Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

pit237

New member
Sebol74
A po aktualizacji softu do 0414 wykonałeś przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych ?
Czy zapomniałeś o tym zaleceniu i zadzwoniłeś od razu po serwis ?

-----

A inni koledzy po aktualizacji do softu 0414 mają jakieś problemy ze swoim XH90, czy raczej wszystko jest w normie ?
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
@Michu30
Myślałem, że to było napisane na stronie Sony. A jednak się pomyliłem, bo na sąsiednim forum HDTV jest artykuł na temat najnowszej aktualizacji softu do XH90, w którym zawarto taką informację:

"Po przeprowadzeniu aktualizacji, rekomendowane jest przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych. W innym wypadku zmiany mogą nie działać."

@sharezz
Zapewniam cię, że przeczytałem wszystkie posty w tym wątku, jednak po wypuszczeniu softu v6.0414 jest mało informacji, czy aktualizacja w/w softu zniwelowała wszystkie mankamenty softu z października 2020.

Myślałem, że ty również podzielisz się informacją czy twój XH90 po wgraniu najnowszego softu zachowuje się normalnie, czy też może coś mu dolega.

Pytam się bo chce kupić ten telewizor, a dotychczasowe problemy z tym TV, po wgraniu softu z października 2020, raczej zniechęcały zainteresowane osoby zakupem tego modelu TV.

Sorry, nie miało to zabrzmieć mentorsko, akurat jestem ostatnią osobą, która powie "użyj lupki" albo "google it", czy "przeczytaj 600 pierwszych stron forum". Ale skoro jest końcówka grudnia, a my nadal piszemy o problemach, aktualizacja była w listopadzie no to... rozumiesz?
Do przywrocenia ustawień fabrycznych po aktualizacji bym osoboście nie przywiązywał uwagi, każdy producent to mówi. Nawet jak iPhone zaktualizujesz, a coś się dzieje to każa przywrócić... i zazwyczaj pomaga, na jakiś czas ;)
Co do problemów to ja za dużo nie mogę powiedziec, mi wszystko działało i przed aktualizacją i po, generalnie nie widzę różnicy po tym update. Za to miałem i przed i po problem z dzwiękiem przez hdmi arc, który mi się nie zgrywa z obrazem. Raz mocniej, raz słabiej, raz wcale - to się dzieje zupelnie randomowo. I co zauważyłem od kilku dni - jeśli spauzuje np Netflix to po kilku minutach soundbar się wyłącza. I co zabawne - to też jest randomowe i nie zawsze się tak dzieje. Ktoś powie - ustawienia zasilania albo eco mode w soundbarze - no nie, bo na innych źródłach tego nie mam. Na innym TV przez HDMI też tego nie mam.
Co do samego TV to moim zdaniem jest zajebisty: obraz, kolory, kontrast, local dimming, prędkość androida i skróty na pilocie do aplikacji - rewelacja. Tandetny pilot, ale już trudno. Nie wiem czy bym dał za niego te 5 tys co sobie na początku wołali za 55 cali, ale w cenie do 3tys, za które udało mi się go wyrwać to najlepsze co mogłem kupić.
Gdzieś kiedyś pisałem szerszą recenzję tego TV, porówywałem go do Panasonika GX810 (swoją drogą też zajebisty i niedoceniany sprzęt) i TCLa. Poleciłem go bratu, który polował na Q70T i też jest zadowolony, jedyny problem jaki miał to z dekoderem od Orange, ale jak się okazało wystarczyło tylko wymienić kabel HDMI na lepszy i już się dogadują. Osobiście polecam i podkreślam to co pisałem kiedyś: te problemy co tu mamy, albo które ludzie opisują na forum Sony to przypadki jednostkowe, które mogą się trafić każdemu na róźnych telewizorach. Jest w Polsce kilka tysięcy innych osób, które kupiły, są też zadowolone a o tym forum nigdy nie słyszały. I odwrotnie - działy tu na forum np Philipsa, Samsunga, LG też są pełne problemów z ich modelami.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Sebol74
A po aktualizacji softu do 0414 wykonałeś przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych ?
Czy zapomniałeś o tym zaleceniu i zadzwoniłeś od razu po serwis ?

-----

A inni koledzy po aktualizacji do softu 0414 mają jakieś problemy ze swoim XH90, czy raczej wszystko jest w normie ?


nie zrobilem. nie mialem tej swiadomosci ani zalecen producenta, co nie nie zmienia faktu ze cos jest nie halo z tym tv
 

Michu30

New member
Jak pisalem moj jest od 3 tygodni w serwisie. Wlasnie dlatego ze restart zdarzył się po aktualizacji do wersji 0414. Byla to juz trzecia aktualizacja i dlatego po pierwszym restarcie przy najnowszej wersji stracilem cierpliwosc. Dodatkowo u mnie wystepuje spory efekt dse na calym ekranie. Nie wiem czy wynika to z matrycy czy wady procesora.

Efekt dse masz bo masz dużą matrycę ja mam 55 cali i ten efekt jest niewidoczny.
Ja po aktualizacji nie robiłem przywracania systemu i pojawiły się restarty a 3 dni temu przywróciłem fabryczne i tv działa już ponad 85 godzin bez żadnego restartu.
 
Ostatnia edycja:

pit237

New member
@shrek122
Jaki masz wgrany soft - pierwotny czy najnowszy 0414 ?

Czy po ewentualnej aktualizacji softu przwracales telewizor do ustawień fabrycznych ?
 

shrek122

New member
Telewizor w promocji w Media Expert z drugim produktem o 500zł taniej. Po uruchomieniu, telewizor zaktualizował się do najnowszej wersji.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak ma się profesjonalna kalibracja do przywracania ustawień fabrycznych ? Taka kalibracja z hdtv kosztuje około 500 zł

Kalibrację robisz raz. Po jej zakończeniu dostajesz pdf'a lub wydruk z gotowymi ustawieniami dla Twojego TV. Po każdym przywróceniu do ustawień fabrycznych, musisz te stawienia wpisać jeszcze raz. 5-10 minut przyjemnej roboty, to chyba nie problem.
Pamiętaj, że jak planujesz robić przywrócenie do ustawień fabrycznych to koniecznie wykonaj tez kasowanie danych z pamięci wewnętrznej. Dopiero po tych dwóch czynnościach masz zrobiony pełny reset.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Tak ja tak zrobiłem i resety zażegnane. Trzeba wykonać te dwie czynności. Po najnowszej aktualizacji zalecam przywrócić ustawienia fabryczne bo po instalacji mogą być komplikacje systemu ja tak miałem.
 

mieto132

New member
Działa wam wyszukiwanie na Spotify w waszych tv,u mnie nie działa ,nie ma możliwości wpisania czegokolwiek ponieważ nie pokazuje się żadna klawiatura, próbowałem również z klawiatura bezprzewodową i też nic.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Axi25

New member
Cześć mam pytanie co do cen telewizorów. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć z własnego doświadczenia czy lepiej kupić telewizor teraz przed sylwestrem bo dużo aktualnych promocji właśnie trwa do 31.12 czy lepiej czekać i kupić po nowym roku?
 
L

lukas1985

Guest
Zamówiony Sony XH90. Pytanie mam czy w zestawie są śrobki do montażu tv na ścianie ? Do tej pory.mialem.samsunga w.ktorego.wchodzily grube śruby , pozostały mi takie płetwy , myślę że się je wykorzysta?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
L

lukas1985

Guest
Super dzięki, mam nadzieję że będę zadowolony. Mam jeszcze pytanie na jakie HDMI zmienić obecne kable HDMI mam je 1.4 , czy zmienić na HDMI 2.0 czy już na HDMI 2.1 ? Będzie podłączony dekoder Upc oraz xbone one, oraz soundbar denon
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry