Sony W805 vs Samsung F6500 vs Panasonic Et60

sirmike1

New member
Witajcie,

Zamierzam nabyć może w ciągu tygodnia wreszcie jakiś tv do naszego mieszkania.
Jestem na forum już jakiś czas i na podstawie zasłyszanych tu opinii wybrałem w 2012r. tv dla mamy (Et5). Teraz przyszła kolej na telewizor dla mnie i dla żony.
Powtórnie zacząłem przeglądać to forum, czytać, porównywać. I im więcej czytam tym większy mam mentlik w głowie.
Jednakże biorąc pod uwagę finanse oraz to że telewizor to tylko jedno z urządzeń, które z żoną będziemy chcieli kupić musze patrzeć również i na portfel ;)
Wstępnie wyselekcjonowałem te 3 modele które wymienione są w temacie - wiem, że Sony jest droższy i tu musiałbym trochę nadciągnąć budżet a to zrobiłbym niechętnie.
Nie wiem na co się zdecydować....
Czytałem chyba wszystkie tematy dotyczące Samsungów z serii F od modelu 6400 w górę.... czytałem wątek i test o Panasoniku Et60 jak również o Sony W805.... I jak już się prawie decyduję to zawsze znajdę jakiś komentarz, który wywraca moje poglądy do góry nogami i jazda zaczyna się od nowa....
Nie wstawiam odpowiedzi na te kluczowe pytania, na podstawie których tu się pomaga dokonać wyboru z powodu takiego, iż u mnie sporo tych odpowiedzi by "na dwoje babka wróżyła" i nic by nie pomagały....

Weźmy np. 3D - testowałem i aktywne i pasywne....i każde ma dla mnie zalety i wady... Pasywne nie męczy mojego wzroku aż tak, okulary tanie i w dodatku nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu czy wymianie baterii - za to brak FullHD na pasywnych. Aktywne super jakość Full HD ale cięższe, droższe i jednak trzeba pamiętać o baterii.
I tak samo jest z wieloma innym sprawami....tv będę używał i w ciągu dnia i wieczorami przy zapalonym świetle ale również chciałbym cieszyć się niezła jakością obrazu przy zagaszonym świetle.... Podejrzewam że mam wymagania z zupełnie innej półki cenowej i być może nawet nierealne.
Ale z pewnością będzie oglądane na nim: sport, filmy przyrodnicze dokumentalne, filmy hd, ale również seriale, wiadomości - czyli praktycznie cały przekrój.
Osoby, które w moim mniemaniu są fachowcami i profesjonalistami podpowiedzieli mi jako rozwiązanie moich rozterek plazmę Panasonic TX-P50ST60. Poczytałem i faktycznie to tez jest rozwiązanie...ale wiecie jak to jest - jak ktoś przez kilka m-cy czytał i myślał wyłącznie o LED to teraz bardzo trudno szybko zmienić zdanie i zainteresować się PLAZMĄ.... co więcej aby być faktycznie przekonanym do zakupu musiałbym kolejne przynajmniej choćby 2 m-ce pośledzić tematy o plazmach a tego już nie zniosę....zresztą bardziej zona...która mówi żebyśmy wreszcie coś już kupili ;);)
Czy z tych 3 modeli nie patrząc na indywidualne potrzeby i uwarunkowania da się któryś polecić bardziej niż pozostałe? Biorąc sumę wszelkich plusów i minusów każdego z tych tv można wskazać "zwycięzcę" ?
Czy warto naciągać budżet do tego Sony - czy jako normalny użytkownik zauważę różnicę w jakości obrazu płacąc około 500-600 zł więcej w stosunku do Panasa i Samsunga?
Czy porównując stosunek cena/jakość lepiej ewentualnie brać Samsunga F6400 czy 6500 czy 6770 ? Bo jeśli różnice w obrazie minimalne to po co dawać choćby nawet te 100 czy 200 zł więcej.... Innych marek tv nie chcę brać pod uwagę.
Proszę poradźcie coś i ewentualnie z krótkim komentarzem....
 

tdx

New member
Bez reklam
zresztą bardziej zona...która mówi żebyśmy wreszcie coś już kupili ;);)

Ciekawie ile czasu potrzebujesz by podjąć bardziej życiowe decyzje...

A na poważnie to uważam że Twoja żona ma absolutną racje...

Nie patrz na 3D to tylko bajer który nie powinien w żaden sposób wpływać na finalną ocenę TV...

Z samsunga minimum F6500 bo F6400 to wcale nie to samo.

Natomiast W805/F6500/ET60 to już zbliżone do siebie modele...

Porównaj zalety matryc PSA z IPS wybierz to co dla Ciebie będzie miało większe znaczenie
 

sirmike1

New member
Co do bardziej życiowych decyzji to podejmuje je znacznie szybciej i bardziej zdecydowanie ;) ;)
Po drugie dla nas tv tak na poważnie wybieram dopiero jak dokładnie policzę jakiś 1 m-c i 3 tyg..... więc chyba nie jest źle ;)

Masz rację odnośnie 3D - napisałem o tym jedynie jako przykład....

Co do porównania matryc już to zrobiłem i problem w tym że ocena wg mnie jest gdzieś w środku.... każda ma plusy i minusy....

Piszesz, że te 3 modele są zbliżone.....czy zatem wg Ciebie warto dopłacać do Sony w stosunku do Panasonika ? Bo oba na IPS....Czy zauważę różnice w obrazie między nimi....?

Kusi mnie Samsung mnogością opcji...ale no właśnie....wg mnie tv powinien przede wszystkim mieć dobry obraz....
A co do Samsunga? Czytałem wszelkie wątki o serii F...ale. Czy F6500 czy F6770 - różnice bardzo małe...rzekłbym chyba nieistotne.... Żeby nie powiedzieć, że głownie o nóżkę chodzi ;) Ale jak już brać pod uwagę F6770 to czy przy okazji będzie lepiej z jakością obrazu ......?

Nie wiem dlaczego....ale czytając o każdym z tych tv...to panasonic wydaje mi się taki "najprostszy" i "najuboższy"...... może to kwestia tego że u mamy bawiłem się nie raz modelem et5 i chyba dużych różnic nie ma.....

Ciekawie ile czasu potrzebujesz by podjąć bardziej życiowe decyzje...

A na poważnie to uważam że Twoja żona ma absolutną racje...

Nie patrz na 3D to tylko bajer który nie powinien w żaden sposób wpływać na finalną ocenę TV...

Z samsunga minimum F6500 bo F6400 to wcale nie to samo.

Natomiast W805/F6500/ET60 to już zbliżone do siebie modele...

Porównaj zalety matryc PSA z IPS wybierz to co dla Ciebie będzie miało większe znaczenie
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
@sirmike1 , widziales ile gwiazdek jest przy kazdym z tych tv? :roll::);-) ,to daje do myslenia,:) testuj dalej , az bedziez pewny dalego modelu 100%:lol:
 

miro2778

New member
Mam ten sam dylemat. Forum śledzę pod tym kontem już ponad 2 miesiące. Na szczęście ja mam tv wiec nie mam tego pośpiechu. U mnie oprócz tych model co kolega napisał w grę wchodziły jeszcze philips 6008 oraz Lg 691 rozmiar to 47 cali. Będę śledził temat może się w końcu na coś zdecyduję ostatnio coraz bliżej jestem za 6008.
 

sirmike1

New member
Mam ten sam dylemat. Forum śledzę pod tym kontem już ponad 2 miesiące. Na szczęście ja mam tv wiec nie mam tego pośpiechu. U mnie oprócz tych model co kolega napisał w grę wchodziły jeszcze philips 6008 oraz Lg 691 rozmiar to 47 cali. Będę śledził temat może się w końcu na coś zdecyduję ostatnio coraz bliżej jestem za 6008.

Ja też mam tv: CRT 21 cali SONY ;););)
Mam o tyle łatwiej ;) że ja tych dwóch dodatkowych marek nie biorę pod uwagę....ale i tak wybór jednak trudny. W końcu tv nie kupuje się (mam nadzieję) na ok 2 lata tak jak jest to często u niektórych z kupnem komórki).
Czasem zazdroszczę ludziom, którzy nie czytają for internetowych :D
 
Do góry