Sony vs Denon _ modele 2013

Groven26

New member
Zastanawiam się pomiędzy amplitunerem Sony DH 1040, a Denonem X2000.
Głośniki jakie planuje podpiąć do ampli to - Taga Harmony Tav 606 + sub 120.



Wie ktoś z was może czy Sony DH 1040 ma menu w języku polskim? Podobno wszystkie modele Denona na rok 2013 mają polish menu, co jest dużym plusem. W Sony natomiast podnieca mnie to że jest bogato wyposażony (wypasiony na maxa) 8 wejść i 2 wyjścia HDMI, systemem interpolacji do formatu 4K (denon też to ma) i wbudowaną technologią Wi-Fi! Pod tym względem Denonik wysiada. Kolejny plus jaki przemawia za Sony to taki, że mam telewizor Sony HX750, konsole Sony Playstation 3, a więc wszystko chodziłoby po SYNC MENU z jednego pilota, generalnie cały sprzęt Sony :) Ale z drugiej strony Denon to Denon.. mistrz stereo i chyba generalnie mocniejszy na wyjściu jest od Sonego. Wygląd Denona też bardziej odpowiada mi. Ten wyświetlacz z dużymi znakami na przednim panelu jest zajebisty. Sony wyświetlacza praktycznie nie ma.. Bo trudno to "coś" nazwać wyświetlaczem. Z daleka (z sofy na której siedzę około 3 metry od telewizora) byłoby praktycznie nie widoczne.. Czekam na wasze propozycje :grin:
 
Denon mistrz stereo? Ale wśród ampli czy w ogóle?
Pytam bo miałem kiedyś wzmak Denona (trzeci model od dołu - kosztował 500DEM) i kichowaty był. Zero emocji, stereofonia bardzo kiepska, przy nieco bardziej złożonych utworach scena się zlewała i dźwięk stawął się męczący...
Sony miał kumpel - Sony STR DB 840 Qs - kilka lat temu kosztował chyba z 2 tysie. Kumpel podjarany kinem domowym... w stereo okazał się ten amp jeszcze gorszy od mojego denona - grał sucho, głucho i bez "powietrza". Dźwięk jak łańcuchem przywiązany do kolumn... Moim zdaniem do porządnego dźwięku trzeba albo topowe modele denona (piekielnie drogie) albo serię ES Sony i to też nie wszystkie modele...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy;
- amplitunery w muzyce szału nie robią
- w tym przedziale również (moze 5-7 tys, choć i takie zagrają gorzej od wzmacniacza stereo za 2 tys)
- uogólniając Denon jednak lepiej wypada od Sony (brzmieniowo)
- Chcąc zauważalnie poprawić audio nalezaloby zainwestować najpierw w lepsze kolumny

Groven, Ty już masz te kolumny, czy to na razie teoria? Ile możesz przeznaczyć na amplituner? Jakie masz pomieszczenie, jakiej muzy słuchasz?
 

jurkas74

New member
Mam prośbę do administratorów, żeby napisali jakiś post albo wybrali go z już napisanych i przypięli go na forum w odpowiedzi na te wszystkie pytania: " Słucham 80% muzyki jaki amplituner AV kupić?" a odpowiedź jest jedna ŻADEN i nieważne czy kosztuje 2000 czy 4000 PLN. Ludzie jak myślicie po co DENON, MARANTZ, ONKYO itp robią wzmacniacze stereo skoro wg was ich amplitunery AV są wszystkomające i wszystkogrające. A potem jest płacz, bo poszedł jeden z drugim do kolegi ze starym Rotelem i jak to gra a mój cudny, błyszczący z Audyssey XT500 brzmi płasko.
Podsumowując: jeśli słuchasz codziennie muzyki i raz w tygodniu obejrzysz jakiś film kupuj sprzęt stereo a jeśli dużo oglądasz i czasami słuchasz muzyki w MP3 to kup ampli AV i dobre słuchawki do muzyki.
 

Groven26

New member
Groven, Ty już masz te kolumny, czy to na razie teoria? Ile możesz przeznaczyć na amplituner? Jakie masz pomieszczenie, jakiej muzy słuchasz?

To narazie teoria, zakup w sierpniu :) na amplituner max 2,5 tys. Czyli obydwa te Ampli się mieszczą w tym przedziale. Pokój 20 metrów kwadratowych. Muza elektroniczna w szczególności Techno, Trance, gdzie jest dużo basu i wysokich tonów (vocal).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam prośbę do administratorów, żeby napisali jakiś post albo wybrali go z już napisanych i przypięli go na forum w odpowiedzi na te wszystkie pytania: " Słucham 80% muzyki jaki amplituner AV kupić?" a odpowiedź jest jedna ŻADEN i nieważne czy kosztuje 2000 czy 4000 PLN. Ludzie jak myślicie po co DENON, MARANTZ, ONKYO itp robią wzmacniacze stereo skoro wg was ich amplitunery AV są wszystkomające i wszystkogrające. A potem jest płacz, bo poszedł jeden z drugim do kolegi ze starym Rotelem i jak to gra a mój cudny, błyszczący z Audyssey XT500 brzmi płasko.
Podsumowując: jeśli słuchasz codziennie muzyki i raz w tygodniu obejrzysz jakiś film kupuj sprzęt stereo a jeśli dużo oglądasz i czasami słuchasz muzyki w MP3 to kup ampli AV i dobre słuchawki do muzyki.

Zgoda, ale po ochach i achach, jak to pięknie gra ampli za 2 tys. człowiek wyobraza sobie niewiadomo co a potem jest rozczarowanie. Również mysle, ze osób, które wcześniej wybiorą się na odsłuch jest niewielka część. Jeśli nie mieli porównania to pewnie twierdzą, ze gra super. I tak przyjdą następni z tym samym pytaniem.

To narazie teoria, zakup w sierpniu :) na amplituner max 2,5 tys. Czyli obydwa te Ampli się mieszczą w tym przedziale. Pokój 20 metrów kwadratowych. Muza elektroniczna w szczególności Techno, Trance, gdzie jest dużo basu i wysokich tonów (vocal).

To może inaczej, ile możesz przeznaczyć na zakup kolumn 5.1 wraz z amplitunerem. Dobierzemy coś bardziej sensownego.
 
Ostatnia edycja:

Groven26

New member
To może inaczej, ile możesz przeznaczyć na zakup kolumn 5.1 wraz z amplitunerem. Dobierzemy coś bardziej sensownego.

Sugerujesz kolego, że zestaw nie jest sensowny? Dlaczego? Moim zdaniem w tym przedziale cenowym nic lepszego nie wyrwę! Kasy mam 4 tyśki.

Denon AVR-X2000 + Taga Harmony TAV-606 v3 TSW-120 (4 tysiące u Blackninja w promocji)
ewentualnie
Sony DN 1040 + Taga Harmony TAV-606 v3 TSW-120 (około 4 tysięcy u znajomego w SonyCenter)

 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych dwóch zestawów wybrałbym ten z Denonem. Do 4k masz jeszcze: Denon 2113/X2000 + Jbl Loft System 5.1, Denon 1713 +Jbl Studio 1 Cinema Pack (trochę powyżej 4K), Denon 1713 + Monitor Audio MR6+MR1+MRC (bez suba myślę że za 4,5k do wyrwania u blackninja). W tych zestawach co podałem mogą być zamiennie inne amplitunery np. Yamaha 673, Onkyo 515.....
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Paweł już wszystko napisał. Black ma najlepsze ceny, ale denon vs sony zdecydowanie denon. Można jeszcze zainteresować się Dali Concept, Lepiej dolozyc na kolumny, i ciut zjechać z amplitunera. Czemu akurat te tagi i nowa serdia ampli? Placisz niepotrzebnie za nowość, gdzie starszy model o tych samych parametrach będzie tanszy.
 

jurass

Banned
Wszyscy polecają Denona, no bo wiadomo... przecież to Denon, a nie jakieś tam ble Sony, które najwyżej do zrobienia Walkman'a się nadaje. Z drugiej strony zawsze polecacie decyzję na podstawie odsłuchu. A czy ktoś słyszał tego Sony? Albo tego Denona? Bo sprzętowo DH 1040 nokautuje X2000.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z Krzyskiem trzeba najpierw by było kupic lepsze kolumny to raz, po drugie jaki to niby denon mistrz stereo, kolego nie pisz takich rzeczy bo ludzie majacy naprawde amplitunery które sa dobre w stereo szoku dostana... po trzecie żaden amplituner do 4-5 tys nie zagra dobrze w stereo.... i jaki to by nie był... a tym bardziej ze z regoly ludzie bluray podlaczaja za powiedzmy 1000 -1500 zl wiec to kolejny powod dla którego taki zestaw nie może dobrze brzmieć w stereo. I jak ja mialbym kupować to kupiłbym denona, a nie sonego ale na pewno kolumny lepsze...
 

WiTT

New member
Bez reklam
po trzecie żaden amplituner do 4-5 tys nie zagra dobrze w stereo.... i jaki to by nie był...
a chcesz się założyć że się da? spójrz w mój zestaw, idz i posłuchaj a potem przeproś :p

a tym bardziej ze z regoly ludzie bluray podlaczaja za powiedzmy 1000 -1500 zl wiec to kolejny powod dla którego taki zestaw nie może dobrze brzmieć w stereo.
powiem dosadniej... nie pierd*l, bo już się rozkręcasz strasznie ostatnio. :-x Mój BD niczym nie ustępuje oddzielnemu CD, które stoi obok. I założę się że Cambridge Audio czy Arcam mają podobnie. Więc proszę Cię, nie chrzań, bo już nie można Twojego lekceważącego tonu wypowiedzi czytać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszyscy polecają Denona, no bo wiadomo... przecież to Denon, a nie jakieś tam ble Sony, które najwyżej do zrobienia Walkman'a się nadaje. Z drugiej strony zawsze polecacie decyzję na podstawie odsłuchu. A czy ktoś słyszał tego Sony? Albo tego Denona? Bo sprzętowo DH 1040 nokautuje X2000.

Ja nie polecam Denona bo to Denon tylko dlatego, że słyszałem kilka modeli i mi ich dźwięk odpowiada. X2000 nie słyszałem bo to świeży model, ale myślę że nie odbiega znacznie od poprzedników. Sony nie miałem okazji słuchać - po prostu nie mam przekonania do tej marki jeśli chodzi o amplitunery - mam telewizor i blu Sony. Co rozumiesz, że DH1040 nokautuje sprzętowo X2000? Miałeś okazje porównywać?
 

jurass

Banned
Mówiąc sprzętowo mam na myśli specyfikację i wyposażenie. Te dane są przecież dostępne. Nie wiem z czego mają zrobione panele czołowe i gałki.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam Denon 1713 i do tego zestaw kolumn Roth Audio Oli 30 z subem i napiszę tak...bardzo mi się podobało jak to grało dopóki nie miałem porównania u kolegi. Po tym zdarzeniu cały zestaw wymieniam ale jeszcze nie wiem na co? W sobotę mam umówione odsłuchy więc może będę mądrzejszy (w co wątpię :) )
 

sKUBAniec

New member
Kupiłem ostatnio STR-DN1040 i kolumny Taga Harmony TAV-606 v3 + TSW-90. Mam pokój 15m2. W Stereo dźwięk jest na tyle suchy, że muszę mieć pod ręką butelkę wody mineralnej żeby nie uschnąć. W kinie również te kolumny zawodzą.

Czytałem wiele recenzji tego amplitunera, ludzie się nim zachwycają, że jako amplituner do kina domowego brzmi perfekcyjnie. Pewnie dlatego, że nie podłączyli do niego tych kolumn.

Muzykę zacząłem słuchać jako multi stereo bo w Stereo nie da się wytrzymać. Choć muszę przyznać, że na moim poprzednim zestawie również wysokie tony były suche. Może mój pokój nie stanowi dobrego środowiska dla zestawu audio.

Oglądałem film z DTS-ES Discrete, wrażenia bardzo dobre, choć uważam, że za rok wymienię kolumny, bo wysokie tony mi nie pasują. Poza tym jak na tak mały pokój amplituner za silny. Nie wykręcam go wyżej niż do volume 35 bo bym ogłuchnął. A można chyba do 100 dojechać.

Cofam to co pisałem o suchości. Właśnie czytałem jedną z recenzji na whathifi i natrafiłem na fragment, który mnie zainteresował:

"You’ll be urged to select a post-calibration add-on (EQ settings such as Full Flat, Front Reference, and Engineer are available), but we chose to turn all the additional processing off"

Od początku ustawiłem Engineer. Po ustawieniu na Off suchość ustąpiła. Także polecam amplituner, ale głośniki do tego bydlaka i tak lepsze powinny być. Ja raczej wymienię w najbliższym czasie na małe, bo na pokój 15m2 wybranie dużych głośników było głupotą. I tak w ustawieniach zmieniłem na small :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry