Sony vs Samsung vs Sharp

sebasoltys

New member
Witam wszystkich, czytam forum juz od kilku dni i codziennie zmieniam dezyzje jaki tv kupić, mam więc nadzieje, że doradzicie mi jednoznacznie co wybrać

jaki sygnał ? zwykła telewizja antenowa, za jakiś czas coś w HD, ale głównie ps3
jaka odległość od ekranu ? ok. 3m
jakie urządzenia do podłączenia? kino domowe (bez HDMI), PS3, później tuner HD
jaka klasa cenowa? 3500 +-300zł

Zastanawiałem sie nad następującymi modelami
-Sony 40" LCD Bravia KDL-40D3500 (problemy ze smużeniem?)
-
Samsung 37" LCD LE37A656 (zaletą jest 100hz)
-Sharp LCD TV Full HD 37" LC37X20E (podobno problemy z bandingiem)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb zdecydowanie Sharp 37 X 20 . Jeśli obawiasz się bandingu sprawdź przed zakupem. Ale z Twojej oferty zagra najlepiej.
 

sebasoltys

New member
dzięki kiki, mam tylko pytanie dlaczego Samsung 37" LCD LE37A656 mimo najlepszych parametrów z tej trójki nie został polecony? ma słabą matryce? czy tak ogolnie lepiej sie trzymać z dala od samsunga?? sam nie wiem bo parametry mowia co innego
 

martinno

New member
sebasoltys napisał:
dzięki kiki, mam tylko pytanie dlaczego Samsung 37" LCD LE37A656 mimo najlepszych parametrów z tej trójki nie został polecony? ma słabą matryce? czy tak ogolnie lepiej sie trzymać z dala od samsunga?? sam nie wiem bo parametry mowia co innego

o wasnie ! dlaczego nikt na tym forum nie poleca Samsungów ?
 

Jedras

New member
Kolega wyzej wspomnial o skalerach, w SD i przy slabym sygnale Samsungi graja niezbyt dobrze, co innego w HD i przy podlaczeniu konsoli
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest tak jak piszą inni. Jest jak inni denerwują się taką jakością w domu. A sklepie sprzedawca opowiadał że miało być tak pięknie / a nie jest/.
Poczytaj opisy i testy porównawcze. W HD - super , ale w SD słabo. Ale jeśli chcesz experymentować - decyzja należy do Ciebie. Podałem Ci dobrą ofertę i wystarczy że zamówisz prezentację a w domu to sam się przekonasz kto miał rację.
 

martinno

New member
kiki napisał:
jest tak jak piszą inni. Jest jak inni denerwują się taką jakością w domu. A sklepie sprzedawca opowiadał że miało być tak pięknie / a nie jest/.
Poczytaj opisy i testy porównawcze. W HD - super , ale w SD słabo. Ale jeśli chcesz experymentować - decyzja należy do Ciebie. Podałem Ci dobrą ofertę i wystarczy że zamówisz prezentację a w domu to sam się przekonasz kto miał rację.

czyli do domowych warunków, sygnał z kablóweczki w 90%, od 2,5 do 3,5m od TV, różne pory oglądania i LCD 32” do 3000tyś zł mogę znaleźć coś lepszego niż ten Samsung A551 ??

 
Ostatnia edycja:

martinno

New member
Albo inaczej, by nie zakładać nowego tematu a ten jest taki jaki bym sam założył :) to tak:


Jakie masz warunki - wielkość pokoju? – 21m2
jaki sygnał? - kablówka
jaka odległość od ekranu? – miej-więcej od 2,5 do 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? - nic specjalnego, zwykłe dvd
jaka klasa cenowa? - do 3tyś
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? – z tym różnie, ja tylko wieczorem, ale inni domownicy w dzień, więc tak 50% na 50%
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okna na południowy-wschód
ile osób zasiada przed telewizorem? - Zwykle dwie, jedna siedzi 2,7m od TV druga 3,4m
Jaki masz ulubiony program? - Eurosport ;) TVN, Discovery
jaki masz telewizor? - Miałem 21” Philipsa z lat 90tych
Ma stać czy wisieć? - stać

Dotychczas ukierunkowałem sie na Samsunga A551 lub wyżej juz wymieniony 656, prosił bym o rade co mogę jeszcze zobaczyć ciekawego w 32"

edit:
cały dzień dziś czytałem czytałem czytałem… aż szef mnie opierniczył że zamiast pracować to się głupotami zajmuje… mądrala ma w domu 52cale… ;) pyzatym byłem w MM i Saturnach w Avansie i Eeuroagr… co sklep to oczywiście inna propozycja, mój wybór się ostro zawęził, kupiłem dostęp do testów ;) i od razu darowałem sobie Samsunga 656, zastanawiam się mocno nad R3500 a D44… Kiki help J
 
Ostatnia edycja:

babo1

New member
samsung

Kurcze a juz mialem zamiawiac a656 - nawet okazalo ie ze nie ma bo ida jak swieze bułeczki w poznaniu... Mam tuner z wyjsciem componentowym ogolnie odbieram cyferke i polsat czasem jakies zagraniczne. CZy wtedy tez obraz bedzie słaby??Trudno teraz wybrac, samsung ma 100hz i to mnie przekonywalo a teraz to sam nie wiem... CO do tunerów DVB-T orientuje sie ktos czy rozkoduja MPEG-4 ??
 
Do góry