Sony W 4000(50Hz) czy Toshiba RV 555(100Hz)???pomoc na wagę złota, proszę piszcie!!

Marek27BB

New member
Jestem przed nowym zakupem LCD po oddaniu mojego Sharpa DH65E do sklepu po uznaniu przez Sharp Polska zwrotu sprzętu lub kasy z powodu pewnej wady ...obudowy..po raz 2.
Chce kupić coś na poziomie sharpa lub lepszego i dlatego zainteresowałem się Toshibą RV 555 oraz Sony W4000. Nie wiem co wybrać, co jeszcze poza tymi modelami godne polecenia. proszę piszcie swoje sugestie, będe wdzięczny i na pewno napiszę o swoim wyborze.
 

Ares78

New member
Nie chce narzekać, ale za mało informacji podałeś, przez co ciężko cokolwiek powiedzieć. Powiedz do jakich zastosowań będziesz korzystał z TV: oglądanie filmów na blu ray, czy też raczej dvd, czy telewizor będzie wykorzystywany do konsoli etc. Odległość od ekranu, ile osób zazwyczaj korzysta naraz, naświetlenie pokoju... Dopiero wtedy będzie można cokolwiek doradzić.
 

Marek27BB

New member
cd.

Podaj jakie masz warunki i jakie potrzeby ? pokój 20m2 na poddaszu dobrze oświetlony
Jak odległość od ekranu? 3,5 do 4m
preferowana marka ? Sony, Sharp, Toshiba
jaka klasa cenowa? 3000-3500zl (w sklepach int)
jak słońce świeci w pokoju?świeci od południa, Tv na ścianie wschodniej jak narazie
jaki sygnał podłączony ? N-ka przez HDMI, DVD przez HDMI, przyszłośc blu-ray
czym podłączony?HDMI
czy siedzisz na prost telewizora czy również z boku ? na wprost
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
Ma stać czy ma wisieć ? stac
jaki masz telewizor obecnie ? DH65E miałem ale oddalem na reklamacji
co Cię wkurza w telewizorach ? nienaturalne kolory, słaba czerń, (dzwięku nie potrzebuje zabójczego bo mam kino domowe )
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji ? Sport, muzyka, discowery,itd, tvp1, tvp 2 , TVN, inne z N-ki
Jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder N-ki, DVD, może czasmi konsola(rzadko)
Oglądasz przy włączonych światłach ( raczej nie)
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
Ja kupiłem na koniec Stycznia 40W4220 (jeszcze się na gwarancję 5lat załapałem), za 3200zł.
Też rozważałem Sony i Sharpa. Sharp odpadł bo w 42'' to był stary model, bez DVB-T MPEG4 i wielu systemów które mają już 32'' Sharpy. Czytałem na tym wątku, że Sharp wyprzedaje linię 42'' bo na przełomie luty, marzec ma się pojawić nowy model w tej wielkości (rzeczywiście w marketach ciężko trafić na 42'' Sharpa), a nawet na stronie Sharpa model 42'' nie miał oznaczenia AQUOS. Miałem poczekać na nowy model ale zdecydowałem się na Sony.
TV bardzo dobry, uważam że do 100hz w 40W4500 nie warto dopłacać.
Mam PS3 podłączone i nie widzę żadnych rozmyć na szybkich scenach. Po skalibrowaniu i wyłączeniu wszystkich ulepszaczy obraz w SD z Aster jest OK. Na wątku o 40W4000 jest zamieszczona tabelka optymalnych ustawień - bardzo przydatna.
Mam tylko jedną uwagę: ten rodzaj technologi matrycy stosowany przez Sony ma pewną cechę - bardzo dobre kolory, oraz czerń - ale trzeba obraz oglądać na wprost. Jeżeli staniesz pod kątem 45stopni do TV to obraz wyblaknie. Ja mam kanapę na wprost i tylko tak mogę oglądać więc dla mnie jest OK, ale ostrzegam bo wiele osób kupiło i potem psioczyło na Sony że ma słabe kąty. Taka cecha technologii, każda ma wadę, trzeba wybrać najlepsze dla siebie.
 
Ostatnia edycja:

Marek27BB

New member
bardzo duzo słyszałem o zjawisku Cloudingu, które pokazał Kiki w teście W4000 i W 4500. chodzi o taie pamu jak chmury białe przy ogladaniu TV gdy jest ciemno i np pokazywany jest czarny czy ciemy obraz. jak to spostrzegasz?
 

cyber78

Member
Bez reklam
Marek27BB napisał:
bardzo duzo słyszałem o zjawisku Cloudingu, które pokazał Kiki w teście W4000 i W 4500. chodzi o taie pamu jak chmury białe przy ogladaniu TV gdy jest ciemno i np pokazywany jest czarny czy ciemy obraz. jak to spostrzegasz?
Clouding to cecha charakterystyczna dla technologii LCD, i każdy LCD to ma, tylko czasami niezauważalne. Niestety panele LCD w technologii stosowanej przez Sony są bardzo mocno narażone na uwidocznienie tej wady.

W moim przypadku jest niewielki clouding w prawym dolnym rogu ekranu, ale jest on widoczny tylko i wyłącznie jak nie wyświetlany jest żaden obraz, jak przełączę na źródło sygnału np HDMI2 a tam nic nie jest podłączone. Wtedy ekran jest czarny, ale że LCD bierze najwięcej prądu na czarnym to obraz ten jest taki lekko siwawy i wtedy widać cloudin. Natomiast jak np lecą litery w filmie na czarnym tle, albo gra ma czarny obszar, albo na planszach kalibracyjnym nie widać tego cloudingu a obraz jest czarny, prawie jak smoła.
Z opinn innych posiadaczy Sony wynika, że ten efekt może się zmniejszyć po wygrzaniu się matrycy - kilka tygodni używania w domu. Niektórzy twierdzą, że 'wymasowują' te miejsca szmatką i efekt cloudingu się zmniejsz (jakoś ja w to nie wieżę), albo tzw leżakowanie, czyli położenie TV matrycą do dołu (też nie wieżę) - te dwie metody raczej działają jak placebo, albo TV się wygrzał w tym czasie. Generalnie tylko w wygrzewanie daję wiarę.
Jako posiadacz tego TV stwierdzam, że clouding podczas oglądania TV jest niezauważalny.
 
Ostatnia edycja:

merks

New member
cyber78 napisał:
Ja kupiłem na koniec Stycznia 40W4220 (jeszcze się na gwarancję 5lat załapałem), za 3200zł.
Też rozważałem Sony i Sharpa. Sharp odpadł bo w 42'' to był stary model, bez DVB-T MPEG4 i wielu systemów które mają już 32'' Sharpy. Czytałem na tym wątku, że Sharp wyprzedaje linię 42'' bo na przełomie luty, marzec ma się pojawić nowy model w tej wielkości (rzeczywiście w marketach ciężko trafić na 42'' Sharpa), a nawet na stronie Sharpa model 42'' nie miał oznaczenia AQUOS. Miałem poczekać na nowy model ale zdecydowałem się na Sony.
TV bardzo dobry, uważam że do 100hz w 40W4500 nie warto dopłacać.
Mam PS3 podłączone i nie widzę żadnych rozmyć na szybkich scenach. Po skalibrowaniu i wyłączeniu wszystkich ulepszaczy obraz w SD z Aster jest OK. Na wątku o 40W4000 jest zamieszczona tabelka optymalnych ustawień - bardzo przydatna.
Mam tylko jedną uwagę: ten rodzaj technologi matrycy stosowany przez Sony ma pewną cechę - bardzo dobre kolory, oraz czerń - ale trzeba obraz oglądać na wprost. Jeżeli staniesz pod kątem 45stopni do TV to obraz wyblaknie. Ja mam kanapę na wprost i tylko tak mogę oglądać więc dla mnie jest OK, ale ostrzegam bo wiele osób kupiło i potem psioczyło na Sony że ma słabe kąty. Taka cecha technologii, każda ma wadę, trzeba wybrać najlepsze dla siebie.
Witam!
Czy mógłbyś mi podesłać mi swoje ustawienia do tego TV na sygnale Astera. Czy odbierasz SD cyfrowy czy analogowy z tej kablówki.
Ja ustawiam swój 40W4500 i ciągle coś mi nie pasuje tak do końca. Co do kątów to się zupełnie z kolegą zgadzam. Idealnie jest na wprost, ale podstawa jest obrotowa i to trochę pomaga przy zmianie pozycji z której oglądamy. Zauważyłem również iż przy dobrym sygnale, np. DVD oglądając z kąta nie ma aż tak znacznego pogorszenia obrazu jak w przypadku sygnału standardowego z kablówki. Co do cloudingu to jako takiego od początku nie miałem, jedynie jaśniejsze podświetlenia matrycy w rogach. Jest to widoczne jedynie w zupełnie ciemnym pomieszczeniu i przy włączeniu nieaktywnego wejścia sygnału np. HDMI2, AV1. Nie jest moim zdaniem możliwe zauważenie tego zjawiska podczas demonstracji w sklepie ponieważ jest tam najzwyczajniej w świecie za jasno. U mnie jeżeli zostanie zapalona lampka nocna to już tego efektu nie widać zupełnie.
 

Sych

New member
Kurcze, na clauding można tafić w każdym LCD. U mnie był delikatny, ale wyleczył się. Są sposoby na likwidacje tego "zjawiska" u większości to pomaga. Poczytajcie sobie forum. Kupując przez sklep internetowy, zawsze masz opcje zwrotu. Kupując w sklepie, zawsze możesz dogac się ze sprzedawcą na gwarancje rozruchową. Jak nie będzie pasowało, to wymieni. Zresztą, jeżeli clauding jest bardzo widoczny, serwisy wymianiają, a żadko zdarza sie taki, gdzie przeszkadza w oglądaniu. Też o tym było na forum. Moim zdaniem, nie ma co z tym przesadzać.
Co do 2 metod, dziwne są, ale niektórym pomagają...
Co do 100Hz, jestem zdania, że warto dopłacić. Jakiej by firmy nie kupować, 100Hz przydaje się, różnicę widać. Do tego w W4500 jest tryb Theatre, dla mnie fajna sprawa.

 

Ares78

New member
Marek27BB napisał:
bardzo duzo słyszałem o zjawisku Cloudingu, które pokazał Kiki w teście W4000 i W 4500. chodzi o taie pamu jak chmury białe przy ogladaniu TV gdy jest ciemno i np pokazywany jest czarny czy ciemy obraz. jak to spostrzegasz?

Hmmm jeśli tak bardzo boisz się cloudingu który zazwyczaj absolutnie nie przeszkadza przy oglądaniu, graniu etc. to zamów przez internet masz bodajże 10 dni na zwrot (pokrywasz wtedy jedynie koszty przesyłki). Co do zdjęć to nie są za bardzo miarodajne (wyolbrzymiają- polecam zrobić w nocy zdjęcie swojemu monitorowi, przy zgaszonym świetle i z czarnym wygaszaczem ekranu :) )

cyber78 ha i tu Cię zaskoczę delikatne masowanie newralgicznych miejsc jak najbardziej pomaga nie wszystkim, ale u kumpla się sprawdziło.

edit
Hmm ktoś mnie uprzedził
 
Ostatnia edycja:

Marek27BB

New member
cd

dzięki, fajnie ze ktoś odpisał ale nie ma żadnej info który bardziej polecacie. pytałem o wybór. teraz juz mam trzy do wybrou.

1. Sony 40" W 4000
2. Toshiba 37" lub 42" RV 555
3. JVC 42" S90

tego ostatniego bardzo mi poleca Kiki.

piszcie proszę. dzięki
 

cyber78

Member
Bez reklam
Sych napisał:
Do tego w W4500 jest tryb Theatre, dla mnie fajna sprawa.
W modelu 40W4000 też jest tryb Theatre.
Generalnie te modele różnią się tym, że 40W4500 ma 100hz , a 40W4000 ma Virtual Dolby i BBE ViVA- dotyczy dźwięku.
Ja mam zdanie, że 100hz to jednak pewien chwyt marketingowy, w niektórych sytuacjach trzeba wyłączyć MotionFlow aby pozbyć się artefaktów.
Ja subiektywnie stwierdziłem, że nie będę dopłacał.

Co do wyboru TV to ci nie pomogę, nie testowałem ich. Napisałem tylko moje spostrzeżenia po wyborze Sony, mam nadzieję że pomogły.
 

cyber78

Member
Bez reklam
merks napisał:
Witam!
Czy mógłbyś mi podesłać mi swoje ustawienia do tego TV na sygnale Astera. Czy odbierasz SD cyfrowy czy analogowy z tej kablówki.
(...)
Mam Aster analogowy i taki pseudo cyfrowy Motoroli podpięty po SCART (na tym cyfrowym obraz jest gorszy niż na analogu, taki zamglony, mleczny).
Polecam te ustawienia:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Settings/
a tutaj wytłumaczenie dlaczego :
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/Calibration/
- tak skalibrowano na sprzęcie profesjonalnym do kalibracji.
Oczywiście każdą sztukę powinno się kalibrować oddzielnie, ale ustaw te parametry i sam troszeczkę poprzestawiaj według własnego uznania, ja zrobiłem niewielką modyfikację pod PS3. Ustawiłem Standard podobnie jak w linkach, a pod PS3 skalibrowałem na ustawieniach obrazu Żywy - i sobie przełączam.
Polecam jeszcze tą tabelkę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=2349&d=1231187531 - zrobił ją nagdob
 

cyber78

Member
Bez reklam
meduza88 napisał:
to postaw w4000 i 4500 i pusc np. szybko lecace napisy to zauwazysz roznice 100hz
Pewnie tak, ale czy warto 700-900zł dopłacić żeby się napisy szybko lecące nie rozmazywały? Ja się obawiałem, że pod PS3 będą problemy przy szybkich scenach, np jak obracasz głową dookoła siebie, ale nie widzę na żadnej grze problemów.
A dla sygnału SD pewnie wyłączyć trzeba 100hz - artefakty.
Ale gdybym miał kupę kasy to kupił bym z 200hz, wtedy napisy na końcu filmu byłyby ZAJEB...

No i mam ten komfort, że u mnie w domy stoi w salonie tylko jeden TV i być może nie widzę tej różnicy.
Pozdrawiam
 

Sych

New member
cyber78 napisał:
W modelu 40W4000 też jest tryb Theatre.
Generalnie te modele różnią się tym, że 40W4500 ma 100hz , a 40W4000 ma Virtual Dolby i BBE ViVA- dotyczy dźwięku.
Ja mam zdanie, że 100hz to jednak pewien chwyt marketingowy

40W4000 nie ma theatre
http://www.sony.pl/comparison/kdl40w4000k/kdl40w4500aep

Wiesz nazwa 100Hz z marketingiem owszem, ale i tak ta technologia nadaje dużej płynności ruchu, jest to widoczne. Ja tego nie wyłączam, różnica podoba mi się. Już były rozmowy na ten temat, kwestia gustu...
 

Marek27BB

New member
cd.

Koledzy przekomarzacie sie czy 100Hz czy nie a nikt nie pisze o JVC czy Toshibie, co lepsze czy np 37"Tosi RV 555 100Hz czy JVC S90 50Hz (chyba, nie pisze) czy 50 Hz Sony W 4000. na W 4500 nie mam kasy. wiec odpada. bardzo chwala w testach tego JVC S90 ale jak czytam parametry na stronie to sie obawiam. teraz wiekszosc ma kontrast statyczny ok 2000, dynamiczny 20 tys i wiecej podaja(zalzy od firmy) a ten JVC ma dynamiczny 7500:1 a statyczny 1500:1. jak to jest cholera?ma super czern podobno, czystosc, płynnośc i to przy takich parametrach. miałem DH65E parametry 20000dynamiczny, statyczny nie wiem i czerń nie była jakas powalajaca.

czy 42" to nie za duzy TV do pokoju 20m2 i odleglosc siedzenia max 4m?

jak z gwarancja JVC w Polsce?ktoś narzekał?
 

IGBT

New member
czy 42" to nie za duzy TV do pokoju 20m2 i odleglosc siedzenia max 4m?

Ja bym powiedział i pewnie wielu się zgodzi, że 42'' do takiego pokoju i takiej odległości to stanowczo za mało. Jeśli tylko do TV to może może być ale do filmów DVD/BR to malutko.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Sych napisał:
40W4000 nie ma theatre
http://www.sony.pl/comparison/kdl40w4000k/kdl40w4500aep

Wiesz nazwa 100Hz z marketingiem owszem, ale i tak ta technologia nadaje dużej płynności ruchu, jest to widoczne. Ja tego nie wyłączam, różnica podoba mi się. Już były rozmowy na ten temat, kwestia gustu...
Czy chodziło ci o to: BRAVIA Theatre Sync? Jeżeli tak, to w 40W4000 jest .

Marek27BB - może załóż taki sam wątek w innych działach które cię interesują i poczytaj co użytkownicy tamtych TV ci napiszą.
 

Marek27BB

New member
BR=blu-ray? no teraz mam taki układ w pokpju ze siedze 3,5m. czyli co 42 to tak w sam raz, czy nawet wiekszy moze byc? mialem 37" i wydawal mi sie dosyc duży:) a jak z tym JVC porównując do sony W4000 i Toshiby RV555?ludzie mało pisza nie wiem czemu:(

a jaka różnica czy oglądam TV czy DVD? odległośc ma wpływ?why?
 

Imgath

New member
Marek27BB napisał:
Koledzy przekomarzacie sie czy 100Hz czy nie a nikt nie pisze o JVC czy Toshibie, co lepsze czy np 37"Tosi RV 555 100Hz czy JVC S90 50Hz (chyba, nie pisze) czy 50 Hz Sony W 4000. na W 4500 nie mam kasy. wiec odpada. bardzo chwala w testach tego JVC S90 ale jak czytam parametry na stronie to sie obawiam. teraz wiekszosc ma kontrast statyczny ok 2000, dynamiczny 20 tys i wiecej podaja(zalzy od firmy) a ten JVC ma dynamiczny 7500:1 a statyczny 1500:1. jak to jest cholera?ma super czern podobno, czystosc, płynnośc i to przy takich parametrach. miałem DH65E parametry 20000dynamiczny, statyczny nie wiem i czerń nie była jakas powalajaca.

czy 42" to nie za duzy TV do pokoju 20m2 i odleglosc siedzenia max 4m?

jak z gwarancja JVC w Polsce?ktoś narzekał?

Marek , nie zwracja uwagi na to co pisza , bo kazdy producent ma inne urzadzenia do pomiatu , wiec róznia sie . Radze zamów sobie w sklepie internetowym ( poszukaj fime gdzie mozna odebrac osobiscie ) sprawdz telewizor a poznej go zrwóć i nastepny :) ja włąsnie tak zrobiłem z paroma telewizorami i pozostałem na Soniaku 32w4210
 
Do góry