Sony xf9005 odtwarzanie plików 4k

siamer

New member
Witam
Nie dawno kupiłem telewizor Sony 65xf9005.
Teraz próbuje go dobrze skonfigurować, mianowicie mam problem z odtwarzaczem plików 4K (full HD działaj ok). Systemowy odtwarzacz działa tragicznie (w moim wcześniejszym telewizorze xe8596 działał bez błędnie więc dziwna sprawa). Vcl działa super ale poprostu nie podoba mi się jego wygląd, wolałbym używać mplayera którego wykupiłem wersję premium ale tak samo jak systemowy przycina filmy 4k co kilka minut sekund robi przeskok sekundowy, trochę dziwna sprawa. Myślałem że może dysk uszkodzony ale czemu VLC działa dobrze ? Macie jakiej specjalne konfigurację do mplayera może ?
Pozdrawiam!
 

siamer

New member
Mam zainstalowane kodu ale wolabym do odtwarzania plików używać czegoś szybszego takiego jak mxplayera o ile by działał...
 
Ostatnia edycja:

siamer

New member
Problemem był kodek ! W filmach 4k zmieniał się z hw+ i hw i to było problemem. Ustawiłem lokalnie hw+ i śmiga bez problemu. Może komuś się przyda...
Teraz mam problem z dźwiękiem bo pisze że dźwięk DTS nie jest wspierany a przecież ten sony obsługuje DTS czy się mylę ? Może coś w opcjach trzeba zmienić ?
(Edit)
Problem rozwiązany poprzez doinstalowanie kodeka z XDA https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254
Wszystko teraz pięknie chodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry