Sony W lub Z (może X), 5500 (chyba), ale nie do telewizji

OmniModo

New member
Witajcie. Pytałem już o mój problem na ogólnym, ale chyba muszę zawęzić moje pozukiwania do Soniaków ...
Na Panasach w ogóle się nie znam, Toshiba nie ma nic dobrego w 40-stkach , a Sharp z 40 cali tłucze jedynie LE (matryca z połyskiem, która odpada na moje warunki pokojowe)
Pozostaje jedynie wybierać wśród Sony, a konkretnie dwóch modeli :
40W5500 lub 40Z5500
Inne wersje rozmiarowe odpadają. 37 to oczywiście za mało (mam teraz) , a 42 stanowczo za dużo. Niestety 40 to nie przekraczalna bariera ( i tak zasłoni jedną szafkę, ale co tam wygląd mebli, liczy rozmiar :) )
Wszystko fajnie, tylko przeraża mnie Input Lag
Z opinii na forum wynika, że jest to odczuwalna bolączka , a w moim przypadku (zero oglądania telewizji) to może być duża niedogodność

Mój TV 90% sygnału otrzyma z komputera (stacjonarny PC) i konsol x360/ps3 (obie po HDMI) oraz DVD (komponent), natomiast pozostałe 10% to będzie obraz z dźwiękiem pochodzący z nagrywarki DVD (SCART/EURO)
Nie oglądam telewizji więc sygnał z eN-ek , kabli czy innych cyfr mnie nie wzrusza ...

W mojej konfiguracji sygnał audio z większości urządzeń leci osobno światłowodem do amplituner'a , więc nie chciałbym doznać efektu opóźnienia obrazu w stosunku do dźwięku ...
Cena w okolicach 5000 więc z 40" mogę wybrać pomiędzy W5500 a Z5500 tylko bardzo mnie niepokoją uzyskane informacje o dużym Input Lag w tych modelach ...
Z tego co wyczytałem na forum to tryb Game albo PC wyłączają większość zaawansowanych procesów obróbki obrazu , ale pomimo tego telewizory nadal lagują, znacznie mniej ale odczuwalnie ...

No i rodzi się pytanie - dlaczego mam prawie 1 kilo zeta dokładać do wersji Z skoro i tak będę nagminnie wyłączał te ulepszenia za które Sony każe sobie płacić w nowym modelu ...
A może pomimo braku (wyłączonych) ulepszeń (BE3 / 200Hz) obraz i tak okaże się lepszy w Z-tkach niż w serii "W" ?

W5500 ma tylko 100Hz i "stary" przetwornik BE2 co raczej upraszacza obróbkę i zmniejsza opóźnianie ... teoretycznie ...
A może się mylę ... ? Może inna marka albo Sony z serii X ?

Ktokolwiek pomoże ktokolwiek coś wie dokładniej ... ? :blagam:

copy.png
favicon.ico
 

Ares78

New member
OmniModo napisał:
W5500 ma tylko 100Hz i "stary" przetwornik BE2 co raczej upraszacza obróbkę i zmniejsza opóźnianie ... teoretycznie ...
A może się mylę ... ? Może inna marka albo Sony z serii X ?
W przypadku w5500 masz ten sam procesor obrazu co w z5500 czyli be3, input lag nie jest duży, ale dla nałogowych graczy wiadomo im mniej tym lepiej. Nie myślałeś nad z4500? Tam opóźnienia spowodowane obróbką obrazu mieszczą się w przedziale 0-10ms czyli niezauważalne.
 

OmniModo

New member
Hello.
Fenksy za odpowiedź-podpowiedź
Faktycznie jeszcze raz poczytałem działy o serii W i Z (uff!)
i wynika z nich, że Z4500 ma bardzo niski InputLag, co bardzo mnie ratuje

Ale sporo postów podkreślało z kolei wyraźnie lepszą jakość obrazu w 5500 od poprzednika, czyli 4500
Szczególnie chodziło o smużenie i czerń, czyli też ważne dla mnie parametry ...
Stać mnie na 5 i pół kilko a będę zmuszony zakupić 4 i pół ?

Czy są duże różnice w jakości pomiędzy 4500 i 5500 dla sygnału HD, gier oraz SD z DVD ? (sygnał telewizji cyfrowych mnie nie interesuje)
Nie mam jak wypróbować naocznie , a w poniedziałek dokonuję ostatecznego zakupu.. Koniec tego czekania, od 2 tygodni jestem w ogóle bez telewizora ...

Może jednak nabyć 5500 i szybko zmieniać amplituner (też ma swoje latka i w dobie narastającej konsumpcji to aż niedopuszczalne :) )
na taki model który pozwala skorygować opóźnienia ... czy to w ogóle jest dokładnie zmierzalne i wykonywalne ? czy tylko tak mniej-więcej, na oko ( a raczej ucho-oko) ?
Jaki AV ma tego typu ustawy z gatunku Onkyo lub Yamaha (innych marek nie akceptuję) , ma ktoś może już skonfigurowane opcje niwelujące lagi ?
Podkreślam - nie interesuje mnie Input Lag pod kątem gier (np.strzelanek lub tych online) tylko możliwe braki w synchronizacji dźwięku z obrazem, jeśli sygnał audio leci osobnym torem (nie po HDMI jak wideo) np. optycznym bezpośrednio do ampli z pominięciem odbiornika TV
Zresztą to w grach też się objawi, szczególnie tych muzycznych jak Guitar Hero czy Hero DJ ...

Wysłucham każdego pomysłu (z góry dziękuję) ,
proszę pisać, czas ucieka
 
Do góry