Sony X8505 Vs Panas As800

Paweł_3m

New member
Panowie,


Krtótkie pytanie... który lepszy do filmów ?

Sony X8505 czy Panasonic As800

Dziwne że na temat jednego i drugiego jest bardzo mało treści na forum i żadengo testu ! :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie test Panasonica.
Już go dokładnie przewertowałem i w klasie cenowej bardzo dobra oferta.
Do filmów stricte brałbym Panasonica.
A te filmy to z czego mają być grane?
 

Hirosh

New member
Kolego miałęm jeszcze 2 tygodnie temu bardzo podobny dylemat dokładnie biorąc pod uwagę te dwa modele. Jednak po utwierdzeniu się w przekonaniu że 4K to jeszcze nie technologia na dziś, wybrałem AS800. Niedługo będzie test i mam nadzieję że w nim KiKi uwzględni jakieś ustawienia kalibracyjne, ale kolego. AS800 to wspaniały TV pod każdym względem. Ja kupiłem w 55 calach i 1- design wspaniały- pięknie się prezentuje. Gra moim zdaniem świetnie. Jasne, nie ma czerni takich jak moja poprzednia plazma, ale obraz żyleta. Myslałem że przesiadka na LCD z plazmy będzie mnie bolała, ale ten TV wspaniale mi ją osłodził. Ustawień masz tu od groma. Ja na razie nie kalibrowałem. Koprzystam głównie z trybu THX-Cinema i zmodyfikowanego Normala w dzień. Wszędzie tylko powyłączałem IFC albo ustawiłem na minimum, bo nie chciałem teatru. Jedynie przy meczach go włączam na maximum.

Opcje internetowe- nie tak bogato jak w Samsungu, ale i tak traktuję to jako miły dodatek. Podejrzewam też że będzie ich dochodziło. Mam tylko problem z Miracastem.

Właśnie KiKi- próbowałem odpalić Dublowanie ekranu na tym AS800 z telefonem Samsung Galaxy S4. Niby Samsung widzi TV, ale przy próie połączenia przez WIFI Direct niec się nie dzieje. Jakieś pomysły? Czy to jest specjalne utrudnianie życia konkurencji?
 

Paweł_3m

New member
Jestem bardzo ciekawy tego testu, chyba z resztą jak wszyscy :)

siedzę ok 2 metrów od tv więc 47 chyba powinno mi starczyć , tyle że ściana na której będzie jest bardzo duża bo ma 3,5 x 2,5 m , tak więc mam nadzieję że będzie to wyglądało ok
 

zibi_82

New member
... Mam tylko problem z Miracastem.

Właśnie KiKi- próbowałem odpalić Dublowanie ekranu na tym AS800 z telefonem Samsung Galaxy S4. Niby Samsung widzi TV, ale przy próie połączenia przez WIFI Direct niec się nie dzieje. Jakieś pomysły? Czy to jest specjalne utrudnianie życia konkurencji?

Ja mam tylko as740e, ale menu mają podobne - na s4 wybierz z górnej belki screen mirroring; w tv w aplikacjach wybierz dublowanie. Napisz czy działa.
 

Paweł_3m

New member
KiKi,

Czy do świąt wyrobisz się z testem AS800 ?

Bo pewnie jeszcze wiele osób nie wie co napisać w liście do świętego Mikołaja :)


Ps. pytałeś z czego te filmy mają być grane ... głównie z kompa w jakości full HD 1080p. czy to dobre wyjście czy konieczny będze odtwarzacz blu ray ?
 
Ostatnia edycja:

Hirosh

New member
Problem z Miracastem rozwiazany. Wpadlem na to ze źle kliknąłem w telefonie. Szukałem w wifi direct a nie dostrzegłem tej opcji screen mirroring. Mimo to dzięki za szybki reply.
 

Bartsol

New member
A ja do filmów polecam X8505, do sportu (piłka nożna) zdecydowanie NIE.
Mógłbyś podać argumenty dotyczące przewagi AX800 (rozumiem, że porównujemy model AX800 a nie AS800 bo takiego nie ma) nad X8505 poza ilością podawanych przez producentów Hz? Ja po przeczytaniu testu AX800 modelu myślałem , że nie ma się nad czym zastanawiać tylko go brać. Finał był taki, że podchodziłem do AX800 cztery razy z własnym dekoderem i meczami z dysku chcąc zwyczajnie przekonać się do tego co przeczytałem na jego temat. Za każdym razem starałem się ustawić go odpowiednio. Spędziłem nad ustawieniami sporo czasu w asyście sprzedawców prosząc ich na koniec żeby zrobili to po swojemu i nigdy nie udało nam się tak skalibrować ekranu żeby prezentowany obraz był na tyle dobry żeby nie było żadnych dyskusji. Liga angielska i polska ekstraklasa były na tapecie. Powiem szczerze, że Sony po kalibracji wyglądał lepiej. Nie ma żadnego smużenia na X8505 podczas oglądania wspomnianych treści. Sam miałem wątpliwości co do ilości Hz w Sony ale ilekroć oglądałem na nim mecz przekonywałem się, że jest bardzo dobrze. Druga sprawa przemawiająca za Sony to jakość ekspozycji kolorów. Są dużo żywsze. Zgoda, że czerń w Panasonicu jest lepsza z uwagi na matrycę VA ale magia znika jeśli stanie się lekko z boku. Co do płynności obrazu to wykonałem również kilka testów na dobrym jakościowo materiale (SAMSARA). Jest tam ciekawa scena dynamiczna którą porównywałem na obu telewizorach. Panasonic zwyczajnie się rozjechał. Obiekt testowany był z poświatą. Sony stabilny i niewzruszony.
 

M@riusz

Member
Witaj,
Miałem identyczny problem jak Ty, na koniec został mi Sony X8505 oraz Panasonic AS800. Ja rozwiązałem go w następujący sposób - poszedłem do sklepu gdzie były obydwa modele, w ręku miałem USB z materiałem filmowym, poprosiłem o postawienie TV koło siebie i włączenie tego samego na dwóch TV. Stałem ok. 20min, już po pierwszym odpaleniu miałem zwycięzce, dalej tylko się utwierdzałem w wyborze ( w sumie zgromadzeni gapie stwierdzili to samo ) i tak :
- 4k - jeszcze nie teraz - to tylko napędzacz sprzedaży
- żywe kolory w Sony oczywiście - wg mnie przejaskrawione, nienaturalne
- kąty zgodzę się że super nie jest, jednak nie sprawdziełm ich dokładnie w Sony - za jasno było, jednak w teście nie zwrócił na mnie jakiś przeskok jakości między modelami
- mój mini test pokazałem że AS800 to raczej konkurencja dla Sony serii9 ( może nie AS tylko AX800)
- olałem sobie liczenie hertze'y - i tak tego nie zauważę - smużenia nie zauważyłem

Bezapelacyjnie zwyciężył AS800, tak jak koledzy wspominali o zaletach, podpisuję się pod wrażeniami

Pozdrawiam
 

cruiser72

New member
Od dwóch tygodni cieszę się AS800 w 55 calach. Jestem pod wrażeniem jego możliwości. Pomijając kalibrację, tak jak wspominał w którymś wątku Kiki, Im lepszy sygnał tym większe wow!
 
Do góry