Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

mieto132

New member
Robiłem tą kalibracje i jak dla mnie to jest to samo co orginalny kinowy tylko z powyłączanymi polepszaczami.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Tocki

Member
dzisiaj przyszedł 65XH9005 i przy trybie ŻYWY widać od czasu do czasu smużenia przy szybkich ruchach. Przy trybie Standardowy mniej jest to widoczne. Czy jest to do ustawienia czy raczej jakaś wada TV?
 

grafiq

New member
Dzisiaj przyszedł do mnie 65xh9005 z Sony Center. Na pudle jak u poprzedników oznaczenie modelu XH9065. W porównaniu do Philipsa 42 cale to jest olbrzym 🤪
Pierwsze wrażenia? Rewelacja. Materiały w 4k z YouTube wyglądają świetnie. Ustawienia obrazu w trybie standardowym dają radę. Czerń bardzo ładna, jedynie w rogach niewielkie niedociągnięcia, ale w niczym nieprzeszkadzające. Leciał trochę z dźwiękiem przez amplituner i nic nie przerywało. Jedynie nie wiem czemu np. na Netflixie po optyku leci dźwięk PCM 2.0 pomimo materiałów w 5.1. Poniżej kilka fotek (obraz z Netflixa w FHD skalowany do 4k)

 

rafallo777

New member
Czyli wszyscy, którzy zamówili w rozmiarze 65 cali maja tv z 10/2020.
A jak sie sprawa ma z 55 cali?

Może te 55 były wadliwe a juz 65 sa ok? Czy to ten sam wypust?
 

Michu30

New member
Wygląda na to że ten tv jest wciąż produkowany i to w ogromnych ilościach ja kupowałem w październiku i mam tv wyprodukowany we wrześniu tu koledzy kupowali w listopadzie i ich tv zszedł z taśmy w październiku. Nie ma to znaczenia czy 55 cala czy 65 cali jak widać tv sprzedaje się jak świeże bułeczki. Dla tych co kupili i się jarają nowym sprzętem radzę obserwować matrycę zrobić w czasie używania kilka razy test matrycy stanąć z metr od tv i przeglądnąć piksele. Mogą ale nie muszą pojawiać się martwe lub przestrzelone. Jedni na to nie zwracają uwagi ale jak dla mnie to bardzo przeszkadzało. U mnie w przeciągu 5 do 10 dni od zakupu pojawiały się w pierwszym egzemplarzu nagminnie każdego dnia znajdywałem nowe. W drugim egzemplarzu tego nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Mateuszsz

New member
Wygląda na to że ten tv jest wciąż produkowany i to w ogromnych ilościach ja kupowałem w październiku i mam tv wyprodukowany we wrześniu tu koledzy kupowali w listopadzie i ich tv zszedł z taśmy w październiku. Nie ma to znaczenia czy 55 cala czy 65 cali jak widać tv sprzedaje się jak świeże bułeczki. Dla tych co kupili i się jarają nowym sprzętem radzę obserwować matrycę zrobić w czasie używania kilka razy test matrycy stanąć z metr od tv i przeglądnąć piksele. Mogą ale nie muszą pojawiać się martwe lub przestrzelone. Jedni na to nie zwracają uwagi ale jak dla mnie to bardzo przeszkadzało. U mnie w przeciągu 5 do 10 dni od zakupu pojawiały się w pierwszym egzemplarzu nagminnie każdego dnia znajdywałem nowe. W drugim egzemplarzu tego nie ma.
Okej, ale to jest przypadłość tego modelu czy po prostu miałeś pecha, bo to co opisujesz mogło się wydarzyć równie dobrze w zupełnie innym modelu. Tak to czasami bywa jak się trafi felerny egzemplarz.
 

Michu30

New member
Mi się wydaje że trafił mi się taki felerny egzemplarz. Ale przestrzegam innych bo być może ten problem występować także w innych tv tego modelu. Dodatkowo to jest matryca 4k więc piksele są malutkie i taki feler można łatwo przegapić albo całkiem nie widzieć dlatego radzę zrobić test matrycy w różnych kolorach.
 

RafalRejv

New member
Zamówiłem wczoraj 55xh9096 w ME jeszcze za niższą cenę bo dzisiaj już 600zl drożej. Pytanie brzmi: za tą samą cenę był model w MM 9005 który z tego co zauważyłem ma czarną ramkę a tamten grafitową. Co mnie dziwi wszystko ma niby to samo ale odświeżanie 120hz a 9096 ma 100. Prawda to i czy lepiej wziąć jednak model z MM?
 

r4m

New member
Może i różnica w ramce między 9005 a 9096 delikatna jest ale oba na pewno są 120Hz.
Dodatkowa różnica to możlwość węższego ustawienia nóżek w modelu 9096. Poza tym to ten sam TV.
 

Michu30

New member
To są te same telewizory, różnią się rozstawem nóżek, kolorem obudowy a pozostałe rzeczy są wszystkie identyczne. Mnie ciekawi jak PS5 będzie sobie radziło oraz xbox series x po podpięciu do TV. Testował już ktoś podpinał xboxa najnowszej generacji do tego TV?
 

ralotm

New member
To są te same telewizory, różnią się rozstawem nóżek, kolorem obudowy a pozostałe rzeczy są wszystkie identyczne. Mnie ciekawi jak PS5 będzie sobie radziło oraz xbox series x po podpięciu do TV. Testował już ktoś podpinał xboxa najnowszej generacji do tego TV?


nie obsługuje xboxa na razie niby ma byc aktualizacja ale kiedy...


BTW: o problemach 120 HZ https://www.youtube.com/watch?v=aT2C-ZrT4_g
 

Michu30

New member
Powyłączać te motionflow i nie ma problemu. Na trybie dolby vision ciemny w hdr nie ma problemu na ustawieniach trybu własny też nie zauważyłem problemu. W ogóle co to jest że na ps5 obsługuje 4k120 a na Xbox już tego nie obsługuje. Coś sony mataczy z tym tv i ich rzekomym 4k120hz na tym tv. Parodia.
 
Do góry