Sony w755c czy coś innego

fixer45

New member
Witam, zastanawiam się nad zmianą tv w salonie. Tv chciałbym wziąć na raty 0%. Zastanawiam się głównie nad Sony w755c za 3600 zł. Tylko pytanie czy warto czy lepiej coś innego ? Może stary H6400 lub J6200?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 30m2 jest salon z kuchnią i jadalnią.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - od 1,70 do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, gdy jem przy stole to z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - bez znaczenia mam rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42LN5400
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Płynność, dobre kolory i ostry obraz.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Satelita nc+
10.Jakie urządzenia ? Kino domowe, blu ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - raczej nie, może jakiś youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska jakość obrazu, brak płynności
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3600
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
 

fixer45

New member
Rzadko zmieniam. Dobrze by bylo zeby wytrzymal z 5 lat. Na smart rv srednio mi zalezy najwazniejszy obraz, jakosc wykonania o wyglad. Jezeli juz to bedzie smart tv to obstawiam ze jakiegos youtuba ino odpale. Plusem dla mnie w sony ze jest ladniejszy od samsunga ale nie wiem czy warto tyle doplacac.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To powinieneś jednak brać model 4K i 100Hz:
- TCL 58S7806 za 3299 zł
- Philips 55PUS6561 za 3950 zł
Kalibracja gratis.
Inne firmy z nowych modeli w tej klasie mają modele 50 Hz.
 

fixer45

New member
Tcl nie do konca do mnie przemawia. A philipsa w tej cenie na raty 0% nie dostane. Wolalbym chyba mateyce va. Jak wypada 755c bez kalibracji do tego philipsa i jak po kalibracji?
 

fixer45

New member
Chyba zdecyduję się na sony w755c za 3500. Najbardziej spełnia moje wymagania. Niestety kiki nie masz go już na stanie to muszę zakupić gdzie indziej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spoko , ważne żeby CI extra grał.
Tylko jak lubisz aplikacje to za 3-4 lata nie poszalejesz i czeka Cię kolejna wymiana na telewizor który musi mieć 4K, 100Hz, HDR, VP9.
Za 3850 masz tylko Philipsa 55PUS6561 -który ma to wszystko już teraz.
Ale jeśli do kablówki tylko to Sony będzie extra !
 

fixer45

New member
Własnie głównie zależy mi na filmach z tv i blu ray. Aplikacje to taki mały dodatek. Jakby ten philips był na matrycy VA to myślę że może bym się skusił. No a 4k i tak różnicy nie zobaczę bo siedzę głównie w odległości 3m.
 

fixer45

New member
Gdzie człowiek nie zajrzy to wszędzie pisze żeby zobaczyć różnice między 4k a full hd nie można siedzieć zbyt daleko. Jak dobrze pamiętam dla 4k 55 cali odległość najlepsza to chyba do 2,5m.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tzw. Xbox Scorpio pojawi się na rynku pod koniec przyszłego roku. Raczej wątpliwe żeby uciągnął gry w Ultra HD, jeśli będzie zapewniał 1080p w 60 klatkach to będzie rewelacja. Jakiegoś śmiesznego upscalowania nie biorę pod uwagę.
Gry w prawdziwym 4k na konsolach pojawią się zapewne na PS5 lub Xboxie "Scorpio 2" za 3-4 lata.
Nie zmienia to jednak faktu, że kupno TV FHD obecnie, to trochę krok wstecz, no chyba, że ktoś ma mocno ograniczony budżet, to wówczas nie ma wyjścia.
 

fixer45

New member
Konsoli nie posiadam i raczej nie planuje jej zakupu. Na smart tv rez mi jakos mega nie zalezy. Najwazniejsze ogladanie filmow z satelity lub blu ray. A tabela dosc wyraznie polazuje ze przy mojej odleglosci nie bedzie roznicy czy fhd czy 4k. Jeszcze sie zastanawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli mają być głównie do oglądania filmów z kanałów telewizyjnych i bluraya to kasy na 100Hz i na fulhd spokojnie wystarczy i ten Sony będzie extra.
Jeśli telewizor kupujesz co 3-4 lata będzie super.
Jeśli nie będziesz dalej korzystać z aplikacji, Youtube 4K, Netflixa, serwisów internetowych z obrazami 4K, programów 4K które zaczną nadawać ( pokazali nowy system na IFA). Wówczas śmiało bierze Sony fullhd.

Ale jeśli telewizor kupuje raz na 7-8 lat ( taka jest też średnia europejska) to potrzebujesz model 4K i 100Hz z HDR.

I tu masz w klasie do 4,0 tyś zł tylko dwa modele :
- TCL 58 S7806
- Philips 55PUS6561

Inne firmy też mają nowe modele 4K i 100 HZ ale najtańsze z tych modeli to:
- Panasonic 58DX750 za 6350 zł
- Sony 55XD8505 za 5650 zł
- Samsung 55KS700 za 5950 zł
Jak zauważysz dopłata około 2 tyś zł.

Co zyskujesz kupując już dziś 4K ?
Dziś z sygnałów TV HD, bluraya , aplikacji internetowych , YT, Netflix - od razu masz ostrzejszy obraz z większą ilością informacji i większą dynamiką kolorów.
Natywne obrazy 4K od ręki na YT, XBOX ONE S- gry i filmy UHD, nagrania z coraz tańszych kamer 4K GoPro, zdjęcia z dowolnych aparatów 4K - które są bardzo tanie, nagrania i zdjęcia ze smartfonów w których od dwóch lat większość już ma 4K.

A za trzy lata - będzie dużo serwisów w jakości 4K które będą streamować gry, filmy w jakości 4K z HDR.

Jak kupisz fullhd na 7 lat to wszystko to Cię za jakiś czas ominie, a na ekranie zobaczysz tylko napis ten plik nie jest obsługiwany. Wówczas zawsz3e możesz skoczyć do sąsiada aby u niego zobaczyć extra film 4K z pednriwe. Bo sąsiad jako zapobiegliwy kupił 4K ...

Co ile lat wymieniasz telewizor ?
Czy stać Cię na dopłatę do lepszych modeli ?
Co jest dla Ciebie najważniejsze ?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
A Ja uważam że nie warto kupować 4K, przynajmniej tak małego jak 50-58 cali. Lepiej kupić o połowę tańszy FHD, a za 3 -4 lata w tej cenie co są 55 kupi sobie 70 cali. Przez te 4 lata będzie można cieszyć się telewizją. Miałem ten sam dylemat tylko w innym rozmiarze. Poza tym do tych 4 tys. są tylko 2 modele 4K czyli wybór pomiędzy żadnym a żadnym. Miałem do wyboru FHD 75 cali za 10 tys. lub 75 cali 4k za 19 tys. Wybrałem co wybrałem, a za 4 lata ja będzie naprawdę tego tak dużo że się nie obędzie to się kupi wtedy 4K, FHD pójdzie do pokoju do filmów. Ja osobiście lubię nowinki ale naprawdę bez niektórych można się obejść, a telewizor - umówmy się - głównie jest do do oglądanai programów i filmów, rzadziej do gier (mówię o tym w salonie), a jeszcze rzadziej do siedzenia i przeglądania Interii i tym podobnych. Od tego są tablety, pady, laptopy, palmtopy i wiele innych rzeczy. Poza tym w obecnych TV wszystko to można wrzucić na TV poprzez wewnętrzną sieć domową, więc naprawę nie widzę z tym problemów.
Pamiętam mój 1-szy zakup większego TV, padło na Sharpa LE60840, mówili, że nie SMART (coś tam miał, ale słabe) itd. Inni kupowali w tej klasie cenowej inne modele kosztem obrazu, ale SMART był- czyli LANS obecnych czasów! I co z tego? A to, że po dwóch dniach zabawy oglądali "gówniany" obraz na filmie z kiepską czernią, na meczach smużyło, banding, clouding itd. JA za to - z urządzeń zewnętrznych też rzucałem na TV i miałem, no ale SMART nie było.
No cóż- jak napisałem, przynajmniej dla mnie najważniejszy jest obraz, a to czy na TV nie odtworzę czegoś z serwisów w jakości 4K które będą streamować gry - zagram na komputerze.
Po drugie - Co zyskam kupując już dziś 4K ? Ano NIC !!
Aby zobaczyć dziś różnicę w ostrzejszym obrazie z większą ilością informacji i większą dynamiką kolorów (która nie wątpię że jest) z aplikacji internetowych , YT, Netflix - musiałbym mieć dwa telewizory obok siebie w salonie.
Nikt tak nie ma. Dzisiaj kupując bardzo dobry TV FHD i wieszając go na ścianie -bajka do filmów, więcej nie trzeba. Ja bym bardziej dzisiaj szedł w wielkość a nie w 4K.
To takie moje małe przemyślenia i wypociny. Spytajcie Armaning co lepsze - 4K czy wielkość :).
Życzę słusznych wyborów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry