Sony W509C czy W505C?

Nazir007

New member
Panowie
Czy warto dopłacać do modelu Sony KDL-50W809C - 300zł - w porównaniu z 50W805C?
805 ma motionflow 800Hz natomiast 809 - 1000Hz

To jedyna różnica jaką wychwyciłem.


Będę bardzo wdzięczny za komentarze.


P.S. Przepraszam za błąd w temacie. Oczywiście powinno być "W809C czy W805C?".
 
Ostatnia edycja:

Duszeek

New member
Mam Sony KDL-55W809C.
Padł po 2 tygodniach.
Serwis - do środy czekać aż go zabiorą - 2 tygodnie na rozpatrzenie czy to w ramach gwarancji + sama naprawa ...
Minimum miesiąc bez TV ...

Ty zanim kupisz - jeszcze się dowiedz, czy dosaniesz dany model i ile na niego będziesz musiał poczekać, bo z tym bywa różnie.

Hm, sam telewizor jak grał był oki - po wgraniu do niego kodi było rewelacyjnie do czasu aż padł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chodzi o płynność , warto dopłacić.
Jak będziesz niebieski masz dobrą ofertę i kalibrację gratis oraz możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
 

Duszeek

New member
Tylko zanim się zdecydujesz na tą gwarancję 5 lat [ dopłata ] - to sobie poczytaj, co ona daje w Polskich realiach oraz że sony nie ma przedstawicielstwa w naszym kraju.
Oznacza to, że wszelkie kwestie prawne rozstrzygane są w sądach w Anglii ...
 

Nazir007

New member
Chodzi o płynność , warto dopłacić.

Motionflow odpowiada za wygładzanie. Z lektury testów wynika, że nie należy tego nadużywać. Czy w związku z tym te 200Hz więcej które są tylko w oprogramowaniu jest tak istotne? Przecież nikt tak naprawdę nie używa tego nawet na 800Hz.


Panele (805 c oraz 809c) są identyczne natywne 100Hz - a te 800Hz czy 1000Hz trzeba przyjmować jako marketingowy chwyt.
 

arss

New member
Chodzi o płynność , warto dopłacić.
Jak będziesz niebieski masz dobrą ofertę i kalibrację gratis oraz możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.
Niema szans żeby się dopatrzył różnicy, ściema i tyle. Patrząc na oba jakoś nie widzę tego i nie tylko ja. A gwarancja to wielka kupa, lepiej nie rób sobie wstydu oferując ją.
 

radzio133

New member
Widze że trafiłem w dobre miejsce zastanawiam sie nad sony w809c i zastanawiam sie nad wykupem gwarancji na 5 lat naprawdę ta gwarancja to tylko taki pic?
 

Marky

New member
Posiadam kdl-50w756c , tv wyczesany oglądam f1 , piłkę nożną -bajka
Kodi +cda,zalukaj nic więcej nie potrzeba , może jakiś projektor muzyczny.
 

Marky

New member
Przed aktualizacją która była niedawno potrafił się zamulić i reset , a po nie pamietam kiedy był samoczynny reset.
 

Marky

New member
Youtube szukasz naciskasz i jest , ipla nie oglądam ale jak Tobie nie będzie pasować w systemowej appce to w kodi ściągasz wtyczki (dodatki) masz ilpe tvnplayer itp.
 

arss

New member
Widze że trafiłem w dobre miejsce zastanawiam sie nad sony w809c i zastanawiam sie nad wykupem gwarancji na 5 lat naprawdę ta gwarancja to tylko taki pic?

Ogólnie to co oferuje Sony w ramach gwarancji to kpina. TV może być naprawiany używanymi częściami w razie wymiany egzemplarza to możesz dostać używany bez podania ilości godzin jaką ma przepracowaną. I najgorsze że możesz dostać sprzęt ciut gorszy niż ten który miałeś i nie jesteś w stanie zaprotestować bo tak jak jeden z kolegów już pisał wszystko odbywa się w UK. Lepiej kupić gwarancję w innej ubezpieczalni, w sklepach RTV mają różne oferty a u nas wszystko załatwisz. Mam na sprzęt AGD i niestety byłem zmuszony już skorzystać z naprawy. Co do naprawy to przebiegło wszystko ok.
 
Do góry