Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

rafallo777

New member
Ma ktoś porównanie z q70t?

Jak ten sony xh900 skaluje obraz z sd?
Czy jest tu efekt klatkowania w filmach 24 fps? Tzn judder? Sa scinki na tym sony podczas oglądania tv, netflixa?
 

miszka87

New member
Przesiadłem się z xf9005 55 na 65 Xh, rozmiar zadowala ale kolory gorsze, jakieś ustawienia sprowadzone by nasycić kolor a twarze nie były przy tym czerwone? Jeszcze trafił mi się egzemplarz z porysowana w jednym miejscu matryca, ciężko to zobaczyć ale jest nie ma wpływu na wyświetlanie obrazu. Od razu złożyłem reklamację.
 

sharezz

New member
Ma ktoś porównanie z q70t?

Jak ten sony xh900 skaluje obraz z sd?
Czy jest tu efekt klatkowania w filmach 24 fps? Tzn judder? Sa scinki na tym sony podczas oglądania tv, netflixa?

porównania z q70t w warunkach mieszkalnych nie mam, tylko ze sklepu... i to nie ta liga.
wspomnianych problemów z XH90 nie mam, a skalowanie jest takie se. Gorsze niż w Panasoniku GX810, ale lepsze niż w TLC715
 

thekurek

New member
Musisz ustawić głos pcm,szukaj gdzieś w opcjach.

Dzięki wielkie za wskazówkę. Mam nadzieję że zadziałało na stałe :)
Kolejne dni testów XH90 nie wykazują nic niepokojącego oprócz tej jednej sprawy, którą mam nadzieję udało się wyeliminować.

Wszystko działa płynnie, bez zwiech. Wczoraj pobawiłem się jeszcze ustawieniami i obraz robi robotę. Zwłaszcza wieczorem.
Funkcje wysotrzania i upłynniania obrazu poprawiły mega dużo nawet przy zwykłej TV z dekodera. Materiały dobrej jakości wyglądają świetnie nawet przy ustawieniach prosto z pudła.
 

miszka87

New member
Ja mam aktualizację z 1 czerwca 2020 ostatnią , o nowa nie krzyczy ale np xboxa nie przełącza automatycznie w tryb gra, a obraz nie jest tak ostry jak na xf, troche taki smużysty bardziej;/ Podłącze się pod inny port bo jest pod hdmi 4, pod 3 jest kino. Ma ktoś ustawienia na bardziej soczyste kolory w tv? dekoder cp, bo na yt w 4k jest ok. Panel wyboru aplikacji jest także taki przygaszony, w tv tego nie ma, a zwiększanie rozjasnienia nic tutaj nie daje
 

sharezz

New member
Teoretycznie v6.0384, ten został wycofany z OTA. Mówię teoretycznie bo wiele osób, w tym ja, go maja bez wymienionych problemów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

miszka87

New member
Czyli 6.03 odblokowuje porty hdmi 21.? Bo xbox w 120 hz wsadza mi 1080p co prawda chwile był włączony ze względu na sprawę z rysa na matrycy. A dwa widzę ze ograniczyli ilość trybów, nie ma np sport który m najbardziej odpowiadał;/
 

sharezz

New member
Tego nie wiem, ale ta jest z 11.2020
Pobrałem i będę aktualizował.


A gdzie widzisz ten update? U mnie ciagle pokazuje ten
6c5840a09928513da9585e3ea902e238.jpg


Edit: cofam pytanie, aktualizacja dostępna przez OTA

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

melo81

New member
Tak, po 6.03 masz odblokowane porty 3 i 4 jednak aby Xbox to ogarnął musisz zmienić w ustawieniach hdmi 3 na ulepszony format.
 

sharezz

New member
Luz, już zaktualizowałem. Póki co nie widzę różnicy, ale pobawię się jak dzieci pójdą spać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszko

New member
Zaktualizowałem do najnowszego oprogramowania i testuje eARC. Próbuje odtworzyć koncert z DTS-HD Master Audio i jakbym nie próbował na amplitunerze mam tylko DTS. Testowałem w natywnym Media playerze i kodi. W tv włączone eARC na auto. Amplituner to Yamaha rx-v683 z najnowszą aktualizacją która wprowadza eARC.
Czy jest to możliwe żeby w tym tv wysłać coś do amplitunera w DTS-HD Master Audio czy DD true-hd?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Zaktualizowałem do najnowszego oprogramowania i testuje eARC. Próbuje odtworzyć koncert z DTS-HD Master Audio i jakbym nie próbował na amplitunerze mam tylko DTS. Testowałem w natywnym Media playerze i kodi. W tv włączone eARC na auto. Amplituner to Yamaha rx-v683 z najnowszą aktualizacją która wprowadza eARC.
Czy jest to możliwe żeby w tym tv wysłać coś do amplitunera w DTS-HD Master Audio czy DD true-hd?


Moge tylko powiedziec ze dolby Atmos po ampli gra z NF. Mam Pioniera vsx-534b
 

Tocki

Member
Mam wrażenie, że po dzisiejszej aktualizacji motionflow zaczął działać plynniej i jest bez smug. Mam go wyłączonego ale specjalnie sprawdziłem po aktualizacji. Sprawdźcie u siebie, może zbyt dużo tv i już się przyzwyczaiłem. TV 65xh9005.

PS. Jeśli chodzi o opcje Zywy kolor to w bajkach widać różnice jeśli jest na On. Czy jakiś wpływ na żywotność TV ma ta opcja jeśli będzie włączona?
 
Ostatnia edycja:
Do góry