Sony XE90 vs OLED

mike127

New member
Zainteresowałem się telewizorem Sony XE90. Poczytałem, że generalnie zbiera dobre opinie, przede wszystkim za jakość obrazu. Jego koszt w wersji 55'' to ok. 6k.

Zastanawiam się jak ma się jakość tego tv w porównaniu do oledów, np. LG. Wiem, że jest pewna różnica w cenie, LG B7V jest droższy ok. 1,5k, ale być może za te pieniądze otrzymam dużo lepszy sprzęt, który na dłużej starczy.

TV używam głównie do oglądania telewizji CP, oglądanie meczów piłkarskich, filmy w HD, granie na PS4.
Tutaj szczegółowa ankieta:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój jest mocno oświetlony, słońce świeci na wprost na telewizora, natomiast zasłaniam rolety i nie jest to zbyt duży problem, jednak trzeba mieć na uwadze, że pokój jest widny
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LB650V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobra jakość obrazu, dobry do oglądania filmów, meczów piłkarskich, do grania w gry PS4, brak irytującego menu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy Polsat
10. Jakie urządzenia ? Dekoder Cyfrowy Polsat, PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, programy sportowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Czasami, głownie w celu odtworzenia filmów
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10% korzystania z telewizora
16. Preferencje co do marki? Bez znaczenia
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, smużenie, słaba jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym do ok. 6000 PLN, natomiast jeśli można kupić coś co spełni moje oczekiwania taniej, to wolę wydać mniejszą kwot
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? obecny telewizor mam 3,5 roku, jest zbyt mały, przeszkadza mi niska jakość obrazu, zwłaszcza clouding
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych: rzadko

Moglibyście doradzić?
 

barburian

New member
Bez reklam
Generalnie OLED jest klasa Premium, a ten Sony klasa Srednia, jeśli masz kasę to kupuj ale C7 LG bo jest lepszy od B7.
A jak chcesz OLEDA z Androidem to weź pod uwagę Philipsa
 
Do góry