Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Michu30

New member
Michu30 - a zmieniałeś kabel hdmi do sprawdzenia?
Co ma kabel do wejścia HDMI u mnie te restarty pojawiły się po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji i to są one widoczne przy zmianie np z hdmi2 na wyjście antenowe z telewizją naziemną nigdy tv się nie restartuje jak używam i oglądam film ale jak coś zrobię na pilocie to dopiero coś się dzieje tv musi działać czy w uśpieniu czy normalnie ponad 20 godzin i po tym czasie sam się restartuje. Miałem stare aktualizacje tego nie było jestem zły jak nie wiem co mam tv od połowy pażdziernika i nic mu nie było a po nowej aktualizacji się wyłącza i nie wiem czy mam iść mordę obić tym ludziom co mi go sprzedali czy dopiero poczekać na serwis sony i ich z domu żywych nie wypuścić bo jak boga kocham nie za to płaciłem a jak jeszcze by mnie ktoś z serwisu zdenerwował to bym chyba go w toalecie spuścił. Taki jestem zły 2 miesiące bez resetów a po najnowszej aktualizacji telewizor zepsuty mam. Bo wpierw miałem kwiatki z matrycą a teraz z restartami no aż nóż się w kieszeni otwiera normalnie.



P.S.Trochę na szybko napisałem ale odkąd kupiłem mi tv sie nie wyłączał dopiero od wczoraj no i dziś i to po nowej aktualizacji no jak to tak będzie to reklamacja przyjedzie ktoś od sony to się na nim po prostu wyżyje i tyle.
 
Ostatnia edycja:

j@j

Member
U mnie jak miałem stary przewód hdmi po ustawieniu pewnej rozdzielczości z tunera satelitarnego czasami zanikał obraz i tak co kilkanaście minut, zmieniłem na nowszy i jest ok,a te restarty u ciebie to się nie dziwię że jesteś wkurzony bo każdy by był płacąc nie małe pieniądze.
Jaki masz dekoder sat?
 

Michu30

New member
Ja używam tylko kabla od anteny naziemnej pod ten tv nie jest podłączony żaden dekoder. Jedyne co mam podłączone to komputer, ps4 oraz nintendo switch. A tak działa tv naziemna, netflix na aplikacji i czasem hbo go jak jest coś tam wartego obejżenia. Tv działa szybko a restarty pojawiają się tylko jak po jakimś czasie przełączę na tv naziemną. Teraz przywróciłem ustawienia fabryczne i zobaczę czy problem ustanie czy nie jak nie to reklamuje tv i tyle.
 

j@j

Member
Serwis powinien ogarnąć co powoduje restarty itd bo to android i logi muszą gdzieś się zapisywać. Można zainstalować jakiś menedżer plików i tam już powinno się znaleźć log, tylko kwestia poprawnego odczytu.
 

Michu30

New member
Ja czekam z niecierpliwością na kolejną aktualizację.
A i jeszcze jedno nie wiem czy mam takie wrażenie czy faktycznie się poprawiło ale po przywróceniu tv do ustawień fabrycznych tak jakby matryca mojego tv zyskała jeszcze bardziej na kolorach. Obraz w aplikacji netflix jest bardzo ładny kolory żywe i bardzo takie realistyczne, wcześniej było jakby bardziej blado a tv ustawiłem tak samo jak miałem wcześniej. Nie wiem ale mam takie wrażenie że obraz jest jeszcze piękniejszy. Kupując ten tv kierowałem się jakością obrazu która w tym tv jest bardzo dobra i szkoda by mi było go oddawać bo jakość obrazu i podświetlania u mnie jest naprawdę fenomenalna jak na taką cenę za tv.
 

Petru23

Banned
Ja czekam z niecierpliwością na kolejną aktualizację.
A i jeszcze jedno nie wiem czy mam takie wrażenie czy faktycznie się poprawiło ale po przywróceniu tv do ustawień fabrycznych tak jakby matryca mojego tv zyskała jeszcze bardziej na kolorach. Obraz w aplikacji netflix jest bardzo ładny kolory żywe i bardzo takie realistyczne, wcześniej było jakby bardziej blado a tv ustawiłem tak samo jak miałem wcześniej. Nie wiem ale mam takie wrażenie że obraz jest jeszcze piękniejszy. Kupując ten tv kierowałem się jakością obrazu która w tym tv jest bardzo dobra i szkoda by mi było go oddawać bo jakość obrazu i podświetlania u mnie jest naprawdę fenomenalna jak na taką cenę za tv.

Nie wiem jak po restarcie matryca miałaby dostać "kopa". Jedyne co to powrót do ustawień fabrycznych obrazu o ile coś zmieniałeś od pierwszego uruchomienia.
Aktualizacja mogła coś poprawić wprowadzając inne predefiniowane ustawienia, jasność wyższa, algorytmy itp.
 

Michu30

New member
Po przywróceniu ustawień fabrycznych jak na razie telewizor działa prawie całą dobę i nie ma resetu oby moja radość nie była przedwczesna. Po przywróceniu ustawień fabrycznych tv skonfigurowałem tak samo jak miałem wcześniej. Być może najnowsza aktualizacja poprawiła coś z obrazem bo kolory są bardzo ładne a i sama czerń jakby głębsza to może być zasługa poprawy algorytmu local dimming.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czy w modelu XH95 też występuje problem restartów??

U mnie nic takiego ani razu nie wystąpiło w 49XH9505. Szybki jak rakieta i stabilny jak skała a testuję i męczę go codziennie, instaluję różne aplikacje, podłączam różne urządzenia itp. Przed zakupem również chciałem się upewnić czy tą serię dręczą jakieś problemy, m.in. wspomniane restarty ale kilku użytkowników tego forum potwierdziło, że nigdy im się to nie przytrafiło. Najwyraźniej ta seria nie ma żadnej z wad serii niżej. Nie ma też "strzelającej obudowy" o której były wzmianki. TV mam od ok 3 tygodni.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Model xh 90 jest w miarę dobrze wykonany mi się tylko nie podoba tył telewizora bo jest wykonany z bardzo miękkiego plastiku. Obudowa tv jest bardzo dobrze spasowana i nic nie trzeszczy. Jedyna wada w tym TV to soft który należy poprawić i zaktualizować.
 

Michu30

New member
Dla mnie dziwnie sony zrobiło że w modelu XH95 nie zainstalowało HDMi 2.1 bo jakby te złącze tam było wybrałbym model wyższy czyli zamiast XH90 brałbym XH95 ale tv na przyszłość od sony teraz to zdecydowanie xh90 właśnie dzięki temu złączu a z czasem coraz więcej urządzeń będzie posiadało te złącze w swojej konfiguracji które będzie można podłączyć do tego tv.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
XH95 ma sztywną obudowę. Sama ramka wokół matrycy jest ze szczotkowanego czarnego aluminium. Tył obudowy jest też sztywny, wykonany jest w części z twardego plastiku a w części z jakiegoś metalu, choć nie jestem do końca pewien (w dotyku jest zimny podobnie jak ramka).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie dziwnie sony zrobiło że w modelu XH95 nie zainstalowało HDMi 2.1 bo jakby te złącze tam było wybrałbym model wyższy czyli zamiast XH90 brałbym XH95 ale tv na przyszłość od sony teraz to zdecydowanie xh90 właśnie dzięki temu złączu a z czasem coraz więcej urządzeń będzie posiadało te złącze w swojej konfiguracji które będzie można podłączyć do tego tv.


Zauważ, że XH90 też nie miało na początku HDMI 2.1. Pojawił się niedawno wraz z aktualizacją. Niewykluczone, że będzie podobnie w przypadku XH95. Choć osobiście, ja nie kumam tego całego parcia na 2.1. W zupełności by mi wystarczyło obecne 2.0.
 
L

lukas1985

Guest
Coś się wydaje że model XH 95 też ma ten problem oto opinia z stronie euro RTV : "Wszystko wydawać by się mogło OK, lecz fakt że telewizor się wyłącza, resetuje i nie wiadomo co mu jest.. P"
 

Michu30

New member
Zauważ, że XH90 też nie miało na początku HDMI 2.1. Pojawił się niedawno wraz z aktualizacją. Niewykluczone, że będzie podobnie w przypadku XH95. Choć osobiście, ja nie kumam tego całego parcia na 2.1. W zupełności by mi wystarczyło obecne 2.0.
XH90 miał od początku zlącze zainstalowane hdmi2.1 ale było ono zablokowane poprzez aktualizacje a w modelu xh95 tego złącza fizycznie niema wlutowanego więc nie da się nic zrobić oprogramowaniem. Samo sony stwierdziło że model XH95 nie będzie miał nigdy hdmi2.1 a czemu taka decyzja to ja już nie rozumiem tej polityki.
 

j@j

Member
Ogólnie to prawie to samo,xh95 ma lepsze głośniki,w moim xh9005 obudowa nie trzeszczy myślę że większość tv maja taki cienki plastik.
 
Do góry