie znaczy też, że się z tym zgadzam. Znajomość pewnych mechanizmów pozwala troszkę inaczej na to patrzeć i nie oburza mnie to w takim stopniu, jak choćby Ciebie. I po prostu to rozumiem :)
Szacun za to, że nie wdaje się w dyskusje. Ja bym nie wytrzymał i coś napisał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę trzymać się tematu. Od tej pory wszystkie off top będą kasowane.
To nie jest temat o kalibracji ale o Sony.
Kalibracja jest i będzie jak zawsze dla niebieskich członków forum bez zmian.
Kto chce korzysta , kto nie chce nie korzysta.
 

Rafal8

Member
Posiadam ten tv od 2tyg, 75cali przesiadłem się z samsunga 75Q60r i jestem bardzo zadowolony z obrazu oraz z androida, tv ani razu się nie zawiesił, ale ma teraz jedno pytanie odnośnie dźwięku dts 5.1, mam Sindbada samsunga q80r plus głośniki tylne, w ac i atmos ten tył gra, w dts nie żadna aplikacja nie uruchamia tylnych głośników a aplikacja wbudowana się wyłącza i wyskakuje że format nieobsługiwany.
 
Do góry