SONY XE8505 migotanie obrazu

Rev1

New member
Witam,
Mam problem z telewizorem Sony Xe8505, od jakiegos czasu wystepuje migotanie obrazu, co widac na filmie ktory zamieszczam ponizej. Czy ktos mial taka sytuacje? Z tego co zauwazylem dzieje sie to tylko po hdmi, np youtube, netflix, wydaje sie ze jest OK choc mam wrazenie ze czasem tez mignie.
Szczegolnie jest to widoczne na jednolitych kolorach tak jak np mecz pilki noznej lub bajki animowane.
Za ok 3 miesiace konczy mi sie gwarancja i chcialem was spytac co o tym sadzicie?
Oczywiscie wszystkie ulepszacze i czujnik swiatla wylaczone, jakies dynamiczne kontrasty czerni itp rowniez powylaczane.



Link do filmu

https://vimeo.com/user126404337/review/475423003/67004c2646
 

Rev1

New member
Nic nie widze o trybie podswietlenia matrycy w ustawieniach, chodzi Ci o tryb obrazu?? Ktory nie wlacze tak samo mruga, kino pro, wlasny, standardowy bez roznicy
 

Rev1

New member
Robilem i twardy reset i wrcalem do ustawien fabrycznych, zmienialem kabel hdmi itp itd, wylaczalaem wszystkie uplynniacze nic nie pomaga.
Mial ktos taka sytuacje? Oprocz migotania mam 2 robale na matrycy i 3 piksele wypalone, czy wie ktos jak do tego SONY podchodzi? Juz raz sie z nimi uzeralem jak mialem wypalenie na matrycy to z łaska wymienili mi tv po 2 miesiacach awantur. Moze sie ktos wypowie czy cos sie zmienilo w obsludze klienta i jak podchodza do robakow i pikseli bo migotania pewnie u nich nie bedzie widac znajac zycie.
 

Rev1

New member
Na kazdym zrodle to sie dzieje, czy to netflix, czy hbo go, czy z dekodera sat, nawet zauwazylem w menu tv gdy kreci sie kolko ladowania obraz sie przyciemnia i rozjasnia, chyba tak nie powinno byc w tym przypadku?
 

Rev1

New member
sprawdze wieczorem i dam znac, ale wylaczalem wszystkie ulepszacze i nie pomagalo. Wczesniej wydawalo mi sie ze tylko z dekodera tak siedzieje, ale teraz sie albo nasililo albo zaczalem zauwazac na innych zrodlach. Najlepiej widoczne jest na meczu, na netflixie czy hbo meczow niema wiec dopiero zuwazylem w sytuacji gdzie zmienia sie scena na inna kamere i zwsze po zmianie jest migniecie obrazu przez ulamek sekundy. Nie za Kazdym razem ale czesto i jest to bardzo irytujace, odbiera chec ogladania czegokolwiek bo obraz migocze tak samo jak na meczu. Bardzo widoczne jest to na zwiastunie the crown, moge nagrac i pokazac. Z tego co widzialem mialo troche ludzi podobne akcje na swiecie z tv sony.
Przyklad tutaj na youtube, u mnie w menu statycznym na razie nie miga ale nie zdziwie sie ze zacznie za niedlugo bo wydaje mi sie ze postepuje usterka.


https://www.youtube.com/watch?v=x-aPTrwR6Xo
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie dziwna sprawa.
Napisz do szefa serwisu centarlnego w Sony.
Sprawa powinna się ruszyć.
 
Do góry