Sony vs LG

jakstaw

New member
Witajcie! Obecnie mam samsung 55mu6472 i chciałbym wymienić na coś 65 cali do 4 tysięcy.
Zastanawiam się najbardziej nad dwoma modelami:
sony kd-65xg8596
oraz
LG 65SM8600.

W Obecnym samsungu mam pilot którym moge sterować soundbarem, dekoderem nc+.
Oglądam dużo seriali na netfliksie w wieczornych porach. Z Obecnego jestem zadowlony jedyny powód zmiany to chęć większego.
Z tego co Widziałem to LG ma pilota którym wszystkie te urządzenia obsłużę, natomiast sony ma zwykłego pilota bez tej multifunckji.
Widząc w sklepie sony i lg obok siebie. Sony zdecydowanie wygrywał jasnością i kolorami w porównaniu do LG. Nie mam zielonego pojęcia co obecnie brać pod uwagę. Który TV byłby lepszym wyborem? TV zmieniam co 2-3 lata.
Co byście wybrali? Niestety innych modeli pod uwagę nie biorę miał być początkowo qled q67 ale widząc w sklepie jego kolory odpuściłem.
Pozdrawiam!
 

Lechu1956

New member
W sprawie obsługi jednym pilotem muszą wypowiedzieć się posiadacze najnowszych modeli Sony. Pół roku temu Sony w ustawieniach dodało funkcję konfiguracji dekodera telewizji kablowej i satelitarnej jednym pilotem. Jak to działa, to nie mam pojęcia. Inną forma jest korzystanie z modułu ci. Ja 9 lat korzystam z takiego modułu i nie narzekam.
 

jakstaw

New member
Moduł Ci niestety odpada. Mam multiroom. Myślałem o tym. Pozostaje opcja konfiguracji. Głównie zalezy mi na tym, że jak kliknę Power włączy się TV, dekoder i soundbar jednocześnie tak jak w przypadku mojego Samsunga.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Tak naprawdę nie masz żadnego porównania. Musiałbyś porównać je w domu w różnych warunkach oświetlenia i na różnych materiałach.

SONY 65XF9005 zagra dużo lepiej od każdego z nich, a różnica w cenie to tylko/aż 900 zł. Przemyśl to.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z tych dwóch to SONY. Jednak skoro oglądasz dużo filmów to polecam abyś zastanowił się nad PANASONIC 65GX810/830. Bardzo zacny TV. Poczytaj o nim.
 

jakstaw

New member
Z tych dwóch to SONY. Jednak skoro oglądasz dużo filmów to polecam abyś zastanowił się nad PANASONIC 65GX810/830. Bardzo zacny TV. Poczytaj o nim.

Właśnie najbardziej przemawia do mnie Sony ale nie będę mogl jedynym pilotem sterować soundbarem i dekoderem tak jak teraz. Panasonic mimo racji, iz jest dobry niestety do mnie nie przemawia.
 

Lechu1956

New member
Ja też miałem kiedyś multiroom. Jeden moduł od operatora , a drugi prepaid. Mniejsza ilość kanałów na drugim module prepaid mi nie przeszkadzała. Obecnie mam dwa moduły prepaid bez żadnej umowy z operatorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobry modele i sprawdź do Twoich potrzeb :
- TCL 65C715
- 65 PUS7304
- TCL 65EC780
- LG 65UK7550
- TCL 65EP680
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i pakiet gratisów dodatkowo.
LG i TCL masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to Ci wyślę cały program.
I podaj proszę ile masz max kasy ?
 
To jest bardzo dobry tv. Jedynie co może być problemem to że aktualizacje do android'a przestaną spływać. Tylko w pewnym momencie każdy producent daje sobie spokój ze starszymi modelami.
 

jakstaw

New member
Czyli między tymi trzema, ten (xf9005)!wychodzi najlepiej względem jakości obrazu?
Na internecie widziałem, że ma IR Blaster, czyli sterowanie dekoderem będzie możliwe.
Obecnie jest tam android 8 i TV ma status EOL.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Kupiłem niedawno XF9005 ale w 55 calach i telewizor jest świetny, android mi trochę przeszkadza bo wolę dużo bardziej WebOS ale obraz wszystko rekompensuje, czerń jak na LCD jest super, lokalne wygaszanie działa bardzo dobrze, HDR dobry, w tej cenie to killer i chyba nic lepszego się nie kupi.
 

jakstaw

New member
Kupiłem niedawno XF9005 ale w 55 calach i telewizor jest świetny, android mi trochę przeszkadza bo wolę dużo bardziej WebOS ale obraz wszystko rekompensuje, czerń jak na LCD jest super, lokalne wygaszanie działa bardzo dobrze, HDR dobry, w tej cenie to killer i chyba nic lepszego się nie kupi.

Sprawdzisz mi jedną rzecz?
https://www.youtube.com/watch?v=c3YQ-3SWfgo
https://www.youtube.com/watch?v=ZxdvXxBwbpE

To rozjaśnianie przy napisach jest obecne?
 
Do góry