Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Petru23

Banned
Materiał często klatkuje. Na każdym tv tak się działo, nawet na 120hz samsungu. Na nim jednak ustawienia ruchu były znacznie większe i dało się temu jakoś zaradzić. Ale fakt jest taki, że materiał w tv potrafi klatkowac strasznie.

Właśnie wyłączyłem Motion Flow zostawiając tryb kliszy na auto czy jak się to nazywa i na kilku filmach ruch bardzo ok i bez artefaktow. Ale twarze plastelinowe troszkę niezależnie od jakości materiału. Na tvn7 czy anx potrafi lecieć świetny sygnał. Na Panasonic i samsungu super nawet z metra a na Sony cały czas obraz jest taki... Tańczący, lekko pływający. Twarze żyją, fragmenty lica potrafią pływać.
Na samsungu i panasonicu nie było czegoś takiego.

Zamawiam chyba nano86 zanim oddam sony aby bezpośrednio porównać kwestie uplynniacza i skalowania i czy 120hz da jakąś wymierna korzyść.
 

sharezz

New member
Głupie pytanie, ale jak ma nie klatkować skoro większość materiałów jest nagrane w 24 klatkach? A wy jeszcze to porównujecie na telewizji. I co ma dać matryca 100 Hz jeśli materiał źródłowy nadal będzie w 24 klatkach?
Ustaw motionow na własne, gładkość 1, czystość 1, tryb kliszy automatyczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
L

lukas1985

Guest
Witam tv już leci , od ok 4h zero restartów jest super, a jakość widać głównie na netflixie. A.kolory są takie jak lubię naturalne. Acha śrubki wszystko było w zestawie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Michu30

New member
No tv ma bardzo dobre odwzorowanie barw. Tv u mnie też już się nie restartuje i działa szybko. Ja po paru problemach z tym modelem jestem zadowolony z zakupu. I mogę polecić ten tv każdemu kto nie chce oleda a tv lcd. TV nie jest drogi i ma się dobrze cena do jakości.
 
L

lukas1985

Guest
Mam pytanie otóż mam dekoder z UPC i na starym tv głośność regulowalem na pilocie z dekodera mam soundbara a teraz na pilocie z tv, jak zmienić na pilot z dekodera ?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Dzień dobry, stoję przed zakupem xh90 65 cali, czy nadal są problemy z zawieszaniem się androida ,wyłączaniem tv,resetowaniem? Sporo osób miała takie problemu ale ponoć zostało naprawione po aktualizacjach ? Ew jakieś jakieś promocje na tv ? Najtaniej znalazłem za 4.800zl. pozdrawiam
 
L

lukas1985

Guest
Mam od wczoraj tv chodzi i nic się nie dzieje, system chodzi bardzo płynnie. To co mi się podoba to naturalne kolory, a tv konfigurowalem z YouTube
 

Petru23

Banned
Pytanie mam do Was posiadaczy. Jak kąty widzenia? Będąc 2m oraz 3m od tv ile trzeba odejść odnosi aby widoczna była utrata kolorów oraz czerni? Mówię o dziennym oglądaniu oraz przy źródle światła, nawet zapalonym górnym. W sumie to jedyna kwestia, która mnie trzyma przed jego zamówieniem.
 

Petru23

Banned
Co masz?
Może inaczej. Czy w odległości 2-3m i przy odejściu 1,5-2m od osi następuje już degradacja kolorów? Ew przy jakiej odległości ona następuje.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Pokażcie zdjęcia waszych pokoi z tv xh90[emoji847]

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
Nie kojarzę żeby ktoś tu miał PS5, ten model nie ma VRR.
Wg rtings kąty widzenia to ok 30 stopni i tak na oko by się zgadzało. Choć ja mam fotel ustawiony ok 45, degradacja kolorów nie jest jakoś mocno widoczna, bardziej kontrast i czerń. Narożnik mi pokrywa cały. Sprawdziłem kilka modeli na rtings, ale te 30-35 stopni to raczej taki standard dla matrycy VA.
Tu krótki film, ale z niego i tak raczej za dużo nie widać
https://photos.app.*********************/gDmCvZENY1xKwTN5A


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Mam pytanie otóż mam dekoder z UPC i na starym tv głośność regulowalem na pilocie z dekodera mam soundbara a teraz na pilocie z tv, jak zmienić na pilot z dekodera ?


Powiedz proszę jak wyglądają i Ciebie twarze na programach tv? I czy obraz masz ostry? Na tvn7, axn jest bdb materiał wieczorami. Ja na xh80 nawet na teoretycznie dobrym sygnale mam sporo szumów i plastelinowe twarze być potrafią. Jak u Ciebie na VA?
 
L

lukas1985

Guest
Mnie się kolory wydają bardziej wyblakłe niż na starym Samsung 48 cali , i dobrze że nie kupiłem większego bo siedząc ok 2.5m widać lekko ziarnistość, na dekoderze horizona.
 

Michu30

New member
Jak na lcd w tej cenie co teraz jest xh90 to czerń jest dobra. Kurcze wypytujecie o ten tv jakbyście szukali idealnego ale rozczaruję was nie ma idealnego tv na rynku nawet najlepsze oledy mają wady i to tyle.
 

michulek

New member
Gdzieś przeczytałem, że któraś aktualizacja ma niby wprowadzić VRR i ALM, żródło strona Sony comminity - nie mogę wkleić linku bo nie mam napisanej wystarczającej liczby postów
 

sharezz

New member
Tak, ma wprowadzić. Tak samo jak ostatnia aktualizacja miała wprowadzić 4K w 120 klatkach, a jakoś nadal jej nie ma. Tzn jest, ale nie działa [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry