Sony Vegas 10 HD

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ściągaj i testuj. Mam teraz dylemat, co kupić. Vegas 10, czy Pinnacle 14. Dzwoniłem do dystrybutora Vegas i powiedział, że na dzień dzisiejszy jest tylko wersja angielska, ale polska też się pojawi, tylko, że w formie upgradu, który będzie za free.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
na testowanie nie mam czasu, ale pewnie zima bede robil filmiki wiec sprawdze, 9 byla ok, chyba wole od pinnacle, sprawdz sam popracuj pare miesiecy i bedziesz wiedzial
 

Masa

New member
A ja mam trochę inną sprawę, właśnie ściągnąłem sony vegas 10 gdzie w opisie jest napisane że wspiera technologię CUDA w odróżnieniu do poprzedniej wersji, a filmy w podglądzie i tak nie są odtwarzane z płynnością. Kamera Sony CX 155E komputer z 4gb ram, procesor 3x 2 GHz Intel P7350 Grafika geforce 9600 [ z cuda]. Możecie coś doradzić?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a normalnie odtwarza plynnie?

nie wiem na jakiej zasadzie odtwarza program, moze z czegos korzysta i tu jest problem
 

_spy_

New member
Gdzieś czytałem, że CUDA nie jest wykorzystywana w podglądzie a tylko w finalnym renderingu materiału. I tylko w formacie AVCHD.

A u mnie w ogóle nie zadziała bo mam ATI...
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
Pinnacle 14 czy Vegas 10

Stoję przed poważną decyzją - co wybrać?

Mój aktualny PS10.7 oszalał co było do przewidzenia. Nie chcę odinstalować, reinstalować i wszystkie te czary mary. Ten soft to jest kawał skończonego knota jeśli chodzi o jakość programowania. W zasadzie powiedziałem sobie "nigdy więcej Pinnacle'a".

Próbuję Sony Vegas (Pinnacle oszalał po zainstalowaniu Vegas 9). Teraz trenuję v10.
W zasadzie wszystko jest co miałem w Pinnacle'u ale mam wrażenie, że trzeba się bardzo napracować - przykładem są animowane przyciski menu. Nie podoba mi się, że Vegas fizycznie tnie materiał na sceny i nie potrafi wczytać m2v (archiwum po przechwytach w PS10). No i co to za pomysł, żeby menu DVD robić w "innym programie". Niby widzę, że Vegas jest bardzie elastyczny i pewnie można więcej nim zrobić, ale czy to jest konieczne.

A może PS14 jest zdecydowanie lepszy niż PS10; ale sam w to nie wierzę.

Czy jest jeszcze inny soft NLE - prostszy niż Vegas i bardziej niezawodny niż Pinnacle - który mógłbym rozważyć????
 

Gucio50

New member
Bez reklam
corel jest prosty, ale musisz sprawdzis i sam ocenic, jest demo dostepne, sam sie nim bawilem

A nowy Sony 10 HD, jest dla mnie trudny i nieintuicyjny. Proste sprawy sprawiaja trudnosci:
- wstawienie klipów do projektu,
- z projektu do TimeLine,
- podział klipu na 2 kawałki,
- usuniecie klipu z filmu,
- Trudnosci z odtwarzaniem dźwieku(brak) z pliku wynikowego, na komputerze
- serwer DLNA PS3MediaServer na Sony Bravia odtwarza film jako kaszkę kwadracików
No i czego trzeba wiecej aby się zniechecić.


Prawdopodobnie, Sony 10HD do pliku wynikowego nie zapisuje informacji o GPS slajdu lub klipu.


Nie czepiam sie wybory wynikowej rozdzielczości ani wyboru BitRate, posługuje się wersją Demo i być moze wersja finalna pozwoli zbudować płytrke AVCHD z menu, ale na razie ... ...

Menu programu jest nieintuicyjne a terminologia jest trochę dla "filozofów"

Aby uznać jego wyzszość nad Pinnacle 14 HD, oczekuję obsługi pcji GPS zarówno slajdów jak i klipów, mozliwości wypalenia płytki AVCHD, z wyborem BitRate( w tej wersji jest tyko 8000(za mało) lub 25000 - niepotrzebnie za duzo, jak na AVCHD. No i menu, wyboru rozdziału filmu.

PS 14 HD nie zapisuje informacj GPS do filmu wynikowego.
Oczekiwałem, że skoro kamera sony zapisuje GPS, TV z kamery potrafi pokazywać filmy i slajdy z informacja na mapie, to ten nieszczęsny Sony 10 nie będzie tego pie...ył. Pewnie za duzo wymagam.

Plik wynikowy z Sony 10, nagrany na USB, podłączony do Tv Sony Bravia jest widoczny jako pusty USB. Kolejno pokazują sie 2 komunikaty.
- Wykryto urządzenie USV a potem
- brak plików do odtworzenia :x

Testowałem wersje 9 Sony i teraz 10. Osobiscie przeżywam ciężkie rozczarowanie.:p
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
@Gucio

twoje problemy są do pokonania - przynajmniej mnie się udało :)

Ja mam problem ze zrobieniem PiP - nie wiem jak wstawić; również z wykonaniem efektu Ken Burns na zdjęciu wysokiej rozdzielczości - zdaje się, że VS10 nie przyjmuje zdjęć o b. dużej rozdzielczości (mam 21Mpx i nie mogę go wykorzystać bo nie jest widoczny w Vegasie).
Również DVD Architect 5 to skomplikowany kombajn, ale powoli daję radę z nim. Na razie kicha z tym, że nie można ustawić dowolnego bitrate - tylko predefinowane.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
@Gucio

twoje problemy są do pokonania - przynajmniej mnie się udało :).

Napisz jak?

Najlepiej załóż nowy wątek o tytule "Sony 10HD - to zrobiłem tak"
Być może inni koledzy dopiszą np jak zmienić BitRate i powstanie tu poradnik StepByStep jak to zrobić.

Na początek opisz jak wstawić, najsensowniej, klipy do projektu a z projektu do Time Line.
U mnie po zaimportowaniu klipów pojawiły się w folderze z klipami kopie i to wielokrotne.
 

Masa

New member
Spy, to by wszystko wyjaśniało, jeżeli chodzi i rendering to trzeba zapisać w formacie AVCHD czy poprstu operować na plikach prosto z kamery i zapisać w dowolnym formacie? ;>
 

_spy_

New member
· Akceleracja GPU przy przeliczaniu AVC: Vegas Movie Studio HD Platinum obecnie może korzystać akceleracji karty graficznej (GPU) w celu poprawy wydajności i szybkości przeliczania materiału AVC. Projekty zostaną ukończone szybkiej niż kiedykolwiek wcześniej. Użytkownicy kart NVIDIA z obsługą CUDA są w stanie kodować do formatu Sony AVC wykorzystując przyśpieszanie poprzez kartę graficzną.

źródło: Nowy mały Vegas - juz wersja 10!
 
Do góry