SONY XE7005 czy LG6517?

lucasso4

New member
Witam,

Szukam tv max do 3000 zł.
Po kilku wizytach w sklepach i długich rozmowach rozważam dwa modele.
Mianowicie SONY XE7005 oraz LG6517.
49 cali.

Potrzeby?
TV będzie oglądane z 1,65 m
Telewizja nie będzie podłączana.
Głównie Youtube, Netflix, Player oraz TVP VOD.
Także chcę używać cda.
W przyszłości tv będzie używany również z konsolą. (PS4 lub Xbox one)

Coś możecie doradzić?
W LG bardziej podoba mi się system, natomiast Sony ma chyba lepszy obraz.
Chociaż Sprzedawca w media markt mówił że sony nie ma skalowania do 4k i to mnie troche martwi.
 

Qba66

New member
Witam,

Szukam tv max do 3000 zł.
Po kilku wizytach w sklepach i długich rozmowach rozważam dwa modele.
Mianowicie SONY XE7005 oraz LG6517.
49 cali.

Potrzeby?
TV będzie oglądane z 1,65 m
Telewizja nie będzie podłączana.
Głównie Youtube, Netflix, Player oraz TVP VOD.
Także chcę używać cda.
W przyszłości tv będzie używany również z konsolą. (PS4 lub Xbox one)

Coś możecie doradzić?
W LG bardziej podoba mi się system, natomiast Sony ma chyba lepszy obraz.
Chociaż Sprzedawca w media markt mówił że sony nie ma skalowania do 4k i to mnie troche martwi.

miałem SONY 49XE7005 przez 10 dni.
zwróciłem z uwagi na słabą czerń typowa dla matryc IPS.
jak poczytasz testy to kontrast jest okolo 1000:1 i to jest wartość od ktorej w gore zaczynają sie parametry. Wersja 55" tego samego TV SONY mu już matryce VA i kontrast 2600
i to byla jedyna wada - ale w nocy jak odpalałem film panoramiczny z czarnymi pasami gora/dół to one były szare a wręcz świeciły na szaro.
Jak sie ogląda materiał full screen to bedzie OK.
a moja żona na to nie zwracała uwagi.
a moze za krotko walczyłem z ustawieniami bo tylko ok 30 minut a zadnej profesjonalnej kalibracji nie zlecałem.

System SONY SMART dla mnie rewelacyjny.
Duzo zlego czytalem o zamulajacym Android ale nie uzywalem
w tym SONY dedykowane przyciski do NF i YT błyskawicznie odpalały aplikacje!
w 1 sekunde lub cos takiego.
aplikaca rozpoznaje na netflix filmy 4K oraz filmy z HDR
przy HDR automatycznie przelacza sie w tryb obrazu HDR ale bez możliwości zmiany :-?
Granie na konsoli PS4 doskonale = niski input lag oraz automatyczne przelaczaniu na dedykowany tryb obrazu.
aplikcje do Player i VOD są
cda odpalisz prze przeglądarkę Opera ale to juz bedzie troche klikania pilotem.
skalowanie do 4K jest i dla mnie działało rewelacyjnie na zwyklej naziemnej TV
ale z 1,5 m widac ze to skalowania
ale YT i NF wystarczy obraz w fullHD a nie uzjysz 1 pixela.

tyle wiem o Sonym 49"
z tym marnym kontrstem rozważ 500 zl drozszy 55"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej potwierdzonej wyborem jako najlepszy telewizor LCD w Europie - EISA BEST BUY - jest TCL 55C70 za 3099 zł z pakietem.
 

lucasso4

New member
Czerń w sumie nie jest dla mnie aż taka istotna. wiem że w tej cenie szału nie ma co szukać.
55 cali to już dla mnie za duży. zwłaszcza że oglądanie będzie z odległości 1,6 m.

Rozważam jeszcze trzeci model, mianowicie Philips 49PUS6412. Tylko mam obawy co do androida i jego zacinania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To TCL 49C70 masz z zapasem pamięci - więc nie będzie się przycinać, a na dniach będzie już Android 7,0 (najpóźniej do 15.11.) , więc moc akurat tu jest potrzebna z zapasem. Cena 2799 zł
A Philipsa to Już bierz 49PUS6561 za 2899 zł
 

decode21

New member
Potwierdzam to co pisze Qba66. Telewizor do konsoli super, aplikacje takie jak YouTube i Netflix dopracowane docenisz jak szybko i bez zawieszeń działają. Czerń to rzeczywiście nie jest silna strona tego sony. Oglądałem dla przykładu Szybcy i wściekli 8 i tam tej słabej czerni nie doświadczysz natomiast w filmie "It" były takie momenty że zamiast czarnego był taki świecący szary co może rzeczywiście niektórych denerwować. W serialu Gotham słaba czerń mi nie przeszkadzała. Sony zostaje w domu bo radzi sobie z ruchem w filmach i meczach co dla mnie było najważniejsze. Sprawdź w sklepie czy ta czerń będzie ci przeszkadzała. Mam model 49xe7096 . Jakikolwiek tv wybierzesz podziel się swoją opinią.
 

januszpe

New member
kolego z tego co zauważyłem, po zakupie TV Sony 49 KDL 665 za 2399 w MM to za 2000zł kupiłem nazwę SONY reszta to cena za TV. Nie polecam Sony poniżej 6000zł!!!. Bież LG!!! Na pewno LG ma matrycę 100Hz a Sony 50Hz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz przepłacać.
Oferta na dobre , dobrze oceniane i sprawdzone jest dalej aktualna.
 

lucasso4

New member
Kiki a z tych dwóch modeli, który byś bardziej polecił?
LG 49UJ6517 czy SOny 49Xe7005?
Interesuje mnie oferta ratalna w euro rtv z odroczonym płatnościami także wybieram między tymi modelami.
 
Panowie też rozmyślam nad XE 7005 może w 65 calach lub Samsung MU. Ale w jednym z testów XE7005 podawany jest jako lepszy w oddaniu kolorów, kątów oglądania. Nie zależy mi na HDR.
Ciekaw jestem jaka matryca w 65? Bo w 55 VA i kontrast lepszy od 8505. Nie chcę Android, Tv ma być do Tv, te aplikacje co są na nim obecne wystarczą, tylko obawiam się płynności przy 50 Hz.
Telewizor głownie do nc+ , jakies pierdoły z player, youtube, cda.
55 cali jest teraz za nie wiele ponad 3 tys , do stycznia poleci na 2999 na bank.
 
Do góry