Sony W8 i problem z połączeniem DVB-T - Pomocy!

trasek

New member
Witam..
Kupiliśmy z przyszłym teściem telewizor Sony z serii W8 (bodajże W829 - 42 calowy).
Kupiliśmy także antenę do podłączenia DVB-T - sygnał według urządzenia dołączonego do anteny uzyskujemy na poziomie 70-80%.
Mieszkamy około 19KM od nadajnika, lecz antena sygnał Ma..

Kanały u nas odbierane to 23, 33, 37.

Mamy w telewizorze dwa wejścia, jedno wkręcane do anteny, drugie starego typu wciskane.. Próbowałem podłączać pod dwa wejścia lecz sygnał uzyskiwałem jedynie na "Ustawienia Analogowe" .

Czy kanałów wyszukiwać mamy tutaj?
Na kanałach gdzie nasze odbierają sygnał jest na czerwono, na większości innych kanałów na zielono, nic nie znajduje..

Na ustawieniach cyfrowych w programowaniu ręcznym sygnał jest na poziomie 0%, sądzę że to chyba do odbioru satelitarnego, lecz tam są dwa typy do wyboru w ustawieniach cyfrowych, ustawienie telewizji cyfrowej i satelitarnej, więc całkowicie tego nie rozumiem..

Co mam począć?:hmm:

Panowie pomożecie, bo dwa dni z tym walczyliśmy i nic..

Jakim kablem mamy to podłączyć (pod które wejście), w antenie końcówka jest wkręcana oczywiście.

Co do anteny to jest tego typu :
DVB-T APACHE kierunkowa (nie mogę wysłać linku) - aukcja na allegro numer: 4487030622 - zakończona a chcę pokazać tylko co było kupione.

Wysyłam link abyśmy orientowali się co dokładnie jest na dachu zamontowane..


Dominik.
 
Ostatnia edycja:

piłsudski

New member
Witam,

wejście określane przez Ciebie mianem niewkręcanego to w pełni funkcjonalne wejście antenowe do modułu mpeg4 - cyzli telewizji naziemnej. Wejście wkręcane do wejście antenowe satelitarne. Aby podłączyć telewizję cyfrową naziemną należy posiadać na końcu kabla antenowego wtyk męski.

Telewizja cyfrowa naziemna charektyryzuje się tym, że ma bardzo wąski moment działania. TZn, w analogowej wystarczyło przesunąć antenę i obraz się poprawiał. W cyfrowej jest tak, że albo jest 1 albo zero, czyli działa, nie działa. Dodatkowo sam pasek jakości i mocy sygnału to zbyt mało parametrów aby dobrze ustawić antenę.

Bardzo ważną miarą jest bitowy współczynik błędu oraz MER, czyli jak bardzo cygnał który do Ciebie trafia jest prekłamany i czy dane nadmiarowe FEC są w stanie naprawić przekłamanie.

Napisz skąd jesteś i w jakim kierunku ustawiłeś antenę.
 
Ostatnia edycja:

piłsudski

New member
Antena jest zawieszoa na wysokości parteru, 1 piętra?
Miejsce w kierunku, którym patrzy jest obszar zabuowany innymi budynkami, drzewami? Czy widzisz prześwit i chociaż wysoką linię horyzontu?

Najbliższa Antena:
nadaje na kanałach 23, 35 i 37
Position: Lębork - Skórowo Nowe
GPS: 54°29'45.0"N 17°30'7.0"E
Region: Pomorskie
Altitude: 97 m
Height: 95 m

Kolejna, na wyższym maszcie znajduje się w kierunku Siemianic


MAPA zasięgu anteny z kanału 35 którego nie łapiesz.



A Ty łapiesz zasięg z wyższej anteny z naprzeciwka: kanał 33

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=8722
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Podłącz TV u kogoś kto ma antenę naziemną i działa mu telewizor. Będziedz przynajmniej wiedział czy to wina telewizora, czy anteny. Możesz też zrobić odwrotnie: podłączyć do swojej anteny TV działający na innej antenie DVB-T
 

trasek

New member
Antena jest powieszona praktycznie na dachu (dom jednorodzinny jednopiętrowy, więc powyżej 1 piętra). generalnie jest jednym z wyższych budynków i widać horyzont, sąsiad z boku ma podobną antenę, powieszoną w podobnym kierunku , niżej niż nasza.. Odbiera mu w jakiś sposób. Generalnie w całym domu rozprowadzone są kable antenowe , są porobione gniazdka. Próbowaliśmy na początek z korzystać z wyjścia z anteny cyfrowej, teraz zmieniliśmy na wyjście anteny analogowej (siatkowej - chyba dobrze zrobiliśmy? Wyjście w gniazdku antenowym podpisane jako TV). Oczywiście na złączce na strychu zmieniliśmy kable wyjścia anteny.

Najważniejsza kwestia na początek - w TV mamy szukać na wyszukiwaniu cyfrowym czy na wyszukiwaniu analogowym sygnału ?

Na analogowym jakiś sygnał jest, na naszych kanałach czerwony, na innych żółty - zielony.

Wydaje mi się, że powinniśmy szukać na wyszukiwaniu cyfrowym (tam jest tylko wybór kanałów, na analogowym jest dużo innych opcji, jak kanał, typ itd).


jacecky z tym może być problem, jedynie sąsiad ma DVB-T a nie jest on zbyt skory do współpracy, a nikogo w okolicy więcej nie ma co ma telewizję DVB-T.
 

piłsudski

New member
Wsadź kabel antenowy w Antena cable in które wygląda tak:
http://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/52477/g_-_-x-_-_-_52477x20140223220923_0.jpg

Sprawdź sygnał na kanałach które Ci podałem, 23, 35, 37 Poprzez wyszukiwanie kanałów cyfrowych .

Jeśli nie masz żadnych wskaźników mocy i jakości, to sprawdź na których masz jakieś paski. Moim zdaniem masz w złym kierunku ustawioną antenę, albo na instalacji występuje przesterowanie. Łapiesz kanał 33, więc musisz ją odwrotnie do ruchu wskazówek zegara przekręcić w kierunku południowego zachodu.

Poczytaj mapki zasięgu które Ci podałem.
 
Ostatnia edycja:

trasek

New member
Panowie rozwiązanie banalne.. Tłumienie gniazdka wyjściowego w domu, są one porobione w całym domu i to było przyczyną braku sygnału.. Sygnał jest na antenie wyśmienity, podłączyliśmy prosto z anteną z pominięciem gniazdka.. Znalazło wszystkie (chyba wszystkie) 24 kanały.
 

piłsudski

New member
A kto Ci robił instalacje i gniazdka? Budowlańcy czy elektrycy? A może sam? :)

Tłumnienność kabli jest podawana przeważnie w dB/100m, jak masz długi kabel i do tego źle zrobione gniazdko, to całkiem możliwe, że masz taki problem.
 
Ostatnia edycja:

trasek

New member
Nie ja robiłem instalację, mój przyszły teścio robił to i widocznie coś było nie tak, generalnie patrząc na samo gniazdko było dobrze zamontowane, ale tłumiło całkowicie ten sygnał dla dvb-t (dla telewizji satelitarnej nie tłumiło), póki co działa i obraz się nie zacina.
 
Do góry