Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

L

lukas1985

Guest
Właśnie czy warto już teraz kupować te w standardzie 2.1 czy dopiero jak kupię ps5 a narazie zadowolić się 2.0
 

monsanto

New member
W moim egzemplarzu rozjazd dźwięku i obrazu jest w momencie gdy uruchamiam telewizor pilotem od telewizora i najpierw uruchamiany jest telewizor a potem dekoder. W momencie gdy uruchamiam telewizor za pomocą pilota od dekodera, czyli najpierw uruchamiany jest dekoder a potem telewizor to wszystko jest ok. Ogólnie z tv jestem zadowolony, żadnych innych wad poza powyższym nie zauważyłem. Dekoder mam z Polsatu połączony z tv kablem hdmi „no name”.
 

Petru23

Banned
Twarze macie jak ze skalowanie z sygnału tv? Bloczki pixeli ew jakby farba malowane czy ostre jak ze zdjęcia? Bo po pierwszym szoku wywołanym czystością tła a raczej brakiem kaszy i śnieżenia zacząłem zauważać mankamenty jak właśnie twarze, które wręcz żyją.

I jak z ruchem? Doczytałem, że jest z tym problem mianowicie z załączonym uplynniaczem obraz potrafi sypac artefaktami a przy wyłączonym jest smużenie.
Mnie ruch średnio odpowiada w xh80 i myślę nad zmianą właśnie na xh90
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Niedługo Ci się modele skończą :) Ale zazdroszczę Ci tych wszystkich testów, zapachu nowego TV wyjmowanego z kartonu i tej nutki tajemnicy, co jest w środku, jak wygląda itp.
Wskakuj od razu w 55XH95. Pisałem Ci już, kto kupuje tanio kupuje dwa razy... tfu... 7 razy (już się pogubiłem :) )
 

Petru23

Banned
Biel z rtings na trybie wlasnym
Automatyczny obraz i czujnik światła wyłączony
Jasność: 30, 82, 0, 48
Dostosowanie czerni - średnie
Zaawansowane zwiększanie kontrastu - male
Nasycenie - 41, G1
Tempetarura - cieple
Żywy kolor - wyłączony
Tworzenie realizmu na auto
Redukcja losowych zaklucen na auto
Cyfrowa Redukcja wyłączona
Motion Flow 1, 2, auto
Sygnał video - hdr wyłączony (do filmów z tv załączam HLG). Zakres sygnału pełny, przestrzeń kolorów bt2020

W rozmiarze obrazu ustaw skalowanie każdego pixela.

Poziom czerni zmieniam w zależności od oświetlenia ze średniego na duży.

Ogólnie to ja chce taki tv z działającym uplynniaczem ew 120hz i że skalowaniem.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten jest piąty. Poza ruchem, smużeniem wszystko ok. Kolory jeszcze podbiłem, coś tam pozmieniałem i jest bajka. Gdyby nie ten ruch.. :(

W XH90 też taki problem występuje, często to widać na meczach piłki nożnej gdy sygnał jest taki sobie, jak są np. powtórki meczów ekstraklasy lubi sypnąć artefaktami.
 

sharezz

New member
Wniosek jest prosty - nie oglądać meczów ekstraklasy [emoji846]ja tam problemów ze smużeniem nie mam żadnych, z upłynniaczem wcale. Ale moje oglądanie ogranicza się tylko do wszelkiego rodzaju vod.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Marcek10

New member
No właśnie wkurza mnie ten dziwny ruch jakby nie był płynny, jak to wyłączyć? Próbowałem ustawień które podał Petru23 i powiem, że czerni nie było i kolory wyraźnie słabsze. Więc wrzuciłem do fabrycznych ustawień.
 

sharezz

New member
Petru ma XH80 jak rozumiem, a ten jest na IPS, więc jego ustawienia się mogą nie do końca sprawdzić.
Zobacz te dwa, rtings:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h/settings

Albo to:

https://youtu.be/AdaPI9pYKsI

Jeśli będziesz niebieski to możesz się też odezwać do Kikiego, a on ci da kalibrację.
Dwie zalinkowane są bardzo podobne, Kiki ma trochę inne. Osobiście mi podchodzą najbardziej te z rtings i od grubasa z YT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
poważnie gorzej? Widocznie zalezy to od indywidualnych upodobań i samego sygnału. No i samej matrycy. IPS jest bardziej plastyczny, ma cieplejsze kolory. Ja z moich ustawień jestem jak najbardziej zadowolony. Gdyby samung takie miał to byłoby super.

A skoro ruch na xh90 wygląda tak jak na xh80 to lekka załamka. Nie mam na co wymienić. Zostaje jedynie Panasonic hx940 ale cena to kosmos jakiś. 4200 za 55", 3700 za 49.
 
Ostatnia edycja:

Marcek10

New member
No po tych ustawieiach jest ok ale mam wyraźne wrażenie że ruch nie jest płynny tylko tak jak by przeskakiwał. No ale może to wina materiału jaki oglądałem. Zobaczę jeszcze na Netflix może będzie lepiej.
 
Do góry