Sony W905 XR 800 Hz - MotionFlow

baciarek

New member
Testuje już 3 Tv pod tym kątem, ponieważ najbardziej zwraca on moją uwagę i wkurza przy oglądaniu jeśli jest coś skopane.

Więc temat wygląda tak:
w655 jak już wiadomo z innego wątku to jakiś upłynniacz ma ale bez regulacji nastawiony prawdopodobnie na wstawianie czarnych klatek.

Panasonic FT60 - przy testach płynności zmiażdżył w805 więc przygarnąłem panasonica. Po tygodniu oglądania ukazały się wszelkie wady: rwanie obrazu przy zmiany sceny, kijowe podświetlenie, wieczorem granat zamiast czarnego. Ale pod kątem płynności obrazu był liderem.

Myślę sobie, ok. wezmę w905 tak jak niektórzy sugerowali będziesz mógł wymagać za tą kase. Ok. jest. Problem tylko w tym, że ten TV jest niewiele lepszy od W6 i W8 pod kątem płynności obrazu - niestety. Włączam różne kanały HD i SD z Vectry, materiały do testu LCD z pendrive oraz Youtube i okazuje się, że 40% tego co mu zapodaje do odtwarzania klatkuje, albo przycina. Zgniłą wisienką na zepsutym torcie jest to, że te same pliki, które chodziły z pendrive i DLNA na Sony W655 w ogóle nie chodzą na W905. Na niektórych TV się resetuje i mruga czerwona dioda. TV się uruchamia ponownie, ale dalej nie łyka plików. Dodam jeszcze info o 3D. Porównaniu z Panasonic'iem 3D jest słabe.

Albo ja kupiłem jakiś felerny egzemplarz - w sumie na fakturze jest napisane 46W905ABAEP. Może to jakiś ogołocony egzemplarz z procesora X-REALITY Pro ?
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Informacje o systemie:
Sony Bravia, Model KDL-46W905A
Wersja Oprogramowania PKG4.201EUA

Ps.
Czy przywracanie do ustawień fabrycznych może poprawić sytuację gdyby coś tam źle się wgrało ? Jak tylko wczoraj odpaliłem TV to sam krzyczał i zaktualizował fimrware
 

accu

New member
Bez reklam
Informacje o systemie:
Sony Bravia, Model KDL-46W905A
Wersja Oprogramowania PKG4.201EUA

Ps.
Czy przywracanie do ustawień fabrycznych może poprawić sytuację gdyby coś tam źle się wgrało ? Jak tylko wczoraj odpaliłem TV to sam krzyczał i zaktualizował fimrware

Witam uprzejmie ,

A co miałoby się stać złego? Jak automatyczne pobieranie oprogramowania(Automatic Software Download) jest Wł.(On) to
telewizor pobiera automatycznie oprogramowanie w trybie gotowości za pomocą połączenia internetowego lub za pośrednictwem anteny . Gdy zostanie pobrane nowe oprogramowanie po włączeniu telewizora na ekranie wyświetli się okno dialogowe aktualizacji , a po wybraniu opcji Zaktualizuj teraz(Update Now)telewizor przełącza się w tryb gotowości i następuje aktualizacja
oprogramowania . Można wybrać opcję Zaktualizuj później (Update Later). Aktualizacja zostanie
przeprowadzona później , po przełączeniu telewizora w tryb gotowości , a komunikat Oprogramowanie zostało
zaktualizowane(Software is updated) wyświetli się po kolejnym włączeniu telewizora .
HOME>Ustawienia>Wsparcie dla produktu>Informacje o systemie . Wyświetlone zostaną informacje takie jak numer seryjny i wersje oprogramowania .
Aktualizacja oprogramowania ->oznacza proces ręcznej aktualizacji oprogramowania telewizora
przy użyciu pamięci USB .
Pozdrawiam,:)
accu
:|
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Niby nic nie powinno się dziać, ale mam doświadczenie z telefonami, trzeba czasami po flashu zrobić wipe. U mnie jednak to nie pomogło dalej średnio to wygląda.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Z mojej strony mogę jedynie zaproponować ustawienia parametrów obrazu , które już wcześniej
zamieściłem na forum .

www.hdtv.com.pl/forum/942350-post181.html

Mogą być one punktem wyjścia do wypracowania swoich ustawień parametrów obrazu .
(Gain-wzmocnienie , Cutoff-przesunięcie.)Naturalny kolor skóry jest niedostępny , gdy Tworzenie
realizmu jest wyłączone . Priorytet szybkości wyświetlania jest nieaktywny w trybie Kino .

Jeżeli trafi się na dobry egzemplarz , to obraz po ustawieniu jego parametrów pod swoje preferencje , moim , skromnym zdaniem powinien sprawiać , że oglądający go będzie bardzo zadowolony .

Opcja Kino 2 jest dostępna do wyboru w Trybie obrazu , dopiero po wybraniu opcji Kino (Cinema)w
Wybór sceny .

Ustawienia do gier które można spróbować zastosować , trochę zmodyfikowałem i podałem w poście nr # 390 tego wątku . Nie skorzystałem z Motionflow - Impuls , który jest przeznaczony do gier . Natomiast 3D to dla mnie gadget . Opcja 3D(głębia obrazu 3D)wartość najlepiej ustawić na : 0 .
Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Dzięki za ustawienia, ustawiłem wg. Twoich wskazówek choć nie wiem czy będą one prawidłowe, ponieważ model 40" na inną chyba matrycę niż 46.
Będę musiał testować i ustawiać bo znudziło mi się już pakowanie telewizorów z powrotem do pudła. Trzeba jednak przyznać, że SONY w ciągu ostatnich lat regularnie zjeżdża z jakością w dół. Jedyne co widzę to kombinowanie z nazwami i numerkami dla zmyłki aby znowu sprzedać średni produkt za cenę wysokiej.

Choć jedno było fajne : 3 razy w ciągu miesiąca odpakowywałem swój nowy TV :D
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ja staram się nie zrażać początkowymi trudnościami i choć "po cichu" klnę , to staram się zawsze
"coś wypocić" . Cały czas równoległe korzystam z telewizora firmy Philips 32PFL9705H/12 ,
którego nazwałem pieszczotliwie "pchełką" , a którego polubiłem niezmiernie , oraz poznałem "jak zły szeląg" .
Powodzenia w w ustawianiu poszczególnych parametrów obrazu , aby otrzymać wyświetlany obraz zgodny ze swoimi preferencjami .:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry