Sony XF9005 problem z podglądem obrazu w EPG

Piotrek W

New member
Cześć!
Czy ktoś z Was ma XF9005 z telewizją cyfrowego Polsatu po module CI+?
Chciałbym się dowiedzieć czy w momencie wciśnięcia GUIDE na pilocie i odpalenia się EPG macie w tle obraz dotychczas oglądanego kanału. U mnie dzieie się tak, że jak włączę GUIDE to po ok 3 sekundach obraz w tle ginie i w tym samym momencie ginie również dżwięk.
Tylko raz w ciągu 2 tygodnie odkąd mam ten TV stało się tak, że po włączeniu EPG obraz i dźwięk nie zniknęły i były cały czas aż do momentu wyjścia z przewodnika. Chwilę później jak wszedłem ponownie w GUIDE to znowu obraz i dźwięk zniknęły po wspomnianym czasie.
Na wszystkich innych zakładkach w menu po wciśnięciu guide na pilocie, a wiec:
wybór TV
guide po gatunkach
guide---------->tu nie ma podglądu
lista nagranych tytułów
lista programatora
ustawienia
obraz i dźwięk jest poza tym wspomnianym przewodnikiem.

Zgłosiłem to do Sony- napisali, że najpewniej moduł CI+ powoduje takie problemy, ale obaliłem ich tezę. Czekam co teraz napiszą.
Chętnie dowiedziałbym się jak jest u Was. Będę bardzo wdzięczny za info.
Funkcja może i błaha, ale bardzo często przeze mnie używana i irytuje mnie że przy przeglądaniu kanałów w EPG nie ma dźwięku i obrazu.

Pozdrawiam, Piotrek
 

Piotrek W

New member
Nikt na forum nie ma TV Sony żeby mi pomóc?


Cześć!
Czy ktoś z Was ma XF9005 z telewizją cyfrowego Polsatu po module CI+?
Chciałbym się dowiedzieć czy w momencie wciśnięcia GUIDE na pilocie i odpalenia się EPG macie w tle obraz dotychczas oglądanego kanału. U mnie dzieie się tak, że jak włączę GUIDE to po ok 3 sekundach obraz w tle ginie i w tym samym momencie ginie również dżwięk.
Tylko raz w ciągu 2 tygodnie odkąd mam ten TV stało się tak, że po włączeniu EPG obraz i dźwięk nie zniknęły i były cały czas aż do momentu wyjścia z przewodnika. Chwilę później jak wszedłem ponownie w GUIDE to znowu obraz i dźwięk zniknęły po wspomnianym czasie.
Na wszystkich innych zakładkach w menu po wciśnięciu guide na pilocie, a wiec:
wybór TV
guide po gatunkach
guide---------->tu nie ma podglądu
lista nagranych tytułów
lista programatora
ustawienia
obraz i dźwięk jest poza tym wspomnianym przewodnikiem.

Zgłosiłem to do Sony- napisali, że najpewniej moduł CI+ powoduje takie problemy, ale obaliłem ich tezę. Czekam co teraz napiszą.
Chętnie dowiedziałbym się jak jest u Was. Będę bardzo wdzięczny za info.
Funkcja może i błaha, ale bardzo często przeze mnie używana i irytuje mnie że przy przeglądaniu kanałów w EPG nie ma dźwięku i obrazu.

Pozdrawiam, Piotrek
 

Piotrek W

New member
Dzięki Kiki.
Pisaliśmy o tym, dostałem kontakt (dziękuję) i rozmawiałem z twoim kolegą. Polecił sprawdzić dwie rzeczy- zrobiłem co trzeba ale to jednak nie to.
Założyłem temat na Sony Community (forum Sony) i temat jest chyba bardziej złożony. Są pewne rady- będę próbował.
Gdzyby ktoś tutaj wiedział jak pomóc albo miał/ ma podobny problem to bardzo proszę o info


Napisz proszę na PW dam Ci kontakt do kolegi.
 

dark2

Member
Wkleję to co pisałem przed chwilą na ten sam temat:
Apropo modułu cam i braku podglądu w epg. Mam to samo z cam i kartą nc+ na Samsungu H6500. Ale tylko gdy korzystam z listy kanałów nc plus. Gdy przełączam się na ogólna listę kanałów satelitarnych to epg działa normalnie, z poglądem i dźwiękiem. Tylko na ogólnej lista kanałów jest masakrycznie długa i rozwalona ale i na to znalazłem radę robiąc sobie listę ulobionych. Przy okazji przestała mi się rozwalać kolejność kanałów po każdej aktualizacji uprawnień.
 

nagdob

Member
Bez reklam
EPG z włączonym w tle obrazem i dźwiękiem na TV Sony działa jedynie na liście kanałów zrobionej na tzw. "Ogólnym satelicie". Jeżeli lista zrobiona jest na tzw. "Preferowanym satelicie", to wówczas niestety nie działa EPG z podglądem obrazu i dźwięku. I tak jest od samego początku, nawet na TV Sony nie na androidzie. Nie wiadomo dlaczego. Ale wyjście jest z sytuacji, bo można programem w komputerze poprzestawiać sobie kanały wg własnego uznania, po wcześniejszym ściągnięciu listy na pendriva i wgrania z powrotem do TV. Takie programy są w necie, wystarczy poszukać. Poza tym na oficjalnej stronie Support Sony też teraz taki program można ściągnąć, bo kiedyś faktycznie nie było. Tylko trzeba jeszcze pamiętać o jednej opcji, a mianowicie lista w TV może "sama" się przestawiać. Należy koniecznie w Home-Ustawienia-Ustawienia kanałów-Ustawienia cyfrowe-Ustawienia techniczne-Zamiana usług - dać na Wył.!!!! Wtedy lista będzie zawsze taka jak ją sobie ułożyliśmy.

Edit.
I nie ważne na jakiej platformie satelitarnej. Zarówno na NC+ jak i Polsacie Cyfrowym.
Tu jest oficjalny program. Trochę ubogi, ale do poukładania listy wystarczy: https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/00016025
 
Ostatnia edycja:

dark2

Member
Najprościej ze strony Sony
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00200061


Narzędzie „Sony Channel Editor” pozwala zmieniać kolejność kanałów przy użyciu komputera. Jest łatwe i wygodne w użyciu — wystarczy wykonać 3 proste czynności:

Pobrać listę z telewizora do pamięci USB
Zmodyfikować kolejność kanałów na komputerze
Z powrotem przesłać listę do telewizora
 

Piotrek W

New member
Panowie, bardzo dziękuję za pomoc. Jest progress, ale to jeszcze nie to- ściągnąłem listę programów na pena, wrzuciłem na kompa i przeedytowałem (usunąłem na próbę tylko jeden z dalszych kanałów). Chciałem tę listę wgrać dla "ogólnego satelity" ale jak klikam importuj to mogę tę listę wysłać tylko dla preferowanego satelity. Dla PREFEROWANY SATELITA mam napisane "można zaimportować", a dla pozostałych "brak zapisanych usług"
Jak zrobić, żeby na satelicie ogólnym wyszukało /mi kanały cyfrowego Polsatu i wrzuciło listę, którą mógłbym podmienić.
W związku z tym, że nie mogłem listy wgrać dla satelity ogólnego wgrałem na próbę listę dla preferowanego i tu mały cód- na EPG jest zas każdym razem obraz i dźwięk- jedyny problem to taki, że dla dość sporej ilości kanałów w podglądzie EPG jest "brak informacji o zdarzeniach". Jak przejadę 3-4 godziny do przodu to już praktycznie żaden kanał nie ma informacji o zdarzeniach i EPG jest praktycznie puste.
Dodam, że wyłączyłem automatyczne aktualizacje przewodnika.

Prośba o dalszą pomoc, bo dzięki Wam udało się ruszyc do przodu:)
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ten EPG w TV Sony też nie jest doskonały. Niestety czasami brak jest informacji o programie, pomimo,że wcześniej była, np. dzień wcześniej. Nie wiadomo od czego to zależy. Czasami wystarczy przełączyć na chwilę na kanał i potem do niego wrócić i wtedy pojawia się EPG. Taki urok.

A gdzie jest funkcja wyłączenia automatycznej aktualizacji przewodnika???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, EPG zależy od siły sygnału DVBt.
Zrób wzmacniacz sygnału w domu i będzie extra.
Czasami wystarczy wymienić kable.
 
Do góry