SONY XF-9005 - problem z jakością obrazu.

viscaelbarsa

New member
Witam Forumowiczów

Mam taki problem. Kilka miesięcy temu kupiłem telewizor m-ki SONY XF-9005.
Wszędzie chwalony, pozytywne recenzje, niby jeden z najlepszych w swojej klasie.
Wszystko ok, gdyby nie jeden najważniejszy problem - jakość obrazu.
O ile jeszcze w miarę fajnie radzi sobie z filmami puszczanymi z komputera po HDMI (ripy),
o tyle obraz z telewizji kablowej (Netia po HDMI) oraz np programami z pakietów C+ przez internet, czy nawet Youtube już jest bardzo słabo. Obraz o słabej wyrazistości, czasami "galareta", czy pikseloza. Ustawienia, zmiany kabli nic nie dały.
W Internecie widziałem kilka wpisów osób z identycznym problemem, ale ogólnie wszyscy piszą,
że na fabrycznych ustawieniach powinien być wszędzie obraz żyleta. Dodam, że mam ponad 10cio letniego Samsunga i tam jest obraz rewelacyjny na tych samych materiałach.
Przyznam się, że jestem totalnie rozczarowany, tym bardziej, że w ostatniej chwili kupiłem ten TV.

Teraz pytanie: czy ten "typ" tak ma, czy może zareklamować?
Ewentualnie, gdzie szukać przyczyny?

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak było od początku czy dopiero teraz się tak stało ?
Jaki masz wybrany teraz tryb podświetlenia matrycy ?
 

viscaelbarsa

New member
Tak było od początku czy dopiero teraz się tak stało ?
Jaki masz wybrany teraz tryb podświetlenia matrycy ?

Od początku. Tylko TV miałem podłączony przez HDMI do kablówki (Netia) i myślałem, że to wina jakości sygnału. A korzystałem głównie z laptopa i projektora i jakoś temat zbagatelizowałem.
W końcu spróbowałem uruchamiać aplikacje na TV np. Netflix i ten sam efekt. Następnie podłączyłem laptopa i jak np. puszczam kanały z pakietów C+ przez Internet - ten sam efekt. Obraz jest jak z kiedyś ze zwykłej naziemnej na dobrym LCD. Katastrofa np w sporcie. Nie mam tylko zastrzeżeń jak dam sygnał z playerów z laptopa np. z jakimś HD ripem - wtedy naprawę wygląda to fajnie. Tylko wtedy. To brat ma starszego Soniaka a obraz u niego żyleta. Tak jak pisałem na ponad 10cio letnim Samsungu jeszcze lepszy.

Nie wiem co masz na myśli pisząc o trybie podświetlenia matrycy - takiej opcji nie widzę.

Ogólnie czasem odnoszę wrażenie, że ten TV mógł być ze zwrotu do sklepu.

Pozdrawiam i z góry dziękują za wszelkie sugestie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Posiadam taki model ale problemy jak opisujesz nie mam takich , Tv podłączony pod dekoder Cyfrowy Polsat : Evobox HD i obraz ok , kanały SD też może być ok ale nie ze skaluje tak z SD do HD/4K .
 
Do góry