SONY tylko czy 40 czy 46 cali. kto podpowie?!

Ares78

New member
vienna1980 napisał:
Przy twoim metrażu firma Sony poleca telewizor 52" i odległości oglądania 2,10 m.ale zaznaczam że tak zaleca firma Sony,a nie ja osobiście,wybór pozostawiam tobie,ale jeżeli tak zalecają.


Jak lubię osoby czytające wybiórczo, zadam jedno pytanie dla jakiego sygnału? Jest tam wyraźnie napisane HD! Wtedy można oglądać z 2-2,5m, ale jak będzie coś gorszej jakości to te odległości są odpowiednio większe...

jarko34 jak stać to bierz 46 cali i będzie dobrze...
 

Jan61

New member
jarko34 napisał:
faktycznie kupic 46?!
Tak.
Jak Ci nie żal forsy (codziennie tanieją), nie brakuje miejca to bierz.
Mój 46W na zwykłej telewizji w trybie 4:3 (paski z boku), (bo nie lubie rozciągniętych [smart] czy pozbawionych włosów i napisów [zoom]), ogląda mi się najlepiej z 2m.
W odległosci pół metra wygląda to brzydko.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Ares78 napisał:
Jak lubię osoby czytające wybiórczo, zadam jedno pytanie dla jakiego sygnału? Jest tam wyraźnie napisane HD! Wtedy można oglądać z 2-2,5m, ale jak będzie coś gorszej jakości to te odległości są odpowiednio większe...

jarko34 jak stać to bierz 46 cali i będzie dobrze...

Przecież łatwo się domyślić że chodzi o sygnał HD,ja posiadam telewizor 46" i oglądam sygnał HD jak i SD z odległości 2.60 m.i wcale mi się żle nie ogląda sygnału SD,natomiast telewizję w jakości HD jak i filmy z płyt Blu-Ray jak oglądam to najchętniej przysunął bym się bliżej telewizora.Nie wyobrażam sobie sygnału HD oglądać np.z 4m. wtedy tracisz piękno obrazu HD.Jak będę zmieniał teraz telewizor to kupię sobie 52",a odległość oglądania nie zmienię ,bo wiem że telewizji w SD wcale żle mi się nie będzie oglądało.Wiadomo że z tej odległości sygnał SD analogowy z kablówki lub z anteny na dachu oglądało by się tragicznie,natomiast cyfrowy SD z odległości 2,5-3m wcale żle się nie ogląda.
 

RaFiB

New member
Jeszcze raz Ci poradzę, jeśli zamierzasz na dłużej pozostawić ten TV to bierz 52 cale bo będziesz czuł niedosyt. Przesiadłem się z 37 cali i patrząc teraz na swój przyznam się że jeszcze te 3 cale byłyby wskazane, ale nie więcej.

pozdr
RaFi B
 

Ares78

New member
vienna1980 tylko nie każdy może się odsunąć z telewizorem, małe pomieszczenie, dziwnie umeblowanie, a przecież nie oglądasz tylko HD z blu ray, a jakość na platformach cyfrowych też odbiega od ideału. Wiadomo im większe tym lepsze, ale trzeba uważać, żeby po prostu nie przesadzić.
 

RaFiB

New member
Ares78 napisał:
vienna1980 tylko nie każdy może się odsunąć z telewizorem, małe pomieszczenie, dziwnie umeblowanie, a przecież nie oglądasz tylko HD z blu ray, a jakość na platformach cyfrowych też odbiega od ideału. Wiadomo im większe tym lepsze, ale trzeba uważać, żeby po prostu nie przesadzić.

Mam cyfrowy Polsat i jakość jest uzależniona od kanału ale ogólnie nie można narzekać. Widać wtedy bardziej jakość nadawanego materiału na danym kanale, czyli niektóre audycje są gorsze a niektóre lepsze. A na niektórych kanałach jest naprawdę dobrze np TVN.

pozdr
RaFi B
 

jarko34

New member
Byłem dzisja w sklepie, porównywałem jakośc obrazu ma W5500

Przy sygnale HD na 40' i 46" żadnej róznicy. SUPER OBRAZ. Jednak przy zwykłym sygnale cyfrowym jakość obrazu przy 40' była zdecydowanie lepsza. 46' miał ten obraz bardziej rozmyty. Trochę mnie to załamało, gdyż już prawie zdecydowalem się na 46" . A tutaj taka " niespodzianka". Hmmmm, i znowu mam dylemat. Mam cyfrę+, mało jest programów HD, może ktoś ma informacje, kiedy pakiet ten się i to znacznie powiększy.
 

franerem

New member
jarko34 napisał:
Miałem kupić 40cali, ale namówiono mnie, że najlepiej będzie kiedy kupię 46 cali. Mam dylemat. Pokój mam 4x4 będzie wisiał na ścianie. Mam cyfrę + , obawiam się jednak, że 46 będzie za duży. Może ktoś mi poradzić na podstawie własnych doswiadczeń?!

Ja siedze max 4 metry od telewizora (a dobrze liczac 3,5) i ani przez chwile nie pomyslalbym ze moje 52 cale to troche za duzo a co dopiero o 46? :) ... do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic ... ale odzwyczaic od duzego to juz o wiele trudniej :)
 

Ares78

New member
jarko34 a przy zwykłym sygnale cyfrowym stałeś przy tej samej odległości w przypadku 40 i 46 cali? Bo podejrzewam, że to tutaj jest problem i dlatego dość źle odebrałeś to co widziałeś na 46 calach. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej przekątnej nie tylko pod sygnał HD, jak masz możliwość w mieszkaniu się odsunąć to nie ma kłopotu, gorzej jak dość ciasno i pole manewru jest niewielkie...
 

jarko34

New member
tak, obie wielkości 40i 46' oglądałem z odległości ok. 3,5 metra

różnica była widoczna na korzyść 40'. Z takiej też odległości będę oglądał w mieszkaniu. telewizor będzie na ścianie a sofa na wprost = 3,5 metra. Kurcze, mam teraz dylemat, lubie kiedy wszystko jest Ok,
 

Jan61

New member
jarko34 napisał:
różnica była widoczna na korzyść 40',
Wierzyć mi się nie chce. Jeśli widziałeś różnice, to może te telewizory były inaczej ustawione (one mają mnóstwo regualcji)
Masz sokoli wzrok, skoro z odległosci 3,5m rozróżniasz piksele o rozmiarze 0,5mm.
Ja, by zauwazyć problem z obrazem muszę się znacznie bardziej przemieścić niż o 15% odległości, bo taka między nimi różnica.
Miałem podobny dylemat, bo żona uważała, ze 46 za wielki, ale teraz już nie marudzi. Wieszak za darmo nie jest, a >=46 sony wiesza na swój koszt. W pojedynkę trudno go powiesić.
Do LCD chyba trzeba się przywyczaić, odmiennie to wygląda niż na mniejszym kineskopie. czy lepiej albo gorzej, spierał się nie będę. Dużo zależy od wybranych nastaw.
Ja oglądam zwykły cyfrowy polsat, niektóre kanały są w formacie 16:9 i zajmują cały ekran. Całkiem dobrze to oglądam z 2m. Przestaje mi się podobac, jak podchodzę bliżej niż metr.
 

jarko34

New member
No i wybrałem, będzie to SONY 46' W5500 . Wierzę, że

będę zadowolony. Dzieki wszystkim za podpowiedzi i wskazówki.
 

tomek_fcb

New member
markatan napisał:
Jarko. Zrób tak:
Zciągnij manuale do tv które Cię interesują.
Weź stare pudło i wytnij sobie z niego atrapę ekranu o interesującym Cię rozmiarze i powieź na ścianie. Po paru dniach będziesz wiedział czy to jest to.
zrobilem podobnie ;D rodzina sie smiala bo karton jeszcze podpisalem SAMSUNG hehe ale uswiadomilo mnie to ze 40 w moim pokoju o podobnych rozmiarach co w temacie poprostu znika ;/ i wybralem 46'' ;)
 

horak

New member
jarko34 => Żeby wszyscy mieli takie dylematy jak ty. Też mam pokój 16m2 i bez wahania wybrałem 46 cali w4500. Odległość od tv 3,5 metra i powiem Ci, że za nic nie zamieniłbym go na mniejszy - tv stoi na stoliku, powieszony na ścianie wydaje się dużo mniejszy. W innym mieszkaniu przy takiej samej odległości mam 52 z4500 - ten wisi na ścianie. Powiem szczerze, że nie rozumiem twojego dylematu ponieważ tv przy tej odległości co masz w rozmiarze 40 cali ginie, a twierdzenie, że jest dużo kanałów sd i te wyglądają lepiej na 40 calach jest cofaniem się w czasie.
 

ernet

Active member
Bez reklam
horak napisał:
jarko34 => Żeby wszyscy mieli takie dylematy jak ty. Też mam pokój 16m2 i bez wahania wybrałem 46 cali w4500. Odległość od tv 3,5 metra i powiem Ci, że za nic nie zamieniłbym go na mniejszy - tv stoi na stoliku, powieszony na ścianie wydaje się dużo mniejszy. W innym mieszkaniu przy takiej samej odległości mam 52 z4500 - ten wisi na ścianie. Powiem szczerze, że nie rozumiem twojego dylematu ponieważ tv przy tej odległości co masz w rozmiarze 40 cali ginie, a twierdzenie, że jest dużo kanałów sd i te wyglądają lepiej na 40 calach jest cofaniem się w czasie.

Podobnie, jak Ty: 16m2 i 46" w4500. Zaczynałem od tego modelu ale 40".
Po kilkunastu dniach zauważyłem,że podjeżdżam :confused: z fotelem coraz bliżej TV. Po kilku miesiącach zamieniłem TV na 46" ( wg. mojego podpisu ).
No, nareszcie odpowiednio duży ekran,pomyślałem. Bład! I znów podjeżdżam fotelem bliżej Tv niestety :( . No, ale różnica w cenie między 46" a 52" jest juz dla mnie zbyyyyyyyyt powalająca. Ech, trzeba zmienić mój podpis na "...Sugeruje kupno modelu o DWIE wartość w calach większy niż zamierzacie... "
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety nie jest to takie proste . Do wielkości ekranu dorasta się podobnie jak do słuchania muzyki poważnej. I często nie da się przeskoczyć kilku etapów :(
 

ernet

Active member
Bez reklam
kiki napisał:
niestety nie jest to takie proste . Do wielkości ekranu dorasta się podobnie jak do słuchania muzyki poważnej. I często nie da się przeskoczyć kilku etapów :(
A nie mogłeś mi tego powiedzieć wcześniej ? ;) A tak poważnie; to cenna uwaga dla tych, którzy jeszcze nie kupili TV ( vide mój zmieniony podpis ).
 

senior45

New member
przepraszam bardzo ale niby co trace ogladajac z 4 metrow 40 calowy HD lub blue ray?Zupelnie tego nie rozumiem.Obraz jest bardzo ostry i wyrazny.Ja kinomanem nie jestem a na filmy ide do kina.Ogladam wiadomosci i czasami jakis film na tvn lub tvp2 albo eurosport HD.Moze jak za kilka lat bedzie porzadnej jakosci obraz HD na wszystkich kanalach to zainwestuje w 52 cale ale przy tej kaszanie mija sie to z celem.Mialem 46 w domu na probe i go oddalem bo pixeloza i inne smieci.Co innego plazma ale nie LCD.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Zgadzam sie. Na plaźmie 40" oglądając obraz full hd z 4 metrów to nic nie tracimy. Bo plazma pokazuje mniej szczegółów, obraz hd jest gorszy. Co innego lcd. W współczesnych lcd obraz full hd zawiera mnóstwo szczegółów. Oglądając film z blu ray, gdzie powiedzmy jest pokazana trawa rozwiewana przez wiatr, na moim 40w4500 dostrzegam praktycznie każde ździebełko jak się porusza. Efekt niesamowity. Tylko z odległości 4m, przy zdrowym wzroku nikt tego nie zobaczy. po to są te sugerowane ogległości.
 

senior45

New member
ja nie ogladam zadnego blue ray.40 mi wystarczy.Przynajmniej obraz na SD z 4 metrow jest czysty i wyrazny.Bedzie kiedys porzadne HD i stanieje blue ray to sobie wezme i 55 cali na sciane.Na razie poza plazma tej wielkosci od 46 nie widze sensu kupowania takiego kloca i ogladania raz w niedziele jakiegos filmu z BR.
 
Do góry