SONY vs SAMSUNG 65.

Big-Apple

New member
Gdybyście mieli wybierać między tymi markami
Zważywszy na to jak Samsung uznaje gwarancje kurzu.

Jaki byście znaleźli model konkurencyjne do tego SONY

TELEWIZOR SONY KD-65XD8505 4K X1 ANDROID 5 LAT GW (6388057025) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TELEWIZOR SONY KD-65XD8505 4K X1 ANDROID 5 LAT GW (6388057025) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pytanie wyłącznie informacyjne. Obie marki mają smartTV na pełnym wypasie.

Chodzi o HDR no i Quantum DOT. Nie jestem zainteresowany OLEDEM.
 

marrik

New member
Dziwnie postawione pytanie, "wybierać między markami"?
Sam musisz sobie odpowiedzieć czego potrzebujesz.
Sam niedawno miałem problem jaki TV wybrać i byłem prawie pewien że po moim poprzednim samsungu nigdy nie kupię już następnego samsunga.
Byłem wręcz pewny że będzie to Sony ale niestety przy oglądaniu i zachowalaniu przez sprzedawcę telewizor się zawiesił i tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka pomogło.
Poza tym andek nie działał płynnie więc podziękowałam.
Z powodu andka podziękowałem także philipsowi. Został Panasonic ale był bez pvr, więc musiałem się przeprosić z samsungiem, bo LG w ogóle nie wchodził w grę.
Kupiłem kolejnego samsunga i nie żałuję, nic się nie wiesza, działa płynnie no i ma funkcje których nie znalazłem w innych TV.
Kup taki, który bardziej Ci pasuje a na pewno będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten telewizor jest za 7999 zł - więc 2 tys zł taniej niż na Allegro.
Oczywiście zawsze możesz zapłacić drożej jak chcesz.
Ale jak się zalogujesz w klubie HDTV to masz jeszcze do super ceny kalibrację profesjonalną gratis.
 

Big-Apple

New member
Dziwnie postawione pytanie, "wybierać między markami"?
Sam musisz sobie odpowiedzieć czego potrzebujesz.
Sam niedawno miałem problem jaki TV wybrać i byłem prawie pewien że po moim poprzednim samsungu nigdy nie kupię już następnego samsunga.
Byłem wręcz pewny że będzie to Sony ale niestety przy oglądaniu i zachowalaniu przez sprzedawcę telewizor się zawiesił i tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka pomogło.
Poza tym andek nie działał płynnie więc podziękowałam.
Z powodu andka podziękowałem także philipsowi. Został Panasonic ale był bez pvr, więc musiałem się przeprosić z samsungiem, bo LG w ogóle nie wchodził w grę.
Kupiłem kolejnego samsunga i nie żałuję, nic się nie wiesza, działa płynnie no i ma funkcje których nie znalazłem w innych TV.
Kup taki, który bardziej Ci pasuje a na pewno będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Pytanie nie jest dziwne bo to tak samo jak z marką samochodów konkurencja BMW też przecież jest.

U mnie także odpada Philips nie kupuje ichnego Ambilight nie rusza mnie to.
Panasonic poszedł już na OLEDY całkowicie ignorując LCD bardzo słabe modele 2016.
LG trzyma się ostro IPS a ja chce VA .
SONY nigdy nie miałem ale także korzystałem ze sprzedawcą bo przyniosłem sobie pena z klipem 4k i nie potrzebnie bo ten klip już był w systemie no ale od razu na początku nie halo bo pena nie wykrywał trzeba było 3 razy wkładać. Sprzedawca podsumował krótko Android i jemu także się nie podobał.
Mnie PVR nie interesuje bo nie lubie zintegrowania czyli nagrywanie przez pna w TV. Ja nagrywam coś w nocy to tuner za mnie to robi .

Samsung ma w naszym kraju największy marketing i najlepiej się sprzedaje.
Ma najwięcej razem z SONY Smartv

To może zapytam inaczej. Jak sprawa z tzw DSE i Bandingiem czy to jest widoczne? Samsung nigdy w tej sprawie nic nie robił. Modele Samsunga w przeciwieństwie do SONY bardzo długo są dostępne. A Sony jak coś wyprodukuje to po pewnym czasie znika i potem zostaje wycofane.
Samsung także ma Quantum DOT.

W zasadzie TV to raczej z przeznaczeniem dla rodzinki osoby 60+ obecnie korzystają z Plazmy a wiadomo jakie tam są wspaniałe kolory.

Czy zdaje się czasem Samsung ma obecnie najmocniejszy procek z pośród wszystkich modeli 4k?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wspaniałe kolory dla 60+ będziesz miał bez wątpliwości na wszystkich nowych modelach. Po kalibracji - miodzio.
Sony częściej wymienia modele bo ciągle coś dopracowuje.

Na razie opisałeś modele, ale nie podałeś jakie masz warunki , jakie masz oczekiwania i co muszą spełniać aby nieść Ci radość.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Big-Aplle z tymi słabymi Panasami w roku 2016, to chyba kiepsko odrobiłeś pracę domową (czytaj nie dokonałeś rozeznania rynku). Jeśli jeden z najlepszych TV na rynku LED model DX900 jest wg Ciebie słaby, to nie mam więcej pytań....:)
Nawet w niższej klasie cenowej Panas ma świetny model DX750/DX780.
Jeśli można pisać o marce, która "olała" segment LED w 2016 r., to może to być firma LG, której tegoroczne modele wg mnie zwyczajnie są słabe. LG poszło zdecydowanie w OLED i z tym się mogę zgodzić.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zakup Panasa i tak się wiąże z koniecznością zakupu zewnętrznego odtwarzacza multimediów pod HDMI 2.0a z funkcją smart i wsparciem dla HDR-a, więc jeśli tylko Panas obniży ceny modeli DX750/780, to będzie bardzo dobrym wyborem.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Niestety panasy od 2015 roku nie odtwarzają dts. Firefox os " martwy". Słabo to wygląda multimedialnie.

Wysłany z Google Nexus

Zakup dobrego odtwarzacza zewn. ze smartem rozwiązuje problem DTS-u jak i multimediów (np. HiMedia Q5 Pro za ok. 675 zł). Tyle, że ceny na Panasy 58DX750/780 nie są obecnie atrakcyjne w obliczu konieczności wyłożenia dodatkowej kasy na player.
 

xalen86

New member
Czyli jeżeli dla kogoś najważniejszą rzeczą jest jakość obrazu (a tą panas 58DX750/780) ma świetną to i tak opłaca się kupić ten model wraz z odtwarzaczem ? Cena około 7k wtedy, czy w tej cenie da radę wycisnąć z czegoś tą samą lub nawet lepszą jakość obrazu z multimedialnymi funkcjami w jednym ? (max 60 cali)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czyli jeżeli dla kogoś najważniejszą rzeczą jest jakość obrazu (a tą panas 58DX750/780) ma świetną to i tak opłaca się kupić ten model wraz z odtwarzaczem ? Cena około 7k wtedy, czy w tej cenie da radę wycisnąć z czegoś tą samą lub nawet lepszą jakość obrazu z multimedialnymi funkcjami w jednym ? (max 60 cali)

W mojej ocenie jakość obrazu na Panasie jest naprawdę dobra, lepsza niż na Sony XD8505. Warto jednak poczekać na spadek cen na Panasa. W niedzielę model 58DX780 był w promo w jednym ze sklepów za 6198 zł, a model 58DX750 był w ubiegłbym tygodniu w cenie 5990 zł w komputroniku.
Z innych opcji możesz zaczekać na promo na Sony 55XD9305 - był niedawno w cenie 6578 zł. Jeśli coś większego, to masz Samsunga 60KS7000 w promocji w neonecie za 6399 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony był w tej cenie - ale był promocja się skończyła, teraz kosztuje 7399 zł z kalibracją. Chyba że wjedzie Ci 65" 4K , 100Hz , HDR, VP9 - to masz Philipsa 65PUS6521.
 
Do góry