Sony X800 UHD odtwarzacz Blu-ray już na wiosnę w cenie 520 euro.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony X800 UHD odtwarzacz Blu-ray już na wiosnę w cenie 520 euro.

Na targach CES 2017, firma Sony prezentuje odtwarzacz UHD Blu-ray dla rynku konsumenckiego. Nowy X800 będzie dostępny wiosną tego roku w cenie 520 €.

Sony X800 UHD Blu-ray

Podobnie jak LG, Sony spóźnia się na imprezę pod nazwą Odtwarzacze BluRay UHD.
Niemniej jednak Sony jest gotowe do wejścia na rynek Ultra HD Blu-ray z odtwarzaczem X800.


X800 jest zgodny ze specyfikacją Ultra HD Blu-ray, co oznacza, że ​​może prezentować filmy w rozdzielczości Ultra HD z HDR (High Dynamic Range) i z rozszerzoną przestrzenią barw.

Można mieć nadzieję, że kiedyś będzie obsługiwać format Dolby Vision HDR bo Sony promować będzie to w swoich nowych OLED TV. Ale dziś zamiast tego obsługuje tylko format HDR10, który jest obowiązkowy w formacie Blu-ray Ultra HD.

Sony mówi, że X800 został stworzony we współpracy z Sony Pictures Entertainment w Hollywood, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość odtwarzania 4K Ultra HD, czyli tak jak to było zamysłem twórców filmowych".
Dla audiofilów

Sony kładzie nacisk na funkcje odtwarzacza audio.
Jest wyposażony dwa wyjścia HDMI - jedno dla wideo i jedno dla dźwięku.

- "Niezwykła jakość jest zamknięta w wyjątkowo sztywną ramę i stabilną konstrukcji podwozia, która minimalizuje drgania mechaniczne. W środku znajduje się pełne uzupełnienie kompatybilności kodeków audio, pozwalające cieszyć się krystalicznie czystą jakością plików w wysokiej rozdzielczości zakodowanych 192 kHz / 24-bitowy i DSD do 11.2MHz" - podaje Sony.

Wspiera on także szereg formatów płyt, w tym DVD Video i DVD Audio; CD i Super Audio CD; Blu-ray 3D oraz nośnik BD-ROM. Dodatkowo można podłączyć źródła przez USB i Bluetooth. Można także powiązać bezprzewodowy głośnik do odtwarzacza.
Wreszcie Sony podkreśla, że są wbudowane aplikacje, które mogą przynieść 4K strumieniowe z usług takich jak Netflix.

Sony UBP-X800 UHD odtwarzacz Blu-ray będzie dostępna wiosną 2017 roku za około 520 €.
flatpanelshd

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lipet ale tak jak pisałem że droższy od samsunga będzie ale również z wyglądu do schowania do półki.. - jak to kiedyś napisałeś - chyba że to z kim innym pisałem.. :)
I teraz wystarczy że Denon wypuści dwa odtwarzacze jeden słabszy i jeden mocniejszy i ten tańszy niech tylko będzie o 200-400 zl droższy od soniaka i Sony popłynie ze swoim odtwarzaczem..
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Lolek do schowania do półki owszem ale moze tez z powodzeniem udawać książke he he...przeraza mnie ten plastik ale nie bardziej niz cena...
 

DrWredman

Active member
U mnie w grę wchodzi tyko Sony, Oppo i Onkyo, o ile ten ostatni coś zaprezentuje. Samsungów jakoś nie trawię. Szafkę mam ciemną więc niewiele będzie widać. Ale zobaczymy co życie przyniesie.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Lolek już ten zwykły bubel od onkyo bd153 który zastanawiam się po co w ogóle został wypuszczony bo dla mnie jest to krok wstecz prezentuje się o niebo lepiej...samsung plastik fantastic też jakoś wygląda...W Sony już chyba nie panują nad designerami...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko oby szybko nie stracili tego miejsca, a to oznacza ze trzeba cały czas walczyć z konkurencja i trzymać odpowiednie ceny.. bo wejść trudno na podium a zlecieć z niego - chwila wystarczy.. jak w sporcie..
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Tylko oby szybko nie stracili tego miejsca, a to oznacza ze trzeba cały czas walczyć z konkurencja i trzymać odpowiednie ceny.. bo wejść trudno na podium a zlecieć z niego - chwila wystarczy.. jak w sporcie..

pomimo ze konkurencja caly czas cos kombinuje i "ulepszają" swoje produkty to chyba jednak ta zyłke sony cały czas posiada...troche cenowo przesadzaja bo to Sony z lat 80-90 uamrło...w latach 2000 wzieli idiote na powazne stanowisko ktory zostawil ceny a jakosc spuscił do kibla i tak oto firma wystawila sie na posmiewisko...do teraz jeszcze na tym cierpia co widac po takich wynalazkach...skoro np: onkyo i denon potrafia zrobic cos co wyglada i nie odstawajac od a wrecz odwrotnie to sony tez by mogla...siedzi tam ciagle jakis pajac i marzy...tylko o czym on marzy?
 

porkbone

Member
Nie ma wyjścia optycznego ? No to qupa . Mam starsze kino domowe i następny klocek do podpięcia (Coaxial na Toslink) ? wole oppo udp-203
Generalnie to ich pogibało bo bym musiał co pół roku wymieniać TV.
Szkoda że ilość treści do odtwarzania nie nadąża za sprzętem np SACD
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już jest odtwarzacz (ayon cd-35 - testy tego cdika same ochy i achy), a marantz w zapowiedziach (mam na myśli PM 10) gdzie po włożeniu zwykłej płyty cd powinna być jakość porównywalna do płyt sacd.. płyt sacd to generalnie jest bardzo mało chyba że ktoś słucha muzyki poważnej lub klimatów "dżezowych"
 
Do góry