Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

SDman

Banned
Wykonaliby jedną robotę, a dobrze, dali wyważoną cenę i model "XH9250" miałby to co najlepsze z HX95 + Hdmi 2.1 z Hx90.
Pozamiatałby na runku LCD, ustawiałyby się kolejki jak po PS5.
Zyski byłyby większe na 100%.
 

Petru23

Banned
Zauważ, że XH90 też nie miało na początku HDMI 2.1. Pojawił się niedawno wraz z aktualizacją. Niewykluczone, że będzie podobnie w przypadku XH95. Choć osobiście, ja nie kumam tego całego parcia na 2.1. W zupełności by mi wystarczyło obecne 2.0.


jedyny powód ciśnienia na 2.1 to nowa konsola i 4k/120Hz. Sony sam narobił szumu.
A teraz niech konsolowcy się wypowiedzą, czy bez tego nie da się grać ;)

Ja bym to porównał do wprowadzenia 120Hz i więcej w telefonach. Aktualnie wielu uważa to za must have i że bez tego telefon jest wybrakowany. Pojawia się pytanie - jak wcześniej można było korzystać z tak wybrakowanych telefonów? A miałem HTCu11 i u12+ i bardziej responsywnych i szybszych telefonów nie widziałem i nie wyobrażam sobie, aby cokolwiek działało szybciej jeśli chodzi o ekran. Miałem później i 90Hz i używałem 120Hz i było nawet gorzej ze względo choćby optymalizacji softu.
Kwitując - bełkot marketingowy, chyba że ktoś koniecznie chce uskuteczniać 120Hz w 4k z konsoli dla samego faktu posiadania.
 
L

lukas1985

Guest
Mam mętlik co brać czy tego XH90 albo 95 albo iść w stronę stronę Oleda od LG BX albo CX
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Lukas kup xh95 będziesz mega zadwolony mega hdr super czern równe podświetlenie matrycy szybki android. Niski inp do konsol. Mam xh9505 jestem mega zadowlony zero zawiech android tv
 

j@j

Member
Po przywróceniu ustawień fabrycznych jak na razie telewizor działa prawie całą dobę i nie ma resetu oby moja radość nie była przedwczesna. Po przywróceniu ustawień fabrycznych tv skonfigurowałem tak samo jak miałem wcześniej. Być może najnowsza aktualizacja poprawiła coś z obrazem bo kolory są bardzo ładne a i sama czerń jakby głębsza to może być zasługa poprawy algorytmu local dimming.

Jakie dałeś ustawienia standard czy wlasne,pokazesz jak masz dalej?
 

Michu30

New member
Ja posiadam Samsunga Galaxy s20 plus i w nim jest 120hz i powiem tak już do 60hz w telefonach nie wrócę bo ekran działa mega szybko i płynnie. Widać to zwłaszcza podczas przeglądania np Facebooka w aplikacji. Ale to inny temat. Warto posiadać w tv hdmi2.1 ze względu na przyszłość. To tak jak z hdr na początku 2013 roku nie było raczej tv z hdr a w 2015 pojawiały się chyba modele z tym bajerem i powiem tak po przesiadce że starej bravii na xh90 w końcu w grach widzę dużo więcej w ciemnych scenach a nie jak to było w starym modelu sony czarna plama. Hdmi2.1 to także wyższa rozpiętość tonalna czyli lepsze kolory w grach nie tylko tu chodzi o 120hz. Poczytajcie sobie o tym na specjalizujących się w technologiach portalach.
 
Ostatnia edycja:

Ampersand

New member
Coś się wydaje że model XH 95 też ma ten problem oto opinia z stronie euro RTV : "Wszystko wydawać by się mogło OK, lecz fakt że telewizor się wyłącza, resetuje i nie wiadomo co mu jest.. P"


Ja już pisałem, że u mnie to nie występuje (XH9505), nie zdarzyło się ani razu. Może to kwestia sposobu użytkowania TV i uruchamiania jednej z funkcji, która to powoduje. Ja nie korzystam z wbudowanej obsługi kanałów TV naziemnych czy to sat. Mam podłączony tuner sat poprzez HDMI oraz soundbar. Wszystko działa jak najbardziej poprawnie w mojej konfiguracji, włącznie z obsługą xbox one i serwisami vod.
 

Michu30

New member
Po przywróceniu ustawień fabrycznych mój xh9096 już działa ponad 30 godzin bez restartu. Problem tkwi w Androidzie na tym tv jak teraz widzę po aktualizacji zrobiłem reset do fabrycznych skonfigurowałem go taj jak miałem wcześniej i działa jak na razie dobrze oby już tak zostało.
 

Tocki

Member
Dzisiaj pograłem 10 min na xbox i tv się wyłączył. 9005
Czy to jakaś wada?. Grałem przez parę dni wcześniej i nic.
 

Michu30

New member
Zobacz czy nie masz włączonej opcji oszczędzania energii. Zobacz też czy masz wyłączone timery samoczynnego wyłączania. A i tv ma opcję po której sam się wyłącza gdy nie zachodzi żadna reakcja na pilocie np po 1 godzinie tam można sobie to wyłączyć lub zmienić. Ja mam to ustawione że po 4 godzinach bezczynności u mnie tv się wyłącza oczywiście przed tym na ekranie pojawia się powiadomienie że tv zaraz się wyłączy i wystarczy coś nacisnąć na pilocie by tv działał dalej. Dobra opcja bo ja często zasypiam dzięki temu tv sam się wyłącza i nie ciągnie tyle prądu w nocy.
 

pit237

New member
@Michu30
Czy po przywróceniu ustawień fabrycznych twój xh9096 działa już normalnie ? Tzn. czy Soniak nie stwarza już niespodziewanych nieprzyjemności ?

Czy można wnioskować że soft v6.0414 wyeliminował niedogodności, które powodował soft z października 2020 ?

Na stronie Sony jest napisane, że po wykonaniu aktualizacji softu należy przeprowadzić przywrócenie ustawień fabrycznych.

A może wypowiedzą się również inne osoby, czy po wgraniu softu v6.0414 występują nadal jakieś nieprzyjemności w waszych XH90.
 

sharezz

New member
Myśle, że powinieneś przeczytać te kilka postów powyżej. Każdy z opisywanych z problemów, opisany w nich jest na najnowszym sofcie, z listopada. Październikowego już raczej nikt nie ma, ci co mieli aktualizowali jako pierwsi, bo dopiero tam się działy cuda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Michu30

New member
@Michu30
Czy po przywróceniu ustawień fabrycznych twój xh9096 działa już normalnie ? Tzn. czy Soniak nie stwarza już niespodziewanych nieprzyjemności ?

Czy można wnioskować że soft v6.0414 wyeliminował niedogodności, które powodował soft z października 2020 ?

Na stronie Sony jest napisane, że po wykonaniu aktualizacji softu należy przeprowadzić przywrócenie ustawień fabrycznych.

A może wypowiedzą się również inne osoby, czy po wgraniu softu v6.0414 występują nadal jakieś nieprzyjemności w waszych XH90.

Tak po przywróceniu ustawień fabrycznych na najnowszej aktualizacji nie pojawiają już się żadne restarty i inne cuda. Po aktualizacji ja najpierw nie robiłem żadnego przywracania dopiero 2 dni temu przywróciłem tv do ustawień fabrycznych i tv już ponad 65 godzin działa bez restartu czyli aktualizacja coś pomogła. Popatrzę poobserwuję tv dłużej i jak jakieś problemy będą to dam znać. Na razie po przywróceniu ustawień fabrycznych i powrotnej konfiguracji tv działa super.
A gdzie ty to wyczytałeś że po aktualizacji trzeba przywracać ustawienia fabryczne. Ja przewaliłem całą stronę sony i takiej informacji nigdzie nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

pit237

New member
@Michu30
Myślałem, że to było napisane na stronie Sony. A jednak się pomyliłem, bo na sąsiednim forum HDTV jest artykuł na temat najnowszej aktualizacji softu do XH90, w którym zawarto taką informację:

"Po przeprowadzeniu aktualizacji, rekomendowane jest przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych. W innym wypadku zmiany mogą nie działać."

@sharezz
Zapewniam cię, że przeczytałem wszystkie posty w tym wątku, jednak po wypuszczeniu softu v6.0414 jest mało informacji, czy aktualizacja w/w softu zniwelowała wszystkie mankamenty softu z października 2020.

Myślałem, że ty również podzielisz się informacją czy twój XH90 po wgraniu najnowszego softu zachowuje się normalnie, czy też może coś mu dolega.

Pytam się bo chce kupić ten telewizor, a dotychczasowe problemy z tym TV, po wgraniu softu z października 2020, raczej zniechęcały zainteresowane osoby zakupem tego modelu TV.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jak pisalem moj jest od 3 tygodni w serwisie. Wlasnie dlatego ze restart zdarzył się po aktualizacji do wersji 0414. Byla to juz trzecia aktualizacja i dlatego po pierwszym restarcie przy najnowszej wersji stracilem cierpliwosc. Dodatkowo u mnie wystepuje spory efekt dse na calym ekranie. Nie wiem czy wynika to z matrycy czy wady procesora.
 
Do góry