Sony XD80/XD85, Loewe One czy LG OLED B6J?

RHJG

New member
Bez reklam
@RHJG,
Dzięki, również trafiłem na ten artykuł, Telewizory LG na rok 2017 . Byłoby to pewne rozwiązanie, ale czekać niemal rok, żeby kupić telewizor... Full HD... sam nie wiem... obawiam się, że nie wytrzymałbym i kupił go wcześniej :p Jednak po co wydawać 9k zł za OLED Full HD, jeśli jest OLED UHD (LG B6J) do wzięcia za 8k zł? ;)

Witam nie wiem jak Ty czytasz,ale wyraźnie pisze,że będzie w czerwcu 2017 roku w cenie 6-7k...
Ja osobiście wybrałbym LGB6 z wiarygodnego źródła...
 

JamesDrake

New member
@RHJG,
Już zdecydowanie za długo przeglądam fora i czytam różnorakie opinie oraz testy; do tego stopnia, że aż mi się cyferki przestawiają :D
Na to jest tylko jedno lekarstwo - trzeba wreszcie coś kupić :p
Przypuszczam, że ostatecznie zostanę z 55" LG B6, tak jak radzisz, ale dla przyzwoitości przetestuję jeszcze Loewe Bild 1.55

Bardzo dziękuję wszystkim za cenną pomoc :)

Pozdrawiam,
Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak się zalogujesz w Klubie na Loewe masz specjalną ofertę z kalibracją.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

@RHJG,
Już zdecydowanie za długo przeglądam fora i czytam różnorakie opinie oraz testy; do tego stopnia, że aż mi się cyferki przestawiają :D
Na to jest tylko jedno lekarstwo - trzeba wreszcie coś kupić :p
Przypuszczam, że ostatecznie zostanę z 55" LG B6, tak jak radzisz, ale dla przyzwoitości przetestuję jeszcze Loewe Bild 1.55

Bardzo dziękuję wszystkim za cenną pomoc :)

Pozdrawiam,
Piotrek


Piotrze poczekaj na 55B7 LG ma większą jasność.
Co do 55E6V LG uważam że warto dopłacić te 1,5 tyś - dostajesz też trochę wyższą jasność w stosunku do B6, bez porównania wyższą jakość wykonania w porównaniu do B6 , no i najlepsze pasywne 3D + 2x okulary
 

RHJG

New member
Bez reklam
No to chłopak ma zagwozdkę ? Każda propozycja jest ok...Myślę,że zdecyduje kasa ? Powodzenia !
 

JamesDrake

New member
Ból głowy

A miało być tak pięknie... a tu jeszcze większy ból głowy niż na początku... naprawdę wielkie dzięki za pomoc... czuję, że jeśli dalej tak pójdzie, to wybiorę... Sony XD85 :D
Póki co, jest to jedyny TV z rozważanych przeze mnie na początku modeli, którego cena wydaje się być adekwatna do jakości... eh, gdyby nie ten wygląd, to miałbym już zakup z głowy :p
W sumie, gdyby nasz Samsung nie miał koszmarnie wypalonej matrycy i posiadał te minimum 43", to w ogóle nie przyszło by mi do głowy inwestować w nowy czarny ekran. A tak, masz ci los, muszę roztrząsać kwestie o wyższości lepszego nad dobrym. Naprawdę życzyłbym sobie, by każdy z nas miał wyłącznie podobne dylematy :D

Zatem do rzeczy:

LG E6:
Zna ktoś może jakiś sklep w Warszawie, w którym moglibyśmy zobaczyć ten model na żywo?
LG B7:
Na jego zakup musielibyśmy pewnie wyłożyć grubo ponad 10k lub poczekać do przyszłego roku, aż ceny nowego modelu spadną do aktualnego poziomu cen B6. Natomiast w przyszłym roku pojawi się model na 2018r. z lepszą, jaśniejszą matrycą, itp. i ponownie wrócimy do punktu wyjścia. Tym samym ta historia może nie mieć końca :D
To trochę tak, jak z iPhonem. Gdy na rynku pojawia się nowy model, to zawsze jest "o niebo lepszy" od poprzednika. Jednak po przesiadce trudno dostrzec te niesamowite i nowatorskie "dogodności". Użytkownik przeświadczony, że kupił Bóg wie jakie cudo techniki, z reguły korzysta ze swojej nowej zabawki w sposób zupełnie nie odbiegający od korzystania z poprzedniego modelu. Jest już jednak "lżejszy" o kilka złotówek... nowoczesny marketing to prawdziwie diabelska machina :D

@kiki,
Wcześniej wspominałeś coś o unikalnych możliwościach TV Loewe. Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Czy tych "dodatków" mogę spodziewać się również w podstawowym Loewe Bild 1.55?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie dodatkowe informacje.

Pozdrawiam,
Piotrek
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A miało być tak pięknie... a tu jeszcze większy ból głowy niż na początku... naprawdę wielkie dzięki za pomoc... czuję, że jeśli dalej tak pójdzie, to wybiorę... Sony XD85 :D
Póki co, jest to jedyny TV z rozważanych przeze mnie na początku modeli, którego cena wydaje się być adekwatna do jakości... eh, gdyby nie ten wygląd, to miałbym już zakup z głowy :p
W sumie, gdyby nasz Samsung nie miał koszmarnie wypalonej matrycy i posiadał te minimum 43", to w ogóle nie przyszło by mi do głowy inwestować w nowy czarny ekran. A tak, masz ci los, muszę roztrząsać kwestie o wyższości lepszego nad dobrym. Naprawdę życzyłbym sobie, by każdy z nas miał wyłącznie podobne dylematy :D

Zatem do rzeczy:

LG E6:
Zna ktoś może jakiś sklep w Warszawie, w którym moglibyśmy zobaczyć ten model na żywo?
LG B7:
Na jego zakup musielibyśmy pewnie wyłożyć grubo ponad 10k lub poczekać do przyszłego roku, aż ceny nowego modelu spadną do aktualnego poziomu cen B6. Natomiast w przyszłym roku pojawi się model na 2018r. z lepszą, jaśniejszą matrycą, itp. i ponownie wrócimy do punktu wyjścia. Tym samym ta historia może nie mieć końca :D
To trochę tak, jak z iPhonem. Gdy na rynku pojawia się nowy model, to zawsze jest "o niebo lepszy" od poprzednika. Jednak po przesiadce trudno dostrzec te niesamowite i nowatorskie "dogodności". Użytkownik przeświadczony, że kupił Bóg wie jakie cudo techniki, z reguły korzysta ze swojej nowej zabawki w sposób zupełnie nie odbiegający od korzystania z poprzedniego modelu. Jest już jednak "lżejszy" o kilka złotówek... nowoczesny marketing to prawdziwie diabelska machina :D

@kiki,
Wcześniej wspominałeś coś o unikalnych możliwościach TV Loewe. Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Czy tych "dodatków" mogę spodziewać się również w podstawowym Loewe Bild 1.55?
Z góry wielkie dzięki za wszelkie dodatkowe informacje.

Pozdrawiam,
Piotrek


Zadzwoń do MediaMarkt czy Saturna na infolinie i niech Ci powiedzą gdzie stoją w Warszawie w jakich galeriach handlowych. Ja jak zobaczyłem E6 na żywo to mnie oczarował na maxa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - dostaniesz kontakt do kolegi -on ma info Loewe w jednym palcu. Dostaniesz wszystkie informacje.
 

JamesDrake

New member
Nowy gracz

Witajcie!

Robi się coraz ciekawiej :p
Idąc za radą @kiki, zrobiłem wczoraj podejście do Sony XE9305. Nie powiem, jest to bardzo fajny TV, ale moją uwagę przykuł zupełnie inny model, XE9005.

Muszę uczciwie przyznać, że w cenie do 7k zł nie widziałem jeszcze tak dobrego obrazu. Szczególnie zaskoczyła mnie dobra czerń oraz poziom detali. Wydaje mi się, że dopiero do mnie dotarło jaka jest faktyczna różnica pomiędzy dobrą matrycą VA a IPS.

Kolejna sprawa przemawiająca za Sony, Android. Zupełnie nie myślałem o nim wcześniej w kategoriach zalet, gdyż OS mial być przede wszystkim stabilny i szybki. Jednak po rozmowach ze znajomymi zacząłem dostrzegać pewne istotne plusy tej platformy ;)

Wygląd tego TV niestety nie do końca jest tym czego oczekuję, ale jakość wykonania, Android na pokładzie oraz przede wszystkim obraz sprawiają, że trafia on na listę rozważanych modeli.

Z drugiej strony XE9005 to model tegoroczny więc pewnie przepłacę jeśli kupię go już teraz, ale prawdę mówiąc nie chce mi się czekać do świąt czy przyszłorocznych wyprzedaży żeby zaoszczędzić kilka stówek. Ponadto sprzedawca zaoferował zakup na nieoprocentowane raty (Euro). Jeśli skorzystam z tej formy finansowania, to nawet nie muszę wykładać kasy z góry, tylko płacę sobie swobodnie po 175zł przez 40 miesięcy. To jak rachunek za telefon :)

Jakieś doświadczenia z ratami tzw. 0% w Euro i ogólnie? Wcześniej nie brałem zakupu na raty pod uwagę, ale po głębszym zastanowieniu taka forma finansowania wydaje się mieć same plusy.

Reasumując. Na placu boju pozostały następujące 55" TV:
1. LG B6
2. Loewe Bild 1.55
3. Sony XE9005

Już nie mogę się doczekać testów Loewe... ;)

Pozdrawiam,
Piotrek
 
Ostatnia edycja:

JamesDrake

New member
E6

@cytruus,
Nadal tam jest, potwierdzam :p
Mimo wszystko bardzo dziękuję za info :)

@barburian,
Udało mi się zobaczyć LG E6. Wizualnie jest to rzeczywiście bardzo udany model... ale B6 podoba mi się bardziej :D
Brakuje mu tego efekciarskiego soundbara pod spodem (z którego i tak nie będę korzystał), a sam ekran sprawia wrażenie lewitującego nad podstawką dzięki fragmentowi z pleksy - efekt podobny jak w moim Naim mu-so. Jak na mój gust, fajnie by to wyglądało jako całość na szafce w salonie, ale gust to bardzo indywidualna sprawa, więc mogę się tu mylić ;)
To, co tak naprawdę urzeka w E6 to "plecy". Ta imitacja włókna szklanego / kevlaru jest rzeczywiście super. Jeżeli chodzi o parametry to na 3D w ogóle mi nie zależy (użyję może raz lub dwa razy), a czytając różne testy obu tych modeli odnoszę wrażenie, że to raczej B6 jest tym modelem, który może się pochwalić trochę lepszą ogólną jakością obrazu. Przypuszczam, że same matryce w tych dwóch modelach są identyczne, a różnice pojawiają się pomiędzy poszczególnym egzemplarzami. W tej kwestii rownież jestem laikiem, więc jeśli gadam głupoty, to z góry proszę o wybaczenie ;)

Jak wspomniałem w swoim poprzednim poście, aktualnie rozważam już tylko 3 modele:
1. LG B6 - widziałem, obraz i wygląd TV bardzo mi się podoba
2. Sony XE9005 - widziałem, obraz bardzo mi się podoba; z wyglądem TV jest dużo gorzej, ale na pokładzie jest Android, którego przestałem postrzegać jako minus ;)
3. Loewe Bild 1 - jeszcze nie widziałem, ale jestem bardzo ciekaw tego modelu, więc póki nie zobaczę, decyzja o zakupie jest wstrzymana
 
Ostatnia edycja:

JamesDrake

New member
Loewe Bild 1

Witam wszystkich,
Miałem dziś okazję "zobaczyć" Loewe Bild 1, rzekomo model ubiegłoroczny. Podobno jest też nowszy z tego roku, ale sprzedawca nie był w stanie podać różnic pomiędzy "starym" modelem a nowym. W ogóle zaprezentował ten model na zasadzie "koń jaki jest każdy widzi". Nie sprawial nawet wrażenia, że chciałby mi sprzedać ten TV, co raczej świadczy o tym, że nie jest on wart wołanej za niego ceny.
Pózniej postaram się opisać swoje odczucia i wnioski z tego prowizorycznego testu.
Pozdrawiam,
Piotrek
 
Ostatnia edycja:

JamesDrake

New member
Po "latach świetlnych" zastanawiania się, oglądania, testów i całego tego zawracania gitary wybór padł na Sony KD-55XE9005.

Przeważyło doskonałe odwzorowanie ruchu (bardzo widzoczne w sporcie), super czerń (oczywiście jak na LCD) i ogólne nasycenie barw, bardzo przyzwoita jasność matrycy (nawet przy kadrach z dużą ilością bieli lub jasnych barw), duża równomierność podświetlenia matrycy, Android na pokładzie oraz solidne wykonanie - wszystko sprawdzone organoleptycznie. Zaproponowane przez Euro finansowanie, również nie było bez znaczenia. Gdyby nie ich oferta to pewnie nadal zastanawialibyśmy się nad tym co wybrać, a tak problem z głowy :)

Kilka słów o konkurencji:
1. LG B6 bardzo mocno bronił się kątami i designem, ale takie sobie materiały oraz duży flex całości ekranu w rezultacie przesądziły o przegranej z "Japończykiem". Nie bez znaczenia był również rodowód B6.
Po kiepskich doświadczeniach z Samsungiem żona bardzo ostrożnie podchodziła do kwestii zakupu kolejnego koreańskiego modelu, szczególnie że za LG musielibyśmy wyłożyć minimum 1k zł więcej i to z góry - niby drobiazg, a jednak ;)
2. Loewe poległ głównie przez nieudolność sprzedawcy. Wspomniany osobnik tak bardzo nam obrzydził ten model przy prezentacji, że nawet nie miałem ochoty na dalsze rozważania o zasadności jego zakupu.

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za wszelkie cenne uwagi oraz pomoc w podjęciu właściwej decyzji.
Szczególne podziękowania dla @kiki za nakierowanie mnie na serię XE9. Co prawda sugestia dotyczyła XE93, ale po zrewidowaniu potrzeb i oczekiwań, XE90 okazała się naszym strzałem w dziesiątkę.

Tym samym niniejszy wątek uznaję za zamknięty :)

Pozdrawiam,
Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 55XE9005 jest faktycznie extra modelem na klasę najwyższych potrzeb każdego wymagającego.
 

JamesDrake

New member
@kiki,

Dla średnio-wymagających i upierdliwych ignorantów "telewizyjnych" też się nada ;)

Jenak mówiąc zupełnie serio, XE90 to naprawdę super TV. Wszystkie zastrzeżenia, jakie miałem w stosunku do niego przed zakupem, znikły zupełnie z chwilą pierwszego uruchomienia w domu. TV mimo iż jeszcze przed kalibracją, a już powoduje chroniczne opadanie szczęki po włączeniu. Nawet materiał SD jest do zaakceptowania zważywszy na min. 8-krotne skalowanie w górę.
Normalnie nie ma się do czego przyczepić... sam nie wierzę, że to napisałem ;)

Wszystkim niezdecydowanym gorąco polecam. W 65" lub 75" pewnie wygląda to jeszcze lepiej. Na wiosennych wyprzedażach za rok szykuje się prawdziwy hit ;)
 
Do góry