SONY W755C listy kanałów i nagrywanie

vanishHD

New member
Jestem coraz bliżej zakupu tego TV i nurtują mnie jeszcze 2 kwestie:

- jaki jest min. pojemność pendrive'a lub dysku zew., aby TV nagrywał na niego programy?

- czy przełączając listy kanałów muszę za każdym razem wybierać rodzaj tunera (DVB-T / DVB-C) , czy są one ułożone jedna za drugą?
 

vanishHD

New member
Jestem po pomiarach w miejscu docelowym i proszę posiadaczy wersji 43 calowej o info ile cm jest od ekranu do stopki na przodzie oraz czy można zamontować stopkę odwrotnie (ze zdjęć wydaj mi się, że łuk przedni jest bardziej oddalony od TV niż nóżki z tyłu).
 

mario1p

New member
Witam.
Jest to pierwszy mój post, więc chciałem wszystkich serdecznie powitać.

Jestem od kilku dni posiadaczem Sony 50W755C.
Byłem przekonany , że będę mógł nagrywać (do późniejszego obejrzenia)
programy TV. Mam kablówkę UPC i dekoder (nie nagrywarkę).
Po podłączeniu HDD telewizor zaproponował zainicjowanie dysku (potwierdziłem operację). Dysk jest gotowy do zapisu, ale przy próbie zapisu niemiła niespodzianka:

- próbowałem nagrać audycję odbieraną przez wejście antenowe analogowe , dostałem komunikat że możliwe nagrywanie tylko sygnału cyfrowego

- próbowałem nagrać audycję odbieraną przez dekoder podłączony pod HDMI_2 , znowu dostałem komunikat że możliwe nagrywanie tylko sygnału cyfrowego

O co chodzi, co muszę zrobić żeby nagrać audycję TV odbieraną z kablówki UPC ???

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

żona już zaczęła krytykować mój nowy zakup :-((((
 
Ostatnia edycja:

vanishHD

New member
Może masz złą tablicę na dysku? Ma być MBR, a nie GPT (z tego co wyczytałem w necie).

Ja jeszcze przyuważyłem, że ponoć nie można jednocześnie nagrywać i oglądać TV. Prawda to?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Nagrywanie sygnału po HDMI z dekodera jest zawsze zabezpieczone i niemożliwe. Nigdy nie było możliwe. Nagrywanie w tym TV Sony jest możliwe tylko cyfrowego sygnału. Czyli jak masz podłączony sygnał analogowy do anteny to nie nagrasz. Wynika z tego, że Twoja kablówka daje sygnał analogowy. Na pewno można nagrywać programy z satelity, o ile ten TV ma wbudowany tuner satelitarny.
 

_Wrobel_

New member
Witam,

TV pozwala nagrywać programy, które nadawane są cyfrowo. Aby móc nagrywać programy z UPC musisz zaopatrzyć się w kartę CI+. Kartę taką wkładasz do TV. Po jej instalacji będziesz mógł odbierać kodowane kanały cyfrowe z UPC i je nagrywać bez potrzeby korzystania z dekodera.

Jeśli podłączysz kabel z UPC do TV (a nie posiadasz jeszcze karty CI+ to powinieneś odebrać kilka kanałów cyfrowych niekodowanych i przetestować nagrywanie.

Ja zamieniłem dekoder na kartę CI+. Koszt wymiany dekodera na kartę CI+ z wizytą technika to 50zł. Można też zamówić kurierem i samodzielnie zainstalować, ale jeśli tego ni robiłeś polecam technika.
 

Damaranus

New member
Odświeżam temat: czy moduł CI+ z UPC działa prawidłowo z W755C? Widziałem kilka postów o problemach z telewizorami SONY, UPC także nie wymienia tego modelu na swojej stronie, jest tylko W705C. Chętnie bym już pozbył się dekodera z którego i tak nie mam żadnego pożytku, a mocno się zastanawiam czy w ogóle nie przerzucić się na sam internet + kablówkę... z kabla :p
 
Do góry