Sony W829B vs Samsung H6700

tomke

New member
Witam,

przy wyborze mojego poprzedniego telewizora bardzo dużo dowiedziałem się z tego forum. Tym razem postanowiłem aktywnie włączyć się z dyskusję i zadać Wam parę pytań. Najpierw ankieta.

Odległość od ekranu? 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno z tyłu i z boku. Jest to parter ale okna na moim teraźniejszym telewizorze (plazma) dość mocno odbijają się
3. Jak duży jest pokój? Około 25 m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic Tx-p42s10
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Nie mam żadnego dekodera (nc+ czy polsat) i nie planuję. Jedyne co oglądam to zwykła telewizja HD po antanie (mieszkam blisko centrum Warszawy), seriale streemowane przez apple TV z komputera i sporo PS4
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: pół na pół
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej ze światłem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Ze względu na okna matowa. Mogę być trochę przewrażliwiony w tym temacie i może okazać się, że to nie jest tak istotne, moja plazma wyjątkowo mocno odbija wszystko.
11. Preferowana wielkość telewizora? 47-50"
12. Preferowana marka? Nie chcę Panasonica oraz Philipsa
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4, Apple TV, Komputer zebpośrednio po HDMI i amplituner (wyjście optyczne)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 15% Telewizja 55% Streem z Apple TV (1080p) 30% PS4 lub Xbox 360 (z czasem oczywiście coraz więcej PS4)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Tylko na wprost
17. Czy ważne jest wifi? Internet jest ważny, ale może być po kablu router jest niedaleko
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? ??? Nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Może
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Nie
22. Ma mieć 3D? Nie jest konieczne ale w tej cenie powinien mieć
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? Jeśłi to pozwoli mi pozbyć się mojej anteny zewnętrzenj to tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI dobrze jak by miał wyjście optyczne (OUT)
26. Jaki masz sygnał: PS4 - HD, TV - chyba HD i apple tv max HD
27. Ile programów HD? 4 (wszystko po antenie z Pałacu Kultury więc tak naprawdę ciężko powiedzieć czy to jest HD)
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć. Bardzo ważne, żeby pasował do uniwersalnego stojaka który już wisi
29. Rozdzielczość: raczej Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: brak laga grając w PS4, płynność obrazu, Miracast (mile widziany)
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5, w weekendy około 8
33. Jaka klasa cenowa ? Do 3600 zł

Zrezygnowałem z 4K. Wydaje mi się, że zanim ta technologia wejdzie do nas to minie dobrych 4-5 late a wtedy pewnie kupie nowy telewizor. Tak jak pisałem nie mam żadnego dokodera i jedyne co odbieram to streem z komputera (może jak będę miał mocniejszy komputer to pójdzie 1080p) i podstawowe kanały z anteny. Kupowanie w tej chwili telewizora 4K wiążę się z tego co czytałem z dużymi kompromisami (w budżecie do 4 tyś).
Zastanawiam się nad 2 modelami
1) KDL-50W829B - CENA ok. 3600 zł

ZA:
1) Czytałem same świetnie recenzje
2) Niski Input lag
3) Niby 50" ale zastanawiam się czy jak przesiądę się z 42" to nie będzie za duża różnica (na początku głowa mnie bolała od siedzenie przy 42" :D )

WADY
1) Czytałem że kabe zasilający ma adapter i jest krótki. Mój TV wisi na ścianie a szyna jest już zapełniona kablami i nie ma możliwości aby taki klocek zmieścił się tam. Ewentualnie rozumiem, że można dokupić dłuższy kabel do kostki
2) Mój znajomy kupił sony i mówił, że nie ma standardowego gniazda na uchwyt i musiał sporo się namęczyć aby powiesić go na swoim wieszaku.
3) Czytałem, że matryca jest pół odbijająca

Samsung UE48H6700 CENA ok 2900 zł
ZA:
1) Cena
2)
WADY
1) Znajomy kupił samsunga i miał 3 martwe piksele (ale sony chyba też używa paneli samsunga)


Mam kilka pytań
1) Czy dobrze rozumiem, że posiadanie wbudowanej anteny DVB-T pozwoli mi odpiąć moją antenę zewnętrzną do telewizora? Moja antena to Vivanco TVF 16
2) Rozumiem, że niedługo wyjdą nowe telewizory SONY Seria W85C/80C a AndoridTv. Czy warto poczekać?

Co byście mi radzili ?
 

Tomek89

New member
A ja pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zapytam inaczej, bo z Sony wyleczyłem się ze względu na multimedia chyba. Dziś widziałem jeszcze inny telewizor (dotąd byłem nastawiony na H6700). Był to model H6410 - powiem szczerze, że zależałoby mi na białym telewizorze ale nie kosztem sporo gorszej jakości. Tutaj natomiast na takich samych ustawieniach mimo braku Micro Dimmingu i mniejszego motion (400hz zamiast 600 hz) telewizor ten grał tak samo a nawet odcień skóry był bardziej naturalny- co sądzicie?
 

tom7

New member
też sporo o tym czytałem myślałem o tym sony jak i samsungu.
Teraz zamierzam nabyć samsunga 55H6400 właściwie to samo jak 6700... a cena lepsza.
Cena/jakość b. dobrze. Poczytajcie testy i opinie tego modelu.
 

jacekcy

New member
też sporo o tym czytałem myślałem o tym sony jak i samsungu.
Teraz zamierzam nabyć samsunga 55H6400 właściwie to samo jak 6700... a cena lepsza.
Cena/jakość b. dobrze. Poczytajcie testy i opinie tego modelu.

W przypadku SONY płacisz także za markę. Podobnie jak koledzy nie sądzę, aby nowe modele były tańsze. Zapewne każda z firm zrobi kilka kroków do przodu lub zanotuje wpadkę (jak np. SONY w rozmiarze 42 cali).
Jest oczywiste, że pod względem multimediów SONY pozostaje daleko w tyle do SAMSUNGA.
Choć lubię i cenię firmę SONY głównie za obraz, to po przetestowaniu w sklepach dla zabawy i hobby kilku różnych egzemplarzy oraz przeglądaniu tego forum chyba skłaniałbym się ku SAMOWI.
Raczej nic gorszego nie kupisz, a zawsze parę stów zostaje w kieszeni. Nie wiem czy warto przepłacać tylko za FIRMĘ.
 

gsl

New member
W przypadku SONY płacisz także za markę. Podobnie jak koledzy nie sądzę, aby nowe modele były tańsze. Zapewne każda z firm zrobi kilka kroków do przodu lub zanotuje wpadkę (jak np. SONY w rozmiarze 42 cali).
Jest oczywiste, że pod względem multimediów SONY pozostaje daleko w tyle do SAMSUNGA.
Choć lubię i cenię firmę SONY głównie za obraz, to po przetestowaniu w sklepach dla zabawy i hobby kilku różnych egzemplarzy oraz przeglądaniu tego forum chyba skłaniałbym się ku SAMOWI.
Raczej nic gorszego nie kupisz, a zawsze parę stów zostaje w kieszeni. Nie wiem czy warto przepłacać tylko za FIRMĘ.

Ja także uważam, że nie warto dopłacać do SONY. Tym bardziej, że jakość obrazu jest porównywalna, a w Samsungu masz zdecydowanie lepszy smart. Jeżeli chodzi o porównanie h6400 vs h6700 (w euro różnica 100zł) to moim zdaniem warto dopłacić, ze względu na tandetny design h6400 (podstawka jak do choinki i ta plastikowa, prześwitująca ramka która w rzeczywistości wygląda tragicznie)
 

collider

New member
Bez reklam
Ja także uważam, że nie warto dopłacać do SONY. Tym bardziej, że jakość obrazu jest porównywalna, a w Samsungu masz zdecydowanie lepszy smart. Jeżeli chodzi o porównanie h6400 vs h6700 (w euro różnica 100zł) to moim zdaniem warto dopłacić, ze względu na tandetny design h6400 (podstawka jak do choinki i ta plastikowa, prześwitująca ramka która w rzeczywistości wygląda tragicznie)

Mi sie tam akurat ta kurza lapa podoba. Jak widac kwestia gustu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warto dopłacić do Sony.
Ma lepsza czerń i głębię ekranu, lepszy dźwięk.
 

WuMike

New member
Bez reklam
W kwestii jakości obrazu Sony jest lepszy i tyle, a na pytanie, czy dopłata jest warta aktualnej różnicy w cenie musi sobie odpowiedzieć sam nabywca.
 

gsl

New member
Zdecydowanie warto dopłacić do Sony.
Ma lepsza czerń i głębię ekranu, lepszy dźwięk.

Testowałem oba w sklepie, jednocześnie, obok siebie i moim zdaniem w tym wypadku 'lepszy' obraz to już kwestia indywidualna.
Ktoś jeszcze korzysta z TV bez choćby średniej klasy kolumn stereo? Dźwięk z TV nie jest żadnym argumentem. 700 zł różnicy w cenie już tak (Można to np. spożytkować na kolumny i dźwięk będzie zdecydowanie lepszy niż ten dobiegający bezpośrednio z TV).
 

Tomek89

New member
A czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat porównania H6410 i H6700 ? W kwestii jakości obrazu (W 6410 brak MicroDimmingu i 600hz zamiast 400 hz) ? Bo jeśli chodzi o wykonanie to już widziałem, że ten pierwszy jest o niebo lepiej wykonany.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stające obok siebie wyraźnie wskazuje na Sony jeśli idzie o jakość obrazu.
Wszystko inne zawsze można dokupić.
 
Do góry