Sony Vegas 11 HD

fransua

New member
Gucio a co w tym dziwnego. 64bit system to dzisiaj nic wielkiego. W7 64bit OEM ok 400 zł kosztuje. Robią program do edycji wideo więc z natury powinien być 64 bitowy. Lecą w kulki i nic więcej. Leniwi zdziercy.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio a co w tym dziwnego. 64bit system to dzisiaj nic wielkiego. W7 64bit OEM ok 400 zł kosztuje. Robią program do edycji wideo więc z natury powinien być 64 bitowy. Lecą w kulki i nic więcej. Leniwi zdziercy.

Wszystko co piszesz to święta racje, gdyby nie to ze piszesz bzdury.


Jako doświadczony programista, wiesz zapewne, że wykonanie wersji 64 bitowej od 32 bitowej różni sie jedybie ustawieniem kompilacji, Output Platform.

Jako piszący taki program, pewnie będziesz go chciał sprzedać, zapewne w milionach egzemplarzy, podobnie jak Sony.

Ja nie mam takich osiagnięć, ale mój program FK-Materiałówka-Srodki Trwałe-Kadry-Płace obsługuje około 80 firm, w tym naprawdę bardzo duże oraz malutkie 2 komputerowe.

Obecnie zainstalowany w sieciach LAN obsługuje mniej wiecej 400-450 komputerów.
Wyobrażmy sobie ze stworzę wersję 64bit.

Nic nie uzyskam na szybkosci, bo nikt tego nie zauważy podczas wprowadzanie danych z magazynu, lub drukowanias świadectwa pracy.

Natomiast z miejsca stracę wszystkich klientów, bo nie ma wśród moich klientów, ani jednej firmy, która już ma wszystkie komputery w sieci na Windows 7 64bit. Raczej wszystko ma 32 bitowe, za wyjatkiem w sumie może z 5-10 kompów 64bit, na biurkach administratorów sieci LAN, ale nie w ksiegowosci czy magazynie.

Nie piszę tego aby Cię pouczać, ale pokazać jaki mam dylemat w sprawie 32-64 bitowego oprogramowania. Przejscie na 64 bity praktycznie nie do zauważenia przez moich klientów, wyeliminuje z eksploatacji prawie wwszystki, za wyjatkiem być moze 5-10 komputerów moich klientów.
Wielokrotnie rozmawiałem o tym z informatykami zatrudnionymi u moich klientów. Ich entuzjazm , na początku ogromny tu cytat:-
"Ja od roku mam Win7 64 bity i jestem niezwykle zadowolony",
do 64bitów wygasał u nich po około tygodniu eksploatacji wersji próbnej, 64bitowej.
Tą 64bitowosć "widzi jedynie Windows 64bitowy", użytkownicy tego nie widzą, natomiast użytkownicy z maszynami 32bity, nie widzą NIC w sensie dosłownym.
Taka dyskusja, dla mnie przypomina narzekanie na niewielka ilosć stacji tankowania dla samochodów na paliwo wodorowe w Polsce. :mrgreen::-D:cry::kom::oops::hihi::razz::hihi:

Wracając do Sony, to rzecz ma się tak. Oni, podobnie jak Pinnacle sprzedają za 300zł czyli jakieś 100$ czy 80Euro, właściwie darmo program do zaawansowanej edycji. Licząc na masową, wielomilionową sprzedaż "pudełek"
Versja HD 11 obsługuje, co jest nieczęste w programach 32 bitowyych wszystkie rdzenie i wątki mojego i7-870 3,01GHz, czego więcej chcieć za te pieniadze.

Dla zawodowców,
mają też wersję AVID Studio za kilka tysiecy dolarów z mozliwościa wyboru wersji 32/64.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Gucio

twoja argumentacja nie pasuje mi zupełnie.

Sam twierdzisz, że wygenerowanie wersji 64bit jest proste - kompilacja z odpowiednią opcja. Co szkodzi na pytkę dystrybucyjną czy do sklepu internetowego wrzucić obie wersje a instalator analizując typ OSu zainstalował by właściwą wersję.

Ta sama sprawa z twoim softem - czy to znaczy że nie może on chodzić w środowisku mieszanym 32/64? Jeśli tak to jest miejsce na udoskonalenie :)

Nie rozumiem też zwrotu "mają też wersję AVID Studio". Kim są oni? Czyżby Sony kupiło AVID'a?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie viValdi, Gucio troche ironizuje z tym prostym stworzeniem 64, ale zgadzam sie z Tobą.
Program do fakturowania nie potrzebuje obslugi 64 zupelnie. OK. Zapewne stracilbys klientow jak piszesz, Gucio, pani Zosia z ksiegowosci nie potrzebuje 64 bitow, ale dzis sytemy 64 to juz norma. Jakos wielkie korporacje jak Microsoft, Adobe potrafia stowrzyc odpowiedniki 64 w tej smaje cenie co 32!!!!! Ci ktorym potrzebne 64 bity wiedza ze nie bede go wykorzystywac do fakturowania (bo to pewnie pociagnie i na atari - chodzi mi o prostote obliczen i znikome wykorzystanie zasobow kompa) ale wlasnie do tego do czego zostalo to stworzone, czyli grafika i video.
Wg mnie oddanie do sprzedazy komercyjnego programu dedykowanego do obrobki grafiki i video HD powinno dzis miec chociaz opcje 32 i (lub) 64bit.
POzdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Program dla amatora i nie widać tutaj potrzeby 64bit, oczywiście zawsze producent może kiedyś wydać, ale na teraz popieram ich że nie ma potrzeby.
 

fransua

New member
Jedyne co "usprawiedliwia" Sony do żądza kasy. Nic nie stoi na przeszkodzie by wydać wersję 64/32 bit tym bardziej, że wersja pro posiada taką opcję. Movie jest okrojoną wersją z wykastrowanymi paroma funkcjami i jestem pewien, że jak by chcieli to by dali 64 bit.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ale po co skoro jest wersja pro?
Tak działa dzisiejszy biznes.

Jak nie muszą to nie dają, jak ich zmusi np Pinnacle "dajac" to pewnie też dadzą.
Dla m,nie najważniejsze jest uzywanie Wszystkich watków procesora, czego np najnowszy WinRar nie nardzo potrafi.

Mam porownanie ostatniego Vegasa i Pinnacle 15 moje wnioski są takie.

- mniej wiecej porownana jakosć filmów, na ekranie telewizora 52", z około 30cm, zaokraglenia i gołe ramiona.
Zygzakoweatosć podobna,
- wydajnosć, chyba odrobine lepszy Vegas, ale odrobinę,
- łatwość procesu edycji od przycinania, efektow i przejść, dorabiania Menu, wytwarzanie płyty lub pliku końcowego Pinnacle wyraźnie jest UserFriendly,
-zaawansowane trudne efekty, mozliwe do skonstruowania samemu lub na przykładach z YouTube tu Vegas jest bezkonkurencyjny.

Czyli z grubsza jest tak jak z Linuksem i Windowsem.
Vegas -> dla ambitnych, Pinnacle -> dla leniwych.


Ja na teraz, bo poprzednio przesiadłem sie na Vegas, z racji jakosci wynikowej i przyjemnosci ( w tym predkości) wybieram Pinnacle AVID.

Co w pszyszłym roku, "się zobaczy"
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzięki za info jest to przydatne, nie każdy ma możliwość testowania dwóch programów no i ten czas. To co napisałeś się zgadzam z tym, ja jeszcze z czasów pinnacle 9 dla mnie zawsze prosty i przyjemny a Vegas dla bardziej ambitnych. Prostota Pinnacle przemawia za nim dla większości osób. Ja osobiście wybieram Vegas.
 

fransua

New member
Swego czasu był•a promocja na ediusa neo 1 za 100 zł. Jeżeli chodzi o montaż to te dwa wymienione programy wciąga nosem :krol:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Swego czasu był•a promocja na ediusa neo 1 za 100 zł. Jeżeli chodzi o montaż to te dwa wymienione programy wciąga nosem :krol:

IMHO, przy cenie za Sony Vegas czy Pinnacle Studio w okolicach 350zł a na Allegro jeszcze taniej,
nie ma zadnej sensownej alternatywy za 100zł.

Te dwa programy w zupełnosci zadawalaja, nawet bardzo wymagajacego uzytkownika.
Od czasu do czasu tutaj na forum, lub wśród moich znajomych wyskakuje ktoś a to z Corell, Ulead lub podobnymi "wynalazkami"

Nie twierdzę że Corel "nie da satysfakcji", ale tylko naprawdę małej i niszowej grupie użytkowników.

Kto nie potrzebuje zaawansowanego programu do edycji, wystarczy mu poprzycinanie i proste efekty, zadowoli sie programem dołaczonym do kamery. Takim jaki daje Panasonic albo Sony lub inne firmy.
Darmowy Picture Motion Browser od Sony, uzytkownikom kamer Sony wystarczy aby zmontować film z wakacji i pokazać rodzinie i znajomym.

Z drugiej strony, ja np, potrzebuję troche wiecej, przejscia, menu , PIP itd itp.
Wtedy wydaje 300zł.

Szkoda mi 100-wy na jakiegos niby majstra od edycji, który do Vegas czy Pinnacla się nie umywa.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Edius Neo 2 kosztuje normalnie od 900 zł brutto, i jest uważany za profesjonalny program. Vegas czy Pinaccle jest dla nas, videoamatorów. Kiedys sciagnałem Trial, ale w porównaniu do Pinnacle był zbyt skomplikowany, lecz zalewał wręcz mozliwościami.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Edius to klasa sama w sobie, do profesjionalnych zastosowań, pamiętam jeszcze wersje 3-4, ale cena była zaporowa. Później była wersja o której wspomnieliście, ja niestety nie miałem okazji jest przetestować. Jednak uważam, że Vegas i Pinnacle są bardzie na bieżąco a z tego co pamiętam edius 4 nie miał H264 do kamer HD tylko na taśmy HDV i wyście pliku do campusa.

Edius neo myślę, że warto się zapoznać.
 

zulu_mike

New member
Po pierwsze się przywitam, jako że jestem tutaj nowy :) Czytuje forum od dawna, ale natrafiłem na pierwszy problem wymagający zadania pytania. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe dołączenie się do tej dyskusji.

Teraz do rzeczy, Sony Vegas Studio używam już od wersji 9, teraz chciałem kupić 11. Mam niestety problem nie do przejścia, który skreśla zakup. Moja kamera (Samsung H200) zapisuje film w 720p 50fps i z tym vegas problemu nie ma. Problem pojawia się dopiero gdy próbuję zapisać efekty swojej pracy. Za nic w świecie nie chce zapisać tego w 1280x720, progresywnie (z przeplotem też nie), 50fps. Wyrzuca błąd, który jest mało pomocny: "the reason for the error could not be determined" :/ Mogę to sobie zapisać z każdą inną ilością klatek do wyboru, ale nie z 50. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Bardzo mi zależy na VS11, bez problemu mogę zapisać w pożądanym formacie przy pomocy Pinnacle czy Corela X4, ale jak dla mnie ergonomia tych programów jest nie do przyjęcia.

Dziękuję za pomoc.
 
Do góry