Sony W4500 i JPEG z USB

Status
Zamknięty.

chrup

New member
Może ktoś wie jak zapisać JPEGa z Photoshopa tak, by telewizor umiał go przeczytać ze złącza USB???
W instrukcji napisali, że mogą być trudności z interpretacją pliku przetworzonego komputerowo - może trzeba EXIFa ciut zmienić? Tylko jak... ??? A może to nie tylko EXIF? Telewizor miał służyć również do oglądania zdjęć, a tu nic z tego (wszystkie zdjęcia mam obrabiane)...

Każda przeglądarka potrafi takie zdjęcia pokazać, tylko made by Sony nie - moim zdaniem duża niedoróbka firmy!!!
 
Ostatnia edycja:

chrup

New member
Hmmmm..... Wydaje mi się, że umiem używać PSa, natomiast nie wiem, czego spodziewa się przeglądarka Sony.
Masz coś może do dodania, ale w temacie postu?
 

chrup

New member
W święta było dużo czasu więc jakoś problem minąłem.
No więc:
- Nie udało mi się zmusić PSa do zrobienia JPG, którego Sony by umiało czytać:( , mimo wielokrotnych zmian ustawień zarówno w opcji Save as, jak i Save for Internet, prawdopodobnie EXIF tworzony przez PSa jest z nieznanych mi powodów niezjadliwy dla SONY...
- natomiast wymyśliłem obejście problemu:
1. zapis z PSa w formacie TIFF,
2. Konwersja na JPGa w innym programie. Z testowanych kilku najlepiej z tym poradził sobie NX Capture Nikona. (z innymi miałem problem z miniaturkami osadzonymi w JPGu - Sony ich nie widziało)
Na szczęście oba programy mają opcję (działającą:) ) przetwarzania batchowego, więc nawet mało roboty było, tylko trochę czasu kompowi to zajęło... (ok. 1000 zdjęć...)
Może ktoś znajdzie lepsze rozwiązanie...?
Jeszcze czekam na odpowiedź serwisantów z SONY - może coś dodadzą...

PS. Sony odpowiedziało, żeby nie używać w tym wypadku USB, a podłączyć komuter "używając technologii DLNA przy pomocy kabla sieciowego"... Na to to i sam wpadłem, ale nie chciałem mieć plączących się kabli...
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry