Sony x3500 czy Samsung LE40F86

Fankis

New member
Witam..mam prośbe..szukam fajnego telewizorka lcd 40 cali,musi być w full hd bo bedzie wykorzystywany do przede wszystkim playstation 3 i filmówz tego co krąze ostatnio po forach to 2 modele sa tak wysoko oceniane..to:
Sony x3500 i Samsung LE40F86..nie wiem który mam wybrać..faworyzuje sony bo lubie tą firme..to taki mercedes a samsunga raczej do toyoty bym porównał..:)..chodzi o to że chce kupic tv na długie lata i żebym nie żałował za 2 lata..teraz mam sony 32 v2500 hd:( i to mnie boli bo ps3 wykorzystywać bedzie 1080p a mój soniak ma 1080i..:( wiec rzeba zmienić..doradzcie prosze jakiegoś wypasa..a możer w3000..widziałem dziś w sklepie 2 modele koło siebie x3500 i w3000 i róznice widze..choć w obu piękne obrazy ale x3500 to juz masakra..czy samsung zostaje z tyłul?czy 8ms w sony to jest problem?pozdrawiam :confused:
 

forzainter1g

New member
hej

Bierz Sony x3500 obraz jest super a 8 ms to jest standardowo w koncu nie musisz caly czas zylowac na maxa telewizora bo nie zawsze jest to potrzebne.Sony ma nawet do 2 ms i to w PS3 wykorzystasz dotego Sony specjalnie zawsze robi swoje telewizory pod swoja konsole
Pozdrawiam
 

Fankis

New member
Hej

To znaczy ze nie wykorzystam całej mocy ps3 jak bede miał x3500 i 8ms?jaki telewizor ma Sony ma do 2ms?chce kupić tv pod sony i zeby wykorzystać maksa z niego..nie chce żałować zakupu..
a drugie pytanko to powiedz mi co myslisz o sony w3000?pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli szukasz fajnego - weź pod uwagę 40 XF 350 Toshibę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550


DSC_0201.JPG

Mimo iż nie posiada systemu 100Hz (jak my wcześniej dawaliśmy sobie radę bez tego :p ) ma sporą szansę zdobyć uznanie na rynku.​

DSC_0202.JPG


Obraz Sd nawet z bliskiej odległości - jednego metra - zadziwia płynnością
tym bardziej że proporcje obrazu trochę są zmienione , bo mimo że telewizor posiada 40" - to wielkością mieści się tam gdzie wchodziły do tej pory telewizory 37"
190edc6d404c512amed.jpg


Albo model który wejdzie 40 ZF Toshiba.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18232&page=20&highlight=zf+toshiba

Z Twoich które wymieniłeś wybierałbym Sony 40 X 3500
 

forzainter1g

New member
x3500

Nie bierz Toshiby mialem okazje porywnywac w sklepie model w 3000 i wyzej wymieniona Toshibe dla mnie obraz byl lepszy w Sonym.
W 3000 raczej nie bedzie dobrym zakupem pod konsole tak sadze chociaz nie widzialem jak sie sprawuje jezeli chcesz byc pewny bierz Sony x3500 i zaden inny pod PS3

Swietny obraz Wlasny Panel LCD a nie jak w Toshibie od Sharpa.
2 ms posiada napewno SOnyx3500 nie wiem jak jest z reszta modeli bo x3500 ma ten najlepszy panel i moze dlatego ma 2 ms a reszta to nie wiem.
Tylko podaje sie w danych 8ms jako standard bo byly tematy o tych ms kazda firma daje innaczej SOny ma 2 ms nikt nie ma mniej Sharp 3 Phlips 3.
Bierz Sonego x3500 jezeli chodzi ci o ogladanie filmow gre na ps 3 i widze ze potrzebujesz Full HD dla mnie-sam jestem uzytkownikem i zdaniem testow
http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/12/31/best-lcd-tv-plasma-2007/

To najlepszy telewizor i TO PRAWDA jest.Moze w jakosci obrazu przerastaja ten teleiwzor modele Full HD Pioneera ale to zalezy od czlowieka jak to ocenia

Moim zdaniem z LCD to tylko SONY X3500 mozesz sie jeszcze zastanowic nad ktoras Plazma Kuro Pionera.

To 2 najlepsze telewizory na rynku
LCD-Sony x3500
a w plazmie-Pioneer Kuro.
Jedyne wady tych telewizorow to ich ceny kosmiczne ale warto zastanawiaj sie tylko nad tymi modelami
 

Dio

New member
Oczom nie wierzę,
pierwszy taki temat, w którym zgadzam się z każdym postem!!! :)

x3000/3500 najlepszy
w3000 najlepszy stosunek obraz/cena
tośka 40xf bardzo fajna ale odstaje od ww
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
forzainter1g - nie przeginaj. Od kiedy Sony ma swoje matryce???
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18981&highlight=producenci+matryc
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17938&highlight=producenci+matryc

Ciekawe co o tym powiesz?
http://www.flickr.com/photos/64905228@N00/sets/72157594471716993/

Podaj źródło czasu reakcji Sony?
Bo SONY podaje na stronach producenta * ms
z Kontrast obrazu na ekranie
2200:1
Dynamiczny współczynnik kontrastu
18000:1
Jasność
500 cd/m2
Czas reakcji
8 ms
Kąt widzenia
178°

http://www.sony.pl/view/ShowProduct...pe=Main&category=TVP+32-40+Sony+BRAVIA+TV#tab

Być może że korzystasz z różnych danych.

Ale jak zawsze proponuję prezentację w domu. Sam wybierzesz najlepiej.
 

forzainter1g

New member
Sony

1.Ze Sony ma 2 ms to wiem bo bylem kiedys w salonie i nie wierzylem kolesiowi i dal mi jakas ksiazke ze ten panel dziala standardowo na 8ms ale potraf nawet 2ms.
2. Panele produkuje firma powolana przez Sony i Samsunga o nazwie S-LCD.Sony ma 49% tej spolki Samsung 51%.
3. Jedynym wspólnym elmentem tych paneli jest pierwsza powłoka.
4 w Samsungu elementow i fltrów jest 8 to w sony rozróżnia sie ich 15.
5.W Sonym wystepuje podswietlenie wcg-ccfl chyba taka nazwa a w Samsungu nie.
6.Dowodem moze byc takze ze Sony opracowalo swoj pionierski panel oparty na diodach LED Triluminos ktory wystepuje w Sonym x3500 70 calowym wiec jezeli bierze matryce od Samsunga to jak moze Samsung miec panel ktory sam Sony wymyslil.
7.Jeszcze jest jakis system w prospekcie Sonego jest napisane ze tylko oni to maja jakiegos korygowania sygnalu i to jest zawarte gdzies w panelu.
8.Sony podaje wszedzie nawet jak wezmiesz ta taka gazetke z tymi kroliczkami jest napisane tylko Modele telewizorow oparte na wlasnych panelach SONY Bravia dadza ci taka reprodukcje barw i tam jakos to leci.

9.Nie radze sie opierac na danych ludzi z hiper marketu czy od kogos kto slyszal ze panele pochodza z fabryki samsunga jak to w polowie takze fabryka Sony.Sony zawsze byla firma ktora trzymala prestiz i chcciala miec wszytsko najlepsze i wszystko swoje i jeszcz najlepiej sam wymyslic.

10.Nie powiem ci nic o cloudingu bo szczerze nie spotkalem sie z takim efektem jeszcze tak na zywo.
 
Ostatnia edycja:

Fankis

New member
:)

Dzieki wszystkim za poruszenie tematu a w szczególności forzainter1g za obszerne wiadomości dotyczące Sony..:)....Powiem wam tak Sony x3500 kosztuje 1.500 funtów a w3000 1.000 funtów..narazie szukam kupca na mojego v2500 a pózniej zabiore sie do zakupu x3500 i może jeszcze troszeczke pojdzie w dół cena :)....to było by fajnie..ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz..w x3500 w uk.ma 100hz a w stanach maja 120hz..ciekawe..pozdro
 

forzainter1g

New member
Odp

Dziwne nie slyszalem ze jezeli chodzi o telewizoy model z Europy Stanow czy z Japoni czyms sie rozniol czyli tymi hercami (nie pomylilo ci sie cos czasem:grin:)-sprawdzilem przed chwila na Stronie USA Sony to prawda tam jest MotionFlow 120hz wiec o co chodzi?? bo sam nie wiem

Co do odpowiedzi Dio: w3000 najlepszy stosunek obraz/cena.
Chociaz jak widac stoje twardo za Sonym to tu sie nie zgodze bo Sony ma jednak wysoka za wysoka cene i lepiej wziasc bardziej zaawansowany technicznie wyzszy w hierarchi panel Sharpa a bedzie w podbnej cenie czy Toshiby.
Jednak jak ma sie pieniadze to Sony z serii X jest najlepszym LCD na rynku a juz wogole w tym co chce nasz przyszly nabywca:grin: czyli wyswietlany obraz HD i granie na PS3(tu moja subiektywna opinia) a kosnola tez od Sonego.

Wiec werdykt jest taki i jedyny w panelach Full HD Jezeli masz kase to bierz Sonego X a jezeli masz potezna i to bardzo kase bierz plazme Pioneera KURO Full HD.

Jezeli nie masz takich pieniadzy pomysl nad
Toshiba 42Z3030D
Sharp LC-42XL2E

To takze swietne telewizory i minimalnie ustepuja Sonemu w jakosci obrazu ale jednak sa tansze i to ich zaleta.
A jezeli wogole srednio z kasa pomysl nad JVC LT-42V80BU przyznam nie widzialem jak gra ale slyszalem tez na tym forum wiele pozytywnych opini.

Mysle ze to rada dla wielu przyszlych nabywcow telewizorow Full HD dlatego sie tak rozpisalem.Reszta zalezy od wlasnych upodban.

Pomysl sobie nad tym co napisalem a najlepiej uzbieraj kase na Sonego X:grin:.A co do pojscia cen w dol to czytalem ze w Polsce ceny maja isc stopniowo w gore z powodu ze nadchodza Mistrzostwa Euro 2008 i ze ceny w Polsce pojda w gore w sklepach z powodu duzej sprzedazy.Nie znam sie za bardzo na tym i przewidywaniu cen na rynku:grin: ale tak czytalem.

A jak tam forumowicze zgadzacie sie ze mna??
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Co do tych herzów to różnica być może wynika z różnych systemów: w Europie - PAL/50hz, w USA - NTSC/60Hz. Podwojenie to odpowiednio właśnie 100Hz i 120 Hz. Efekt ten sam: idealnie płynny obraz czego brakuje w serii Sony W, a także w powyższych Sharpach i Toshibach.
 

jtd

New member
Bez reklam
forzainter1g napisał:
1.Ze Sony ma 2 ms to wiem bo bylem kiedys w salonie i nie wierzylem kolesiowi i dal mi jakas ksiazke ze ten panel dziala standardowo na 8ms ale potraf nawet 2ms.
Ciekawa sprawa, mozesz podac jakies zrodlo tego w internecie ?
 

forzainter1g

New member
Sony

Sluchaj nie wiem czy to nie byl jakis inny pomiar ale bedac w sklepie koles mi dal jakas grube ksiazke Sony po angielsku i z tego co pamietam bylo napisne tak:

Standard cos tam bylo z kilka slow refreshing 8ms
i Most cos tam refreshing if cos tam 2 ms.
Jak sie spytalem jaki to pomiar to nie wiedzial ale sadzil ze ten sam co w przypadku 8ms.

Malo z tego pamietam:grin:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
forzainter1g napisał:
1.Ze Sony ma 2 ms to wiem bo bylem kiedys w salonie i nie wierzylem kolesiowi i dal mi jakas ksiazke ze ten panel dziala standardowo na 8ms ale potraf nawet 2ms.



Dane producentów w tej kwestii to czysty marketing i w żadnym wypadku nie należy tego brać pod uwagę.

Pozdrawiam
 

TOMEK0306

New member
z tymi 2ms to bzdura sam posiadam x3500 i zarowno gry na ps3 jak i fimy BD sa tego odzwierciedleniem w ciemnych scenach (jasne sceny bajka) jest to zauwazalne niema tragedi ale przy 2ms powinno byc idealnie w sonym rozwiazaniem jest wylaczenie funkcji redukcja zaklucen lub ustawienie jej na minimum ale wtedy pojawia sie ziarno jest jeszcze tryb gry i wtedy jest ok a moze to tylko dlatego ze za duzo ulepszaczy jest powlanczane i wtedy elektronika niewyrabia ale tak poza tym to tv super kolory rewelacja funkcjonalnosc i latwosc obslugi chociaz do mojegio poprzednika LOEWE AVENTOS nic niedorowna pozdrawiam
 

Fankis

New member
:)

Dzieki za rade!bede brał tego Sonego raczej tylko czy jesteś pewien ze ma 2ms?a podaja tylko w standardzie że ma 8ms?bo gdzie tu logika?jakby miał 2ms to by Sony to Reklamowało jak najbardziej a tu echooo..
 

forzainter1g

New member
Odp

Oczywiscie ze nie jestem pewienn co do tego ale napewno bylo napisane i to wszytsko po angielsku o tych ms i moze byc tak ze to inna technika pomiaru prczytaj sobie to co napisal ar2.
Myslisz ze jak kupisz Phlipsa co ma 4 ms to bedzie lepiej caly ten pomiar to oszustwo widzialem jak sie sprawuje Phlips 42PFL9632D/10 i w grach miedzy nim a Sonym x3500 nie zobaczylem roznicy jezeli chodzie o takie smuzenie obrazu ba w Sonym obraz z ps3 byl o wiele ladniejszy.Praktcznie najlepsze telewizory maja po 8 ms a JVC podbno 10 w pomoairze jakiegostosuje Sony slyszalem tak nie jestem pewien. Tylko chyba Phlips i Sharp posiada mniej z czego Sharp nie chce sie przyznac jaki pomiar stosuje chcesz zaryzykowac Sharpa ktory jest lepszy od Phlipsa jak dla mnie doswiadczeniem a najwieksza wada Phlipsa matryce od LG ale przczytaj jak duzo jest problemow np;czern w Sharpie lub czeste awarie badpixele czy chcesz ryzkowac swoje pieniadze.

Pomysl o plazmie KURO w plamzach nie wystepuje efekt smuzenia a najlepiej wez sobie na prezentacje dla mnie to bym bral:
Sony x3500
Plazma KURO Pioneer
Toshiba Regza z3030d

No i moze jezeli sie uparles i chcesz bardzo sprawdzic to
42PFL9732D/10 i Sharpa LC XL2E ktore posiadaja 4 ms

Jedyne rozwiazanie jezeli chcesz sie przekonac.
 

czago

Banned
Z tym braniem Sonego X3000/3500 na prezentację to nie tak prosto.

Podobno sprzedawca zajmujący się prezentacjami w domu klienta nie zgadza się na przywiezienie Sonego bo nie ma tego modelu w swojej ofercie.
 
Ostatnia edycja:

zlq

New member
forzainter1g napisał:
(...)
No i moze jezeli sie uparles i chcesz bardzo sprawdzic to
42PFL9732D/10 i Sharpa LC XL2E ktore posiadaja 4 ms

Jedyne rozwiazanie jezeli chcesz sie przekonac.

No właśnie.
A jak wypada porównanie Philipsa PFL9732D/10 do Sony X3500?
Macie jakieś zdanie nt zestawienia powyższych modeli?

Chodzę od pewnego czasu za LCDkiem i przyciągnęło mnie do tych dwóch.

Będę wdzięczny za opinie.

zlq
 

ProSiaczek

New member
zlq miałem ten sam dylemat - zainteresuj się jeszcze Toshibą serii ZF.

Ja już dokonałem wyboru, teraz pozostało zakupić.
Moje typy były:
Sony X3500 - odpadł za chłodzenie wiatraczkami (nie będę kolejny raz pisać dlaczego)
Sharp XL2 - za różowy odcień białego koloru
Philips 9732 za ambilight - dla mnie niepotrzebne, za grubo wygląda.Jakby był ten sam model tylko bez tego brałbym od razu.
JVC V80 - tu niestety miała moja żona do powiedzenia :p Nie podoba jej się wyglądowo i koniec.

Po przeczytaniu masy postów i odwiedzin w sklepach wybralem Toshibę. Może to Ci pomoże.
 
Do góry